Składarko-sklejarka SMARTFOLD 1100SL w czeskiej drukarni KARTEXPoprzedni artykuł 

Na początku października w znajdującej się niedaleko czeskiej Pragi drukarni KARTEX została zainstalowana nowa składarko-sklejarka SMARTFOLD 1100SL, dobrze znanej i cenionej w Polsce marki DGM - to już kolejna maszyna tego producenta rozpoczynająca pracę u naszych południowych sąsiadów.

Specjalizująca się w produkcji opakowań kartonowych firma KARTEX zdecydowała się na zakup maszyny SMARTFOLD 1100SL w wersji INTELLIGENT, która pozwala na automatyczne ustawianie prowadnic z wykorzystaniem pamięci ustawień – funkcja ta umożliwia zapamiętanie ustawień powtarzalnych prac, radykalnie skracając czas przyrządu. Maszyna wybrana przez KARTEX przeznaczona jest do produkcji opakowań liniowych, 3-puntkowych z dnem automatycznym oraz cztero i sześciopunktowych z tylnym zaginaniem klapek. Dodatkowo maszyna została wyposażona w oprzyrządowanie do produkcji kopert CD oraz innych opakowań typu POCKET FOLDED. Maszyna ta może pracować z prędkością do 400 m/min i wyposażona jest w zaawansowany system klejowy HHS z licznymi funkcjami kontrolnymi, zsynchronizowanymi ze zintegrowanym wyrzutnikiem liniowym sklejarki.

To, co wyróżnia maszyny serii SMARTFOLD na tle innych składarko-sklejarek dedykowanych do pracy z tekturą litą i mikrofalą, to przede wszystkim bardzo bogate wyposażenie standardowe (podsys i wibrator na podajniku, dwustronne boczne wyrównywanie, długie sekcje wstępnego przełamywania i zamykania, niezależnie sterowana sekcja przekazu, systemy wyrównywania kątowego, automatyczna długa prasa z pneumatycznie regulowanym dociskiem). Solidna konstrukcja, nowoczesne systemy sterowania, duży stopień automatyzacji procesu pozwalają na efektywną pracę zarówno przy krótkich, jak i długich nakładach, w szerokim zakresie produktowym i materiałowym. Oprócz bogatego wyposażenia standardowego, maszyny z serii SMARTFOLD można doposażyć w szereg opcji dodatkowych, z których najbardziej interesujące, to moduł obracania wykroju o 90 stopni, system plazmowania powierzchni laminowanych, moduł G-Pack (wspomagający konfekcjonowanie) i wiele innych.

SMARTFOLD w drukarni KARTEX jest już czwartą zainstalowaną w tym roku przez Nave Europe Sp. z o.o. składarko-sklejarką DGM.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności