Canon inspiruje do wkraczania w świat przemian podczas Expo 2020 w DubajuPoprzedni artykuł 

Od początku października 2021 r. Canon uczestniczy w światowej wystawie Expo 2020 w Dubaju. Ponad 20 specjalnych sesji i warsztatów zorganizowanych do tej pory pozwoliło producentowi podzielić się licznymi inspiracjami i pokazać możliwe ścieżki rozwoju nowych technologii.

Światowa wystawa Expo 2020, która trwa jeszcze w Dubaju do 31 marca, to swego rodzaju wyraz ludzkiego geniuszu oraz osiągnięć człowieka w dziedzinach architektury, technologii, innowacji, muzyki, sztuk wizualnych i wielu innych. Canon, jako oficjalny dostawca usług druku i technik obrazowania, pomaga wszystko to pokazać zwiedzającym: w przestrzeni wystawowej zapewnia niezbędne wydruki, dba o realizację sesji fotograficznych w czasie wydarzenia i angażuje się w wiele innych towarzyszących wystawie projektów.

Expo 2020 stanowi dla Canon również platformę, za pomocą której inspiruje zwiedzających do odkrywania świata przemian. Pełne wizjonerskich pomysłów spotkania i warsztaty skłaniają uczestników do refleksji nad tym, jak możemy zmienić świat na lepsze.

Większość interaktywnych sesji organizowanych przez Canon odbyło się w ramach ścieżek tematycznych zatytułowanych „Future of the Planet”, „Future of the People in it” oraz „Future of What is Possible”. Podczas spotkań podejmowano tematykę dotyczącą m.in. edukacji i rozwoju umiejętności młodych ludzi, przyszłości inteligentnych miast, zrównoważonego rozwoju oraz wspierania kobiet.

Na szczególną uwagę zasługują m.in. sesje takie jak:

  • Expo Live Impact Series: Bridging the Unemployment Gap, w której udział wziął Adam Pensotti, Head of Canon’s Young People Programme. Mówca rozważał, jak połączenie umiejętności twórczych z nowymi technologiami może otwierać przed młodymi ludźmi zupełnie nowe ścieżki kariery.
  • Canon Young People Programme: Climate Action and the Environment, czyli sesja z udziałem Adama Pensottiego oraz Neville’a Ngomane’a, laureata wyróżnienia Young Environmental Photographer of the Year z 2019 r. Dyskusja skupiona była na tym, jak kreatywne metody przekazu historii mogą zostać wykorzystane, by inspirować odbiorców do działania na rzecz klimatu.
  • Frontiers of Innovation @ Expo 2020: How can businesses build resilience to climate impacts for a sustainable future?, czyli panel dyskusyjny, w którym uczestniczyli Peter Bragg, Sustainability & Government Affairs Director w Canon EMEA oraz Priya Sarma, Head of Corporate Affairs & Sustainability Unilever. Goście debatowali nad nowymi rewolucyjnymi sposobami na zapewnienie lepszej, wspólnej przyszłości.
  • Women in filmmaking: In the Spotlight było z kolei spotkaniem poświęconym różnorodnej grupie kobiet, które przełamują schematy w branży filmowej, a także roli, jaką Canon odgrywa w inspirowaniu świadomych wyborów, które pozwalają zapewnić sprawiedliwy udział kobiet w tym sektorze.

Zainteresowaniem gości Expo cieszyły się nie tylko dyskusje i warsztaty, ale także inne działania Canon prowadzone w międzynarodowej przestrzeni wystawowej. Ponad 8 tys. osób uchwyciło chwile spędzone na Expo w Dubaju na stanowisku fotograficznym Canon Photography Studios, a ponad 20 tys. zwiedzających wykorzystało cyfrowe kioski Canon obecne na terenie targów, wykonując sobie zdjęcia i je udostępniając.

Na miejscu przebywał też zespół serwisowy Canon Professional Services, który oferował przedstawicielom mediów relacjonującym przebieg wydarzenia pomoc techników gotowych do przeglądu, czyszczenia i naprawy, a także wypożyczenia sprzętu fotograficznego.

„Expo 2020 w Dubaju to kamień milowy na ścieżce poszukiwania sposobów na uczynienie świata lepszym miejscem. Jako Canon mamy zaszczyt odgrywać istotną rolę w tworzeniu tego wydarzenia”, mówi Yuichi Ishizuka, President & CEO w Canon EMEA. „Poza wspieraniem organizatorów w zapewnieniu gościom Expo niezapomnianych doświadczeń dzięki wydrukom, które tworzymy na miejscu, oraz zapleczu fotograficznemu i technologicznemu, mamy okazję podziwiać, jak pomysły i wizje przyszłości rodzą się w czasie wystąpień i rozmów, składających się na Expo. Canon pragnie pomagać ludziom na nowo odkrywać granice tego, co możliwe. Robimy to dzięki obrazowi. Bardzo cieszymy się, że możemy kontynuować realizację tej misji w czasie trwającego Expo 2020 w Dubaju”.

Sesje warsztatowe i konferencyjne Canon kontynuowane są także w 2022 roku. Najbliższe spotkania poświęcone będą m.in. udziałowi technologii w postępie medycyny, równości płci, społecznościom żyjącym w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju oraz wzmacnianiu pozycji kobiet w społeczeństwie.

Aby dowiedzieć się więcej o roli Canon w organizacji Expo 2020 w Dubaju, odwiedź oficjalną witrynę producenta poświęconej tej kwestii pod adresem https://www.canon.co.uk/events/expo-2020-dubai/.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności