HP zainstalowało już w sumie sto maszyn cyfrowych HP Indigo 100KPoprzedni artykuł 

HP ogłosiło niedawno dostarczenie setnej maszyny HP Indigo 100K, co stanowi kolejny kamień milowy w historii rozwoju firmy i jest dowodem na to, że klienci coraz częściej wybierają to rozwiązanie. Nagradzany dostawca usług poligraficznych Solopress, kontynuuje swoją cyfrową transformację i instaluje maszynę cyfrową HP Indigo 100K, uzupełniając tym samym istniejącą flotę 5 maszyn HP Page Wide i produktów Indigo.

Simon Cooper, Dyrektor Generalny firmy Solopress, komentuje: Cieszymy się, że po bardzo trudnym okresie na rynku nastąpił zwrot i liczba zamówień zaczęła rosnąć. W ciągu ostatnich kilku lat jako firma poświęciliśmy wiele czasu na wprowadzanie zmian, które mają przynieść naszym klientom jak największe korzyści. W tym celu dodaliśmy ostatnio do naszej floty maszynę HP Indigo 100K, która wraz z wprowadzeniem HP Siteflow rozszerza nasze dotychczasowe możliwości w zakresie automatyzacji.

Założona w 1999 roku firma Solopress ma ponad 20-letnie doświadczenie w druku cyfrowym, obsługując dziesiątki tysięcy firm i resellerów. Po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, gwałtowny wzrost popytu spowodował potrzebę zwiększenia produkcji.

Podkreślając wydajność i niezawodność maszyny HP Indigo 100K, Cooper dodaje: Jako firma dążymy do maksymalizacji wydajności na każdym etapie, a maszyna HP Indigo 100K zapewnia nam dodatkowe możliwości, niezawodność i jakość, które chcemy oferować naszym klientom.

Haim Levit, Wiceprezes i Dyrektor Generalny HP Indigo, mówi natomiast: Jestem niesamowicie dumny, że udało nam się osiągnąć tak ważny kamień milowy. Jest to zasługa naszego zespołu, a także naszych klientów – wspólnie wprowadzamy, udoskonalamy i budujemy portfolio wspierające prawdziwą transformację cyfrową. HP Indigo 100K nie tylko zapewnia naszym klientom sprawność działania, ale także osiąga lepsze wyniki niż inne urządzenia, co zaobserwowaliśmy w szczególności u dostawców usług offsetowych, którzy uznali, że 100K jest odpowiednim rozwiązaniem dla ich potrzeb. Nie ma wątpliwości, że to wyjątkowe połączenie jakości i wydajności pozwala wielu naszym klientom wyróżnić się podczas pandemii. Cieszę się, że nasza wieloletnia współpraca z firmą Solopress będzie kontynuowana i rozwijana w nadchodzących latach.

Niedawno obchodzona była również 10. rocznica wprowadzenia maszyn HP Indigo do druku cyfrowego w formacie B2. Odkąd HP po raz pierwszy zaprezentowało HP Indigo 10000 na targach drupa w 2012 r., jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji na rynku. W ciągu ostatniej dekady niektórzy klienci zdecydowali się na długoterminowe inwestycje w nowe maszyny, aby sprostać liczbie zamówień, rosnącej w związku z globalnym postępem cyfrowej transformacji.

HP Indigo 100K jest najproduktywniejszym rozwiązaniem druku cyfrowego w formacie B2 na rynku, drukując do 6000 arkuszy na godzinę. Umożliwia ona drukarniom komercyjnym przejście z druku offsetowego na druk cyfrowy. Wszystko po to, aby sprostać współczesnym potrzebom w zakresie doskonałej jakości i wysokiej wydajności.

Firma ogłosiła również globalną dostępność maszyny HP Indigo 15K. To najlepiej sprzedający się model B2, oferujący najszerszy na rynku zakres aplikacji w tym formacie, liczący obecnie 1200 działających maszyn w 70 krajach na całym świecie. Maszyna B2 HP Indigo 15K została zaprojektowana z myślą o zaspokojeniu najróżniejszych potrzeb klientów w wysoce produktywny sposób. Oferuje lepszą obsługę materiałów, w tym także 15 tuszy HP Indigo ElectroInk i nieograniczoną liczbę kolorów spotowych.

Co więcej, HP zaprezentowało również opcję automatycznej wymiany palet i piątą stację na tusz dla modelu HP Indigo 100K. System ten zapewnia ciągłość produkcji i nieprzerwaną pracę. Użytkownicy będą mogli korzystać z nowej palety rezerwowej, która obsługuje każdą partię i realizuje zadania zgodnie z wymaganiami użytkownika, przesuwając zadrukowany stos poza podajnik, umożliwiając drukowanie, układanie i rozładowywanie dowolnej ilości materiałów. Rozwiązanie będzie dostępne jeszcze w 2022 roku.

Kończąc rok 2021 pod znakiem zwiększonej dynamiki, osiągając dobre wyniki kwartalne oraz po wprowadzeniu najlepszych w swojej klasie technologii, w tym HP xRServices napędzanych przez Microsoft Hololens 2 i Print OS Site Flow, HP Indigo nadal zaspokaja zapotrzebowanie klientów na usługi i rozwiązania, które wspomagają rozwój, napędzają adaptację i integrację cyfrową oraz wspierają stale zmieniającą się branżę w 2022 roku. Haim Levit skomentował to następująco: To, co widzieliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat, to nie tylko determinacja branży, aby utrzymać swoją działalność w czasie pandemii, ale także by poszerzyć zakres zastosowań i zabezpieczyć swoją pracę na przyszłość, poprzez kontynuację procesu transformacji na w pełni cyfrowy system. Odnotowaliśmy ogromny wzrost liczby firm korzystających z naszych narzędzi do automatyzacji przepływu prac (aż o 162% 3 od początku 2021 r.), a także ogromne zainteresowanie naszymi nowymi rozwiązaniami HP xRServices Microsoft Hololens. Dzieje się tak ponieważ świat przestawia się na nową normalność i patrzy w kierunku bardziej zautomatyzowanej przyszłości. Podsumowując, to fascynujący czas w branży poligraficznej!

Na podstawie informacji firmy HP

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności