Kirk Group automatyzuje produkcję płyt fleksograficznych za pomocą Catena+Poprzedni artykuł 

Od lewej: Robert Selvaggio (Kirk Group) i Yves Vanryckeghem (XSYS)
Od lewej: Robert Selvaggio (Kirk Group) i Yves Vanryckeghem (XSYS)

W ciągu pięćdziesięciu lat od momentu powstania w 1972 r., kiedy Graeme Kirk po raz pierwszy założył swoją firmę produkującą cylindry do wklęsłodruku, Grupa Kirk rozwinęła się i stała się liderem w branży opakowań. Firma jest obecnie największym dostawcą usług graficznych i rozwiązań w zakresie nośników obrazu w Australii i Nowej Zelandii, a do swoich klientów zalicza globalne marki i największe firmy poligraficzne.

Kirk Group z siedzibą w Minto w Sydney posiada również zakłady produkcyjne w Melbourne, Brisbane i Auckland, zatrudniające w sumie 120 pracowników, a także biura sprzedaży w Christchurch, a ostatnio w Bombaju w Indiach. Jako dyrektor zarządzający Graeme nadal jest bardzo zaangażowany w biznes. Jego duży wkład w branżę został doceniony w 2018 roku, kiedy został wprowadzony do Hall of Fame przez Stowarzyszenie Producentów Opakowań Giętkich i Etykiet (FPLMA).

Dyrektor Generalny John Kapiniaris dołączył w 2015 roku, wnosząc ze sobą silne doświadczenie w zakresie opakowań giętkich i przedsiębiorcze dążenie do innowacji. Mówi: „Współpracujemy z wiodącymi markami i drukarniami w całej ANZ oraz w Azji, oferując sprawdzone systematyczne podejście do zarządzania drukiem. Uruchomiliśmy platformę e-commerce Flite On-demand, aby zautomatyzować codzienne zadania, zwiększyć produktywność i pomóc naszym klientom wygrać wyścig na półkę.”

Aby wesprzeć tego typu innowacje, Kirk Group zdecydowało się na wdrożenie w pełni automatycznej linii do wytwarzania płyt firmy XSYS, składającej się z naświetlarki ThermoFlexX połączonej z naświetlarką Catena-E LED, pralko-suszarką i wykańczarką Catena-WDLS oraz naświetlarką Catena-WDLS. R do obracania płyt pomiędzy naświetlarką a wymywaczami. Ten modułowy system, znany jako Catena+, jest kompleksowym zautomatyzowanym rozwiązaniem, które eliminuje konieczność interwencji operatora i znacznie zmniejsza ilość odpadów. Stał się on dostępny na rynku w październiku 2020 r., a Kirk Group jest jedną z pierwszych firm, które wykorzystały jego zalety.

Zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów

Zainstalowano nową linię do produkcji płyt Catena+, aby zwiększyć wydajność, produktywność i stałą jakość w Grupie Kirk. Posiada podwójną głowicę obrazowania umożliwiającą obrazowanie z prędkością do 12 m²/godz. i standardową rozdzielczość do 5080 dpi, a także opcję ultrawysokiej rozdzielczości, którą Kirk Group wykorzystuje dla swoich klientów w zakresie drukowania zabezpieczającego.

John kontynuuje: „Dostrzegliśmy możliwość scentralizowania i zracjonalizowania naszej produkcji poprzez zwiększenie wydajności i produktywności. Dzięki nowemu systemowi możemy utrzymać niższą bazę kosztów, konsolidując produkcję i usuwając ręczne etapy w całym procesie. Zmniejsza to ludzki kontakt i możliwości popełniania błędów, dzięki czemu otrzymujemy doskonały produkt”.

Wybór inwestycji z XSYS został dokonany po bardzo rygorystycznym procesie przeglądu, w którym oceniono wszystkie opcje dostępne obecnie na rynku. Zespół był szczególnie przekonany jakością wykonania modułów oraz faktem, że wszystkie są produkowane przez tego samego producenta. „Sprzęt naprawdę wyróżniał się na tle konkurencji, a integracja nie ma sobie równych”, mówi John, „a ponadto niezawodność wydruku oznacza, że możemy zarządzać naszą podstawową działalnością i oferować naszym klientom produkt końcowy o wyższej jakości i osiągnąć lepszy druk wyniki w całej naszej branży”.

Zakup został częściowo zrealizowany dzięki partnerstwu XSYS z lokalnym dystrybutorem GMS Pacific, co ułatwiło komponent ThermoFlexX systemu. Ta wysoce zautomatyzowana kamera jest całkowicie agnostyczna dla płyt i wyróżnia się doskonałością systemu optycznego. Po zintegrowaniu z modułami Catena produkcja płyt jest w pełni zautomatyzowana, a każda część jest w pełni zamknięta, tworząc własne kontrolowane środowisko. Na początku płyta jest po prostu umieszczana na tacy urządzenia ThermoFlexX, a następnie automatycznie przechodzi przez obrazowanie, naświetlanie, mycie, suszenie i końcową ekspozycję na światło, zanim zostanie ułożona gotowa na końcu.

Spełnianie wymagań dzięki najnowszym innowacjom

Dwoma głównymi czynnikami napędzającymi dzisiejszą produkcję opakowań są szybkość wprowadzania na rynek i zrównoważony rozwój. Automatyzując i optymalizując produkcję płyt fleksograficznych za pomocą systemu przetwarzania Catena+, Kirk Group może odpowiedzieć na wymagania właścicieli marek w zakresie szybszej dostawy, najwyższej jakości i powtarzalnych wyników, stosując bardziej przyjazne dla środowiska metody produkcji, które wytwarzają mniej odpadów płyt.

„Linia do produkcji płyt Catena+ jest idealną automatyzacją w działaniu i jesteśmy podekscytowani, że lider branży, taki jak Kirk Group, dostrzegł korzyści, jakie ta innowacja wniesie do ich działalności”, mówi Roy Schoettle, wiceprezes XSYS Asia Pacific. „Catena to włoskie słowo oznaczające „łańcuch” i to właśnie XSYS wprowadził do wytwarzania płyt fleksograficznych – „reakcję łańcuchową”, która nie wymaga interwencji operatora. To jest Smart Manufacturing w najlepszym wydaniu”.

Dyrektor operacyjny Kirks, Robert Selvaggio, podsumowuje: „Postrzegamy siebie jako liderów w branży i innowatorów, a nasze ciągłe inwestycje w najnowszą technologię i automatyzację oznaczają, że możemy spełnić prośby naszych klientów o najwyższą jakość wydruków, maksymalną spójność i najkrótszy czas rynku, a wszystko to przy zachowaniu najniższych kosztów i minimalizacji odpadów”.

Na podstawie informacji Kirk Group

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności