EezE-comm© Box - zrównoważone, beztaśmowe, zwrotne opakowaniePoprzedni artykuł 

Firma Swanline złożyła wniosek patentowy na zupełnie nowy projekt, aby opakowanie zwrotne stało się bardziej ekologiczne, dzięki uniknięciu potrzeby stosowania taśm. Innowacyjne, zrównoważone opakowanie o nazwie EzeE-comm© jest rewolucyjne dla sektora e-commerce. W 100% nadaje się do recyklingu, nie wymaga taśmy ani kleju i można go bezpiecznie zwrócić, pozostając jednocześnie odpornym na manipulacje zarówno w drodze na zewnątrz, jak i powrotnej.

Zwykle jest to tylko pudełko z taśmą, które może być używane zarówno w podróży na zewnątrz, jak i powrotnej, ale unikalne mechanizmy blokujące EezE-comm zapewniają bezpieczne, odporne na kradzież rozwiązanie, które można w 100% poddać recyklingowi bez zanieczyszczeń spowodowanych taśmami polimerowymi lub klejem.

Pakiet EzeE-comm został opracowany w ramach inicjatywy międzyfirmowej pomiędzy Swanline Group i siostrzaną firmą BoxMart. Po uznaniu, że klejone opakowania e-commerce nie są tak przyjazne dla środowiska, jak mogłyby być, oraz że klejone opakowania powodują znaczne dodatkowe koszty, zespoły projektowe otrzymały zadanie stworzenia w pełni zrównoważonego rozwiązania.

Wspólne podejście zespołu siedmiu projektantów pozwoliło zebrać najlepsze z wielu pomysłów w celu stworzenia idealnego rozwiązania. Jedną z najbardziej unikalnych cech nowego pakietu hybrydowego jest skrzydlaty system blokowania, który miał fundamentalne znaczenie dla uszczelnienia jednostki. Półokrąg zagięty do tyłu na zewnętrznych skrzydłach blokujących służy do zablokowania się w wewnętrznej klapie korpusu głównego. Gdy dwa zewnętrzne skrzydełka są połączone, opakowanie jest całkowicie uszczelnione i zablokowane bez użycia taśmy lub kleju. Zamkniętej jednostki nie można wtedy otworzyć na siłę bez wykazania, że ​​opakowanie zostało naruszone.

Centralny element z przodu opakowania to innowacyjny system zamków błyskawicznych, który ułatwia prawidłowe otwieranie opakowania po dotarciu do odbiorcy. Różni się on od konwencjonalnych systemów zamków błyskawicznych, ponieważ nie przesuwa się od krawędzi do krawędzi, a po otwarciu kolejny nowo utworzony przód w razie potrzeby klapa staje się podstawową częścią systemu powrotnego.

Konstrukcja powrotna, która sprytnie ewoluuje po otwarciu zamka, ma również dodatkowy system blokujący za pomocą przedniej zakładki, aby zablokować przednią klapę pokrywy na opakowaniu. Konsument po prostu używa tej dodatkowej klapy, aby w pełni zakleić opakowanie, tak aby można je było zwrócić bez potrzeby stosowania taśmy, dzięki czemu można je całkowicie poddać recyklingowi.

Linsey Brookes, dyrektor ds. projektowania i grafiki w Swanline, mówi: „W wielu tradycyjnych opakowaniach dla e-commerce stosuje się taśmę plastikową do zabezpieczania opakowania w podróży wychodzącej i powrotnej, ale przekształca ona papierową tekturę falistą w materiał kompozytowy zawierający plastik. To wyraźnie podważa całą koncepcję 100% recyklingu. EezE-comm rozwiązuje ten problem w prosty, wydajny i oszczędny sposób bez narażania 100% recyklingu tektury falistej. EezE-comm jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które szukają bardziej zrównoważonych opcji i mają bardziej ekologiczne podejście na przyszłość.”

Na podstawie informacji firmy Swanline

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności