Głosowanie na nagrodę European Carton Excellence Award i nagrodę Pro Carton Young Designer AwardPoprzedni artykuł 

Pro Carton, Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Kartonów i Składanych Kartonu, wzywa opinię publiczną do głosowania na zwycięzców nagrody European Carton Excellence Award 2022 (ECEA) i Pro Carton Young Designers Award (PCYDA).

Rozpoczęło się publiczne głosowanie na Europejską Nagrodę Publiczną Doskonałości Kartonu (ECEA). Nagroda najważniejszego europejskiego konkursu na zrównoważone projektowanie opakowań honoruje twórczą pracę i know-how producentów i przetwórców tektury.

W zeszłym roku WestRock zdobył nagrodę publiczności dzięki Smarties Giant Hexatube. Całkowicie kartonowa konstrukcja zastępuje plastikowe zamknięcie kapsułki z poprzednich opakowań Smarties, oszczędzając środowisko ponad 100 ton plastiku rocznie. Opakowanie firmy WestRock, które jest niezwykle skomplikowane technicznie ze względu na wysoką dokładność cięcia i bigowania wymaganą w produkcji, zapewnia, że produkt może być napełniany w fabryce ze stałą, wysoką prędkością, a funkcja antysabotażowa nie jest zagrożona.

Zgłoszenia wybrane do publicznego głosowania w tym roku skupiają to, co najlepsze w europejskim przemyśle kartonów składanych. Nominowano 24 koncepcje o szerokim zakresie zastosowań. Jury było pod wrażeniem jakości i funkcjonalności tegorocznych zgłoszeń, które nadesłali znani w branży producenci, przetwórcy i projektanci. Finaliści zdobyli jury nie tylko innowacyjnym podejściem do projektowania opakowań, ale także umiejętnością przekazania konsumentom znaczenia przyjaznych dla środowiska i zrównoważonych koncepcji opakowań.

Najważniejszy w Europie coroczny konkurs młodych talentów na projektowanie opakowań, nagroda Pro Carton Young Designers Award (PCYDA), w którym studenci mają za zadanie zaprojektować i zaprojektować kreatywne koncepcje kartonowe w czterech kategoriach: żywność i napoje, produkty niespożywcze, kreatywne pomysły na kartony i zrównoważony rozwój, teraz można je dopasować.

Na tegoroczną PCYDA ponad 830 zgłoszeń zgłosiło ponad 100 uczelni z całej Europy, bijąc rekord ustanowiony w 2021 r. Jurorzy byli pod wrażeniem kreatywności i innowacyjności zgłoszeń, a także profesjonalnej prezentacji filmów, które zostały przesłane do każdego projektu. 25 najlepszych projektów wybranych przez publiczność można znaleźć na stronie internetowej Pro Carton.

Głosowanie na European Carton Excellence Awards i Pro Carton Young Designers Award jest teraz możliwe na stronie internetowej Pro Carton. Na obie nagrody każdy uczestnik może zagłosować raz na zgłoszenie, przy czym dostępne są trzy głosy. Głosowanie kończy się w piątek 26 sierpnia. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Winfried Mühling, dyrektor generalny Pro Carton, skomentował jakość tegorocznych zgłoszeń: „Byłem pod wrażeniem jakości zgłoszeń do nagrody European Carton Excellence Award i nagrody Pro Carton Young Designers Award! Tak wiele zgłoszeń uzyskało wysokie oceny we wszystkich kryteriach przyznawania nagród, od wizualizacji i kreatywności po ochronę i autentyczność. Liczymy na to, że publiczność wesprze nas w wyborze zwycięzców i głosowaniu na swoich faworytów i czekamy na ogłoszenie zwycięzców we wrześniu!”

Aby uzyskać więcej informacji i oddać swój głos na tegoroczną nagrodę European Carton Excellence Award (ECEA) i nagrodę Pro Carton Young Designers Award (PCYDA), odwiedź stronę http://www.procarton.com. Publiczne głosowanie na nagrodę Pro Carton Student Video Award będzie wkrótce możliwe. Więcej informacji na ten temat zostanie podanych w odpowiednim czasie.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności