Saint André Plastique osiąga wyższą jakość druku dzięki płytom nyloflex® FTMPoprzedni artykuł 

Producenci nieustannie poszukują sposobów na oszczędzanie odpadów i wytwarzanie bardziej zrównoważonych produktów, aby złagodzić obawy konsumentów dotyczące wpływu produkcji opakowań giętkich na środowisko. Wiele marek przechodzi z podłoży foliowych na materiały papierowe, aby sprostać wymaganiom ograniczenia lub wyeliminowania opakowań z tworzyw sztucznych.

Cyfrowa płyta fleksograficzna nyloflex® FTM została opracowana przez XSYS, aby umożliwić przetwórcom łatwiejsze zajęcie się tymi zastosowaniami papieru w druku fleksograficznym, poprzez ułatwienie przejścia z drukowania solwentowego na wodny. Wprowadzony na rynek na początku 2021 roku, jest wynikiem dążeń firmy XSYS do dostarczania zrównoważonych rozwiązań do druku fleksograficznego, które są również opłacalne w produkcji.

Po kilku próbach druku Saint André Plastique stwierdził, że nyloflex® FTM Digital może pomóc im zoptymalizować produkcję druku. „Obecnie pracujemy nad rozszerzeniem papierowych alternatyw dla tworzyw sztucznych, aby dostosować naszą działalność do nowych potrzeb rynku i bardziej rygorystycznych przepisów, dlatego postanowiliśmy ocenić nasze zapasy płyt, aby sprawdzić, czy jest miejsce na ulepszenia” – powiedział prezes Saint André Plastique Fabienne Lebreton.

Wzrost i innowacyjność

Położona na obrzeżach miejscowości Saint-André-de-l'Epine w Manche w Normandii firma Saint André Plastique specjalizuje się w elastycznych produktach opakowaniowych, zarówno papierowych, jak i plastikowych, głównie dla przemysłu spożywczego. Firma produkcyjna, która powstała w 1973 roku, pozostaje w rękach rodziny założycieli, a dziś kieruje nią Fabienne, która prowadzi firmę wraz ze swoim bratem, dyrektorem generalnym Mathiasem Lebretonem.

W ciągu ostatnich kilku lat firma znacznie rozszerzyła swoje zaplecze i zainwestowała duże środki w nowe maszyny do drukowania, przetwarzania, a teraz także do wytłaczania. Po prawie podwojeniu wielkości zakład zatrudnia dziś ponad 170 osób. Eksport firmy stanowi około 22% obrotów, a produkty trafiają do wielu różnych krajów, głównie w Europie, m.in. do Belgii, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii i
Wielkiej Brytanii.

Innowacyjność leży u podstaw etosu firmy, a dział badawczo-rozwojowy pracuje nad nowymi rozwiązaniami, aby spełnić obecne wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju, wygody i wysokiej jakości. Wśród opracowanych przez nas technologii znajdujemy SAP Fresh, który zwiększa trwałość owoców i warzyw dzięki kontrolowanej przepuszczalności; Opakowania do żywności Cook’n SAP do kuchenek mikrofalowych; wykończenie Paper Touch dostępne w matowym i błyszczącym; oraz szereg materiałów biodegradowalnych.

Zrównoważone podejście

Saint André Plastique od 15 lat pielęgnuje swoje podejście do zrównoważonego rozwoju i aktywnie uczestniczy w lokalnych i regionalnych inicjatywach, których członkowie wspólnie pracują nad bardziej odpowiedzialnymi rozwiązaniami. Znalezienie idealnej płyty do druku fleksograficznego do wsparcia tej pracy, a także zapewnienie wysokiej jakości druku, to kluczowy element układanki.

Stworzony z nieodłączną technologią Flat Top Dot, nyloflex® FTM Digital oferuje doskonałe rozłożenie atramentu i najlepsze w swojej klasie podświetlenie. Drukuje równie dobrze na szerokiej gamie papierów powlekanych i niepowlekanych, podczas gdy drukarnie wcześniej potrzebowały kilku rodzajów płyt. Odpady i koszty można zredukować poprzez konsolidację miejsc pracy oraz łączenie ciał stałych i sit na tej samej płycie. Oznacza to również przechowywanie mniejszych zapasów płyt w celu uzyskania szczuplejszej operacji.

„Używaliśmy płyt Flint Group, a teraz XSYS, od wielu lat i zawsze kojarzymy ich produkty z wysoką jakością i innowacyjnością, dlatego zwróciliśmy się do nich, gdy chcieliśmy jeszcze bardziej poprawić jakość obrazu”, powiedział dyrektor przemysłowy Jean -Michel Levoy.

„Jesteśmy pod dużym wrażeniem wydajności nowej płyty nyloflex® FTM, która pozwala nam zachować spójność i powtarzalność koloru, co jest niezwykle ważne w segmencie opakowań giętkich” – powiedział Jean-Michel Levoy. „Płyta ma doskonałą szybkość transferu, co przekłada się na bardzo wysoką rozdzielczość druku nawet na papierze niepowlekanym”.

Firma zdecydowała się również na włączenie nyloflex® FTM Digital do produkcji, aby wykorzystać zalety produktywności płyty fleksograficznej. Ponadto, ponieważ płytka jest wyposażona w wbudowaną technologię płaskiej kropki, wpasowuje się ona bezpośrednio w obieg pracy w Saint André Plastique bez potrzeby stosowania dodatkowego specjalnego sprzętu lub urządzeń pomocniczych, co oznacza, że firma może odsłonić płytkę w swoim istniejącym systemie przed ma miejsce przetwarzanie rozpuszczalników.

Prawdziwe partnerstwo

Wewnętrzny dział przygotowania do druku w Saint André Plastique zawsze dążył do poprawy jakości obrazu drukowanego na maszynach fleksograficznych firmy i znalezienia nowych, zrównoważonych sposobów pracy. Taka konfiguracja umożliwia testowanie nowych rozwiązań, takich jak płyty, oraz bezpośrednią analizę wyniku uzyskanego na drukarce.

„Zintegrowanie w 100% z przygotowaniem do druku, wytwarzaniem płyt i drukowaniem w tych samych pomieszczeniach oznacza, że mamy pełną kontrolę nad całym procesem”, powiedział Jean-Michel. „Daje nam to również przewagę szybkości, dzięki czemu możemy wdrażać nowe rozwiązania, takie jak nyloflex® FTM, i bardzo szybko dostarczać naszym klientom doskonałe wyniki”.

Konkluduje: „Mamy prawdziwe partnerstwo z zespołem XSYS; wspierają nasze dążenie do ciągłego podnoszenia jakości i zrównoważonego rozwoju w każdy możliwy sposób dzięki produktom, know-how i usługom. Z pewnością cieszymy się wszystkimi zaletami ich innowacji, a doskonały potencjał, jaki teraz realizujemy dzięki nowej płycie nyloflex® FTM Digital, jest bardzo typowy dla tego wspaniałego związku”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności