Innowacje Avery Dennison na targach FESPA 2022 — nowe poziomy wydajności i zrównoważonego rozwojuPoprzedni artykuł 

Zrównoważony rozwój i innowacyjność znajdowały się w centrum stoiska Avery Dennison FESPA 2022 w Berlinie, oferując instalatorom wgląd w nowe możliwości sprzedaży i ulepszenia zarówno pod względem efektywności środowiskowej, jak i ich wyniku finansowego. Szczególny nacisk położono na segmenty motoryzacyjnym i architektonicznym, w których kluczowe innowacje wywarły szczególnie silny wpływ.

Będąca częścią nowego portfolio Zrównoważonego Druku, folia cyfrowa Avery Dennison® SP 1504 Easy Apply™ niezawierająca PVC do folii samochodowych jest wynikiem długiego projektu badawczego i oferuje teraz najwyższą wydajność w projektach drukowania bez udziału chloru i ftalanów lub inne halogeny. Odwiedzający stoisko mogli zobaczyć znakomitą drukowność folii do pakowania w oszałamiających kolorach, a także doskonałą podatność i możliwość zmiany położenia.

Alessandro Sacchi (dyrektor linii produktów, Graphics Solutions Europe) powiedział, że zrównoważony rozwój nie musi już oznaczać kompromisów w zakresie wydajności: „Nasi klienci stoją w obliczu presji w świecie rzeczywistym i muszą utrzymywać najwyższą możliwą wydajność w dowolnym przedziale cenowym. Te materiały dotyczące zrównoważonego portfolio są wynikiem szeroko zakrojonych badań i rozwoju. Zostały opracowane, aby upewnić się, że instalatorzy nie muszą oferować drugiego najlepszego miejsca podczas przekształcania śladu środowiskowego własnego i swoich użytkowników końcowych”.

Kolejną ofertą w portfolio Zrównoważonego Druku był Avery Dennison® SP 3523 Opaque Matt. Jest to nowy dodatek do popularnej serii 3000, zapewniający bardziej zrównoważoną, wolną od PVC alternatywę dla produktów PVC do krótkoterminowych grafik promocyjnych. Cenne nowe narzędzie dla instalatorów planujących projekty sklepów, wydarzeń i innych miejsc wewnątrz budynków.

Dla instalatorów, którzy przyglądają się projektom architektonicznym i poszukują nowych sposobów dekorowania ścian wewnętrznych, FESPA zamieściła portfolio Organoid Natural Surfaces pod hasłem „Zobacz. Czuć. Zapach'. Zaprojektowana, aby angażować wszystkie zmysły i wprowadzać na zewnątrz do środka, portfolio wykorzystuje odnawialne i autentyczne ręcznie wykonane materiały z samoprzylepnym podkładem. Oferuje inspiracje naturą do projektów wnętrz i radzi sobie z szeroką gamą powierzchni ścian i okien.

Elizabeth Park (dyrektor ds. innowacji i doskonałości marketingowej, Graphics EMENA): „Innowacje i zrównoważony rozwój idą w parze, a zmotywowane zespoły badawcze są kluczowym elementem zapewnienia sukcesu. Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju jest kompleksowe i obejmuje takie obszary, jak odpowiedzialność społeczna, a także wpływ na środowisko, zarówno wewnętrznie, jak i w łańcuchu dostaw. Te nowe materiały są wynikiem bardzo oddanej pracy wielu zespołów Avery Dennison i wielu naszych partnerów zewnętrznych. Jesteśmy pewni, że oferują instalatorom ważne nowe opcje, ponieważ stawiają czoła własnym wymaganiom w zakresie zrównoważonego rozwoju”.

FESPA 2022 dała również wgląd w niedługo nadchodzącą premierę: Avery Dennison® SPF-X3, najnowsza folia chroniąca lakier, oferująca pojazdom właściwości hydrofobowe i chroniące lakier, które utrzymują się do dziesięciu lat – doskonały wybór, gdy ważna jest odporność na plamy.

Li Wen (starszy dyrektor i dyrektor generalny, Graphics EMENA): „FESPA 2022 pozwoliła nam zaprezentować innowacje wszystkim i jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami otwierającymi się w branży graficznej, gdy gospodarki wciąż wychodzą z odczuwalnej presji podczas pandemii. Przyszłość leży w innowacjach, a FESPA dała nam możliwość wykazania, że Avery Dennison jest liderem innowacji”.

Na podstawie informacji firmy Avery Dennison

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności