Ploter tnący SINAJET 1007MT w drukarni FastGRAWPoprzedni artykuł 

Firma Grafmasz zainstalowała kolejny ploter tnąco-bigujący 1007 MT. W pierwszym kwartale 2022 roku wdrożenie nastąpiło w drukarni FastGRAW w Zamościu, z którą Grafmasz współpracuje od wielu lat. Firma użytkowała dotychczas między innymi, krajarkę Grafmasz i inne urządzenia introligatorskie. FastGRAW oferuje druk cyfrowy, offsetowy, sublimację oraz wiele innych personalizowanych prac. „Poszukiwaliśmy urządzenia elastycznego, które nie wymaga skomplikowanej obsługi i pozawala nam na wykonywanie mniejszych zleceń pod kątem produkcji opakowań, zaproszeń, kart podarunkowych, zawieszek i wielu innych spersonalizowanych prac." - wspomina w rozmowie właściciel Robert Ciesielski

"Skierowaliśmy swoje zapytanie do naszego wieloletniego partnera Grafmasz, który dostarczył nam zestaw wyciętych próbek, a także przedstawił możliwości maszyny podczas testów maszyny wykonanych w swoim showroomie. Firma podała również referencje z instalacji podobnych maszyn na terenie praktycznie całej Polski, w tym kilku w województwie lubelskim i po rozmowie z innymi użytkownikami byliśmy już pewni że jest to maszyna której potrzebujemy. Maszyna została u nas zainstalowana marcu 2022 roku"

Ploter tnący 1007 MT to zautomatyzowane urządzenie wyposażone w głowicę bigującą z serwomechanizmem, nóż aktywny służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, nóż wleczony sprawdzający się idealnie pod nacinanie papieru/folii samoprzylepnej oraz cięcie materiału do grubości 2 mm jak również pisak. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w głowicę z nożem oscylacyjnym pozwalając na cięcie materiału o grubości do 10 mm, nóż V-cut służący do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery „V” np. pod prototypowanie pudełek oraz nóż rotacyjny do cięcia tekstyliów. Na wyposażeniu urządzenia znajduje się również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1000 mm/s i dokładność do 0,01 mm, a solidna metalowa konstrukcja sprawia, że stabilność i dokładność pracy plotera nie ustępuje ploterom renomowanych światowych firm.

"Ploter pracuje u nas od dwóch miesięcy i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni – mówi Pan Robert Ciesielski. Ploter ma u nas bardzo szerokie zastosowanie, od cięcia krótkich serii prac typu magnesy czy zaproszenia, po prace w większym nakładzie m.in. główki do kalendarzy czy opakowania. Jesteśmy także zadowoleni z profesjonalnej instalacji i szkolenia z obsługi urządzenia, przeprowadzonego przez Grafmasz”.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności