Nowe maszyny introligatorskie w ZAZ Trzeźwa GminaPoprzedni artykuł 

Bigówka Cyklos Airspeed, falerka Trifold
Bigówka Cyklos Airspeed, falerka Trifold

Firma Grafmasz zainstalowała kolejny ploter tnąco-bigujący SINAJET 1007 MT oraz zestaw bigująco falcujący CYKLOS AIRSPEED z falcerką TRIFOLD. Na przełomie roku wdrożenie nastąpiło w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej na Podkarpaciu. Jest to kolejny zakup drukarni, która od lat pracuje m.in. na krajarce elektrycznej Grafmasz.

Zakład Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej powstał w 2007r i jego podstawowym celem działania jest zatrudnienie osób niepełnosprawnych, ich rehabilitacja zawodowa i społeczna, dostosowana do indywidualnych potrzeb. Obecnie zatrudnia 64 osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz 20 pracowników personelu. Zakład wykonuje usługi introligatorskie, profesjonalne usługi poligraficzne tj. druk cyfrowy, wielkoformatowy, UV, grawerowanie i znakowanie laserem, sublimacje i termo transfer, hot -stamping i tłoczenie, reklamy przestrzenne w technice 3D.

Poszukiwaliśmy urządzenia prostego w obsłudze głownie do wycinania naklejek, zawieszek z kartonu, oraz papieru samoprzylepnego A3 i A4. Użytkujemy z powodzeniem od lat inne urządzenia z oferty Grafmasz, m. In krajarkę. Z uwagi na dotychczasową, dobrą współpracę naturalnym był dla nas wybór kolejnych urządzeń z szerokiej oferty tego dostawcy. Nie bez znaczenia jest dla nas również fakt, że Grafmasz jest nie tylko firmą handlową ale też producentem maszyn" - wspomina w rozmowie dyrektor Zakładu - Pan Bartłomiej Lampart.

„Ploter ma u nas bardzo szerokie zastosowanie i daje dużą elastyczność, natomiast zestaw bigująco-falcujący znajduje u nas zastosowanie pod produkcję głównie małych nakładów pudełek oraz teczek reklamowych. Umożliwia również precyzyjne i szybkie składanie ulotek o różnej gramaturze bez pękania krawędzi. Urządzenia pracują u nas ok. pół roku– mówi Pan Bartłomiej. Zakup obu urządzeń jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju usługi. Jesteśmy także zadowoleni z profesjonalnej instalacji i szkolenia z obsługi urządzenia, przeprowadzonego przez Grafmasz”.

Ploter tnący 1007 MT to zautomatyzowane urządzenie wyposażone w głowicę bigującą z serwomechanizmem, nóż aktywny służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, nóż wleczony sprawdzający się idealnie pod nacinanie papieru/folii samoprzylepnej oraz cięcie materiału do grubości 2 mm jak również pisak. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w głowicę z nożem oscylacyjnym pozwalając na cięcie materiału o grubości do 10 mm, nóż V-cut służący do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery „V” np. pod prototypowanie pudełek oraz nóż rotacyjny do cięcia tekstyliów. Na wyposażeniu urządzenia znajduje się również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1000 mm/s i dokładność do 0,01 mm, a solidna metalowa konstrukcja sprawia, że stabilność i dokładność pracy plotera nie ustępuje ploterom renomowanych światowych firm.

Cyklos AIRSPEED to wielofunkcyjne, automatyczne urządzenie o szerokości roboczej 456 mm. Zależnie od wyposażenia daje możliwość bigowania, perforacji kreskowej, cięcia, nacinania, perforacji otworów kalendarzowych. Posiada podajnik podsysowy od góry stosu, 7” dotykowy programator z funkcją zapisu do 60 programówz interfejsem w jeżyku polskim. Zależnie od pracy i formatu posiada wydajność nawet do 4 300 arkuszy na godzinę i możliwość połączenia z falcerką dwułamową Trifold 360.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności