Kolejny półautomat do kalendarzy Renz Autobind 500 HS w drukarni Colorous FactoryPoprzedni artykuł 

GRAFMASZ, autoryzowany dystrybutor niemieckiej marki RENZ w Polsce, zainstalował kolejny system do oprawy spiralnej w COLOURS FACTORY, jednej z największych drukarni w kraju.

ColoursFactory od lat współpracuje z Grafmasz, szczególnie w zakresie maszyn do oprawy spiralnej. Drukarnia użytkuje już m.in. perforatory RENZ tj. Super700, automatyczny perforator Autopunch 360, jak również automatyczną linię do produkcji opraw spiralnych INLINE 500, która jest jedną z najbardziej wydajnych maszyn na świecie w tym segmencie.

„Jesteśmy przekonani do trwałości i precyzji niemieckich maszyn RENZ produkowanych w fabryce w Heubach”- mówi Pan Marek Kruszka- dyrektor ds. produkcji i rozwoju drukarni. „W sezonie 2021, po raz kolejny postanowiliśmy rozbudować nasz park maszynowy o półautomat RENZ zapewniając sobie nie tylko bezproblemową pracę, ale także jeszcze większe możliwości produkcyjne.”

Jak mówi Pan Marek: „Bezawaryjne działanie maszyn to jeden z podstawowych warunków, by realizować zlecenia w zaplanowanym terminie. Przy naszym obłożeniu i tempie pracy nie możemy i nie chcemy pozwolić sobie na przestoje. Dotychczasowe doświadczenia serwisowe, a także dobre relacje zarówno z producentem jak i dostawcą tych maszyn sprawiły, że podjęliśmy decyzję o kolejnej inwestycji. W jej wyniku możemy spiralować dodatkowe 500 katalogów, notesów lub kalendarzy na godzinę więcej, a nasi klienci mogą szybciej otrzymywać zamówione produkty.”

Autobind 500 HS to system wyposażony w automatyczne podawanie i odcinanie spirali ze szpuli, umożliwiający oprawę w spiralę wire-o bloków o szerokości w zakresie do 500mm. Maszyna pozwala na oprawę bloków w spirale o średnicach 3/16” – 1 1/8”, również z automatycznym podawaniem zawieszek, które formowane są z prostego drutu. Unikalną cechą tego modelu jest transporter pasowy i wykładak, dzięki czemu znacząco zwiększa się wydajność pracy przy jednym operatorze. Maksymalne prędkości mechaniczne to nawet 1700 opraw na godzinę.

„Grafmasz, mimo trudnych warunków z dostępnością maszyn dostarczył urządzenie terminowo, co było bardzo istotne z naszej perspektywy. Serwis dystrybutora sprawnie wykonał instalację oraz przeszkolenie z obsługi urządzenia, dzięki czemu introligatornia niezwłocznie mogła przystąpić do wdrożenia inwestycji” – dodaje Pan Marek.

Na podstawie informacji firmy Grafmasz

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności