Model: opakowanie shelf-ready bez kompromisówPoprzedni artykuł 

Kiedy popularne wafelki Kägi podróżują ze Szwajcarii do USA, jedno jest jasne: opakowanie musi być odpowiednie. Najlepsza praktyka w przygotowaniu opakowań shelf-ready.

Ekscytujące zlecenie na opakowanie typu shelf-ready

Najpierw chcielibyśmy ujawnić to, co najważniejsze: na koniec tej historii nasz klient jest zadowolony. Sieć hurtowni i miliony Amerykanów, którzy lubią wgryzać się w szwajcarskie wafle czekoladowe.

Ale po kolei. Wszystko zaczęło się od wymagającego zamówienia na opakowania typu shelf-ready (gotowe na półkę) od naszego klienta Kägi z Toggenburg: Optymalna paletyzacja na ściśle określonych warunkach od amerykańskiego hurtownika Costco. Ekonomiczne i jednocześnie stabilne opakowanie. Łatwe i wydajne w obsłudze. Przyciągające wzrok w punkcie sprzedaży (POS) dla zachowania wysokiej świadomości marki. Idealne wyzwanie dla Model Service Co-Packing.

Wymagania: Opakowanie shelf-ready czyli gotowe na półkę

Materiał - ekonomiczny i bezpieczny

Kägi zleca Modelowi użycie niewielkiej ilości materiału, aby opakowanie było jak najbardziej ekologiczne. Powinno być zoptymalizowane pod względem kosztów, a jednocześnie niezwykle stabilne – bezpiecznie zapakowane do transportu morskiego w kontenerach.

Konstrukcja - optymalny schemat palet

Palety powinny zapewniać wysokie wykorzystanie i być dostępne w punkcie sprzedaży z co najmniej trzech stron. Kägi chce również generować jak najmniej odpadów.

Gotowe do wykorzystania - przyjazne opakowanie shelf-ready

Kägi zlecił Modelowi również produkcję toreb na produkty – o dużej zawartości papieru. Zapakowane pojedynczo wafle czekoladowe są wkładane do większych torebek według odpowiedniego wzoru mieszanki wafli i wagi, za pomocą specjalnej maszyny do formowania, napełniania i zamykania torebek. Trzy odmiany Minikägi są mieszane, przy czym Model jest w stanie połączyć do pięciu odmian produktów.

Inteligentne procesy - bezpośrednio do punktu sprzedaży

Klienci Model mogą korzystać z synergii w ramach Grupy i optymalizować usługi. Rezultatem dla Kägi jest inteligentny proces pakowania i logistyki: w razie potrzeby Kägi może złożyć zamówienie, a towary będą niezawodnie dostępne bezpośrednio w punkcie sprzedaży w oznaczonym terminie dostawy. Dlatego też magazynowanie ze strony Kägi nie jest wymagane.

"Zgodnie z mottem: Uczyń niemożliwe możliwym." - powiedział Sven Johner, Manager Model Co-Packing.

Model Co-Packing: sprawdzanie, obliczanie, testowanie

"Chcieliśmy wykorzystać palety dla Kägi tak wydajnie, jak to tylko możliwe", mówi Sven Johner, kierownik Model Co-Packing w Niedergösgen. "Rozwinęliśmy skrzydła w naszych obliczeniach i symulacjach i wspólnie z naszym klientem rozważyliśmy kilka opcji projektowych".

Opakowanie typu „gotowe na półkę” wiąże się z wielką odpowiedzialnością, ponieważ Kägi oznacza najwyższą szwajcarską jakość: klienci na całym świecie cieszą się wafelkami z kremowym musowym nadzieniem, oblanymi szwajcarską czekoladą. Produkt powinien być perfekcyjnie odebrany przez klienta, dlatego zespół Model Co-Packing pracował nad idealnym opakowaniem.

Sven Johner wyjaśnia, że ​​pod koniec projektu nastąpił szczególny dla niego moment: "Zarząd Kägi AG odwiedził nas w Niedergösgen, co nie zdarza się codziennie. Prezes powiedział mi: „Sven, to rewelacyjne. Nie bylibyśmy sami w stanie tego zrobić.” To napełniło mnie dumą. "

Rezultat: Opakowanie shelf-ready dla wafelków Kägi

Wysoka wydajność

Pracownicy błyskawicznie otwierają nacięty karton i umieszczają towar gotowy na półkę na niewielkiej przestrzeni w sklepie.

Minimum materiału

Opakowanie podstawowe i wtórne jest zaprojektowane w sposób zrównoważony i jest łatwe w obsłudze. Solidne poduszki powietrzne chronią wafle czekoladowe podczas transportu. Ponadto, palety są zaprojektowane w taki sposób, że wymagana jest tylko niewielka ilość materiału opakowaniowego.

Świadomość marki

Produkty Kägi można odnaleźć na półce natychmiast dzięki przyciągającemu uwagę opakowaniu. Doświadczenie marki jest zawsze przyjemnością, ponieważ czekoladowe wafle dotrą do klienta w całości, a nie pokruszone. Produkty sezonowe również zachwycają klientów, bo są produkowane w niewielkich ilościach.

Na podstawie informacji Grupy Model

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności