ACTEGA przedstawia technologię metalizacji ECOLEAF na targach Print4AllPoprzedni artykuł 

ACTEGA, producent specjalistycznych powłok, atramentów, klejów i mas uszczelniających dla przemysłu drukarskiego i opakowaniowego, zaprezentuje swoją przełomową technologię zrównoważonej metalizacji ECOLEAF na Print4All (hala 9, stoisko D22, Mediolan, Włochy , 3-6 maja 2022 r.). Dzięki szerokiej gamie drukowanych próbek na wystawie podkreślających jakość i wszechstronność gotowych ozdób, eksperci ECOLEAF będą pod ręką, aby wyjaśnić, w jaki sposób to rozwiązanie oferuje konwerterom i markom znacznie więcej za mniej.

Całkowicie eliminując potrzebę stosowania folii, a tym samym znacznie zmniejszając ilość odpadów i wykorzystując mniej surowców przy tej samej produkcji, ECOLEAF koncentruje się na procesie nakładania i utwardzania precyzyjnych ilości pigmentu metalowego w celu stworzenia wyróżniających się metalowych ozdób. Ten pionierski proces nie tylko zapewnia bardziej zrównoważony model produkcji dla drukarni etykiet i opakowań, ale także pozytywnie wpływa na koszty i czas produkcji bez uszczerbku dla jakości.

„Wstępne obliczenia z oceny cyklu życia ACTEGA wskazują, że ECOLEAF może osiągnąć redukcję śladu węglowego o ponad 50 procent w porównaniu z procesami folii na zimno i na gorąco”, mówi Paolo Grasso, dyrektor sprzedaży ACTEGA Metal Print. „Kiedy spojrzysz na to w szerszym kontekście, korzyści stają się jeszcze wyraźniejsze. 1 kg płatków ECOLEAF skutecznie zastępuje 3000 kg folii, co z kolei eliminuje 20 ton CO2e: odpowiednik posadzenia około 833 drzew. Taka redukcja emisji CO2e może mieć znaczny wpływ na przeciętny zakład przetwórstwa, a to z kolei wspiera dążenie marki do zastosowania bardziej zrównoważonego łańcucha dostaw. W połączeniu z osiągalną jakością, oferowaną elastycznością produkcji i ekonomicznymi korzyściami płynącymi z używania ECOLEAF, firmy mogą spodziewać się znacznego zwiększenia swojej przewagi konkurencyjnej po dekorowaniu swoich wydruków technologią ECOLEAF.”

Usuwając bariery ekonomiczne i obawy związane ze zrównoważonym rozwojem związane z metalizacją wysokiej jakości, zespół stojący za ECOLEAF spodziewa się, że rozwiązanie to może zapewnić drukarzom i markom większe możliwości umieszczania metalicznych dekoracji na opakowaniach.

Paolo wyjaśnia: „Metaliczne zdobienia na etykietach, opakowaniach i innych drukowanych aplikacjach zapewniają doskonały efekt na półce i natychmiast wywołują u konsumenta poczucie jakości i luksusu. Dzięki ECOLEAF marki mogą z czystym sumieniem czerpać korzyści z mocy tych ozdób, otwierając drzwi na nowe możliwości włączenia ich do swoich nadruków. Czas nigdy nie był lepszy dla przetwórców i marek, aby zacząć maksymalizować potencjał tej przełomowej technologii i zapraszamy ich wszystkich do przyłączenia się do nas na Print4All i rozpoczęcia odkrywania wielu korzyści, jakie oferuje to rozwiązanie”.

Na podstawie informacji firmy ACTEGA

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności