Konkurs na najlepsze projekty opakowań Model Young Package powracaPoprzedni artykuł 

Rozpoczyna się 26. edycja konkursu projektowania opakowań Model Young Package (MYP), którego gospodarzem jest Grupa Model. Tematem przewodnim, na którym skupią się projektanci opakowań, będą opakowania żywności XXI wieku. Projektanci mają za zadanie stworzyć opakowanie, które jest zrównoważone, pomysłowe i przyczynia się do poprawy jakości życia.

JEDZENIE TO..

Tegoroczny temat przewodni może spodobać się naprawdę każdemu. ŻYWNOŚĆ JEST... rytuałem, sztuką, inspiracją, przyjemnością, relaksem, zdrowiem, radością, pasją, miłością, uzależnieniem. Jedzenie jest po prostu częścią naszego codziennego życia, a odpowiednie opakowanie może jeszcze bardziej wzmocnić doznania związane z jedzeniem. Tak jak sama żywność, opakowanie musi spełniać najwyższe standardy jakości. Czy potrafisz zaprojektować takie opakowanie?

Warunki uczestnictwa

Międzynarodowy konkurs podzielony jest na dwie kategorie. Kategoria «Liceum» jest otwarta do rejestracji dla uczniów szkół średnich I zawodowych. Druga kategoria, «Unlimited», jest przeznaczona dla studentów i projektantów bez ograniczeń wiekowych.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 maja 2022 r., a projektanci mogą zarejestrować się poniżej.

Nagrody i Jury

Uczestnicy otrzymają nagrody o łącznej wartości 7 300 euro. Co więcej, ostateczny zwycięzca zostanie nagrodzony wspaniałą szansą w postaci trzytygodniowego stażu w Centrum Innowacji Grupy Model.

Dodatkowe nagrody specjalne:
Nagroda Centrum Innowacji Model Obaly
Nagroda CZECHDESIGN
Nagroda Przewodniczącego Jury

Jury, któremu przewodniczy wiodący czeski projektant opakowań Jan Činčera, oceni prawdziwe projekty. Wyniki zostaną ogłoszone we wrześniu 2022 r. w Pradze, po czym odbędzie się wystawa zwycięskich projektów.

Nagroda Model Young Package nie mogłaby zostać ufundowana przez bardziej aktywną firmę niż Model. Dzięki jej inicjatywie konkurs trwa od 1996 roku. Od 13 lat organizatorem konkursu jest CZECHDESIGN, niezależna organizacja branżowa, ściśle współpracująca z Grupą Model.

Na podstawie informacji firmy Model Group

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności