Enfocus przedstawia trendy w automatyzacji na rok 2022Poprzedni artykuł 

Gdy zaczynaliśmy rok 2022, jednym z największych pytań, jakie mamy, oprócz „kiedy możemy ponownie uczestniczyć w wydarzeniach” i „jak długo potrwa światowy kryzys papieru”, są trendy na 2022 rok. Dokąd zmierzamy? A co muszę zrobić, aby pozostać w wyścigu?

Liderzy biznesu stają się coraz bardziej popularni

Firmy chętnie automatyzują. I chociaż automatyzacja leżała kiedyś na biurkach działów IT, aby kierować do menedżerów potencjalne inwestycje, nigdy nie było inaczej. Liderzy biznesu są teraz tymi, którzy popychają automatyzację do przodu z prędkością warp.

Brak kodu lub automatyzacja niskiego kodu

Wstępnie zaprojektowane przepływy pracy, przyjazne dla użytkownika oprogramowanie, intuicyjny interfejs typu „przeciągnij i upuść”... Automatyzacja nigdy nie była tak przyjazna dla użytkownika jak teraz.

Czasy, w których można było automatyzować tylko z wcześniejszą wiedzą programistyczną, odeszły w przeszłość. Oprogramowanie do automatyzacji zapewnia interfejs użytkownika dla użytkowników z niewielką lub żadną wiedzą programistyczną. Automatyzacja bardziej dostępna niż kiedykolwiek.

Skup się na ważnej i wartościowej pracy

Automatyzując zwiększamy satysfakcję pracowników, ponieważ mogą oni skoncentrować się na zadaniach o większej wartości. Nie mówimy tylko o powtarzalnych zadaniach. Powtarzalne zadania to jedno. Ale mówimy również o zmarnowanym czasie na nawigację między 101 aplikacjami, otwieranie i zamykanie różnych programów, znajdowanie przepływów pracy między różnymi urządzeniami/oprogramowaniem.

Zabierz ten zmarnowany czas, a zwolni czas Twoich pracowników, aby mogli skupić się na wspólnych wysiłkach, odkrywaniu kreatywnych rozwiązań.

Nie tylko to, ale także stworzy więcej czasu na skupienie się na interakcji z klientem. A zadowolony klient to lojalny klient.

Hybrydowe miejsce pracy zostanie na zawsze

Jeśli Covid-19 pokazał nam coś w ciągu ostatnich dwóch lat, to fakt, że przebywanie w biurze pięć dni w tygodniu to już przeszłość. W miarę jak świat otwiera się z powrotem i widać światło na końcu tunelu, (przynajmniej mamy nadzieję) firmy naciskają na cyfrową transformację, aby pracownicy mogli pracować z domu.

Weźmy się za przykład. Razem z Esko przeprowadziliśmy się do nowego biurowca, dostosowanego do 2 dni pracy w tygodniu. Pozostałe 3 dni będziemy pracować z domu. Zainstalowaliśmy tę zasadę na stałe. Do biura będziemy przychodzić na spotkania i zadania niemożliwe do zautomatyzowania (na razie).

Zrównoważony rozwój

Błędne przekonanie na temat automatyzacji polega na tym, że często idzie w parze z marnotrawstwem i większym zużyciem zasobów, podczas gdy nic nie może być dalsze od prawdy.

Automatyzacja obniża margines błędu w procesach, czyniąc proces prób i błędów przestarzałym. Co prowadzi do większego zwrotu z inwestycji, mniejszych wydatków na zasoby i bardziej zrównoważonego środowiska pracy.

Potrzeba prędkości

Biorąc pod uwagę niepewność ostatnich dwóch lat, połączoną z dużą szybkością transformacji cyfrowej, firmy muszą szybciej osiągać ROI niż wcześniej. Między konkurującymi firmami trwa wyścig, a szybka automatyzacja Twojego biznesu będzie kluczem do wygrania wyścigu.

Na podstawie informacji firmy Enfocus

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności