Firma Arwed Löse wprowadza produkcję płyt we własnym zakresie jako bardziej zrównoważone rozwiązanie biznesowePoprzedni artykuł 

Ulrich Schulze i Martin Schreil z Asahi gratulują Sebastianowi Spitzerowi, Administracja Techniczna w Arwed Löseke (centrum)
Ulrich Schulze i Martin Schreil z Asahi gratulują Sebastianowi Spitzerowi, Administracja Techniczna w Arwed Löseke (centrum)

Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformował, że niemiecki konwerter opakowań Arwed Löseke Paper Processing and Printing GmbH niedawno unowocześniła swoją działalność drukowania za pomocą hybrydowej fleksograficznej prasy drukarskiej BOBST M6 LED wykorzystującej Asahi AWP ™ -DEW Zmywalne wodą płyty drukarskie CleanPrint i farby UV. Löseke to rodzinna firma w piątym pokoleniu, posiadająca duży park maszynowy, w tym 10-kolorową rotograwiurę i 10-kolorową fleksodrukarkę CI . Firma została założona w Hildesheim w 1883 roku, zatrudnia około 250 pracowników i jest obecnie zarządzana przez dyrektora zarządzającego i właściciela, Ariane Löseke.

Oprócz nowej prasy fleksograficznej Bobst M6 inline , firma nabyła również procesor płyt do płukania wodą Asahi AWP ™ 4835P oraz system obrazowania płyt ESKO CDI XPS, aby wprowadzić produkcję płyt fleksograficznych we własnym zakresie. Oprócz wyeliminowania stosowania płyt drukarskich zmywanych rozpuszczalnikiem, firma jest również w stanie zaoferować klientom większą elastyczność i krótsze czasy obróbki bez utraty jakości, w tym nowe zastosowania, takie jak etykiety samoprzylepne.

„Nasza firma toruje drogę i inwestuje w zabezpieczenie naszej działalności na przyszłość” – powiedziała pani Löseke. „Oferujemy teraz szeroką gamę produktów, od folii, worków, opakowań giętkich i etykiet samoprzylepnych po papierowe worki do filtracji pyłu. To, w połączeniu z ekspercką wiedzą branżową i współpracą z naszymi klientami, aby naprawdę zaspokoić ich potrzeby biznesowe, jest wyraźnie wyjątkową propozycją sprzedaży dla firmy. Aby dodać niezbędną wiedzę specjalistyczną, aby szybko rozpocząć pracę z etykietami samoprzylepnymi, aplikacja umożliwiona przez nasze przyjęcie Asahi AWP ™ Zmywalne wodą płyty CleanPrint, cieszymy się, że ekspert branżowy Anke Hoefer dołączył do naszego zespołu sprzedaży. Zadowolony klient jest w centrum naszego podejścia i naszych wysiłków we wszystkich obszarach, a Anke jest cennym czynnikiem w tym zakresie, dzięki swojej wiedzy zarówno w zakresie etykiet samoprzylepnych, jak i opakowań elastycznych”.

Sebastian Spitzer, który posiada tytuł licencjata w dziedzinie druku (CCI) i jest odpowiedzialny za administrację techniczną, zauważa: „Kolejną korzyścią tej nowej konfiguracji i kluczowym powodem wyboru płyt Asahi AWP™-DEW jest poprawa jakości druku . AWP™-DEW to specjalnie zaprojektowana płyta, która również minimalizuje rozmazywanie się wydruku”.

Löseke komentuje również, że zarówno dla firmy, jak i dla jej klientów, ważne jest zmniejszenie śladu węglowego. Dzięki wdrożeniu nowej, 7-kolorowej hybrydowej prasy fleksograficznej o rozszerzonej gamie LED z technologią AWP ™ Zmywalne wodą płyty CleanPrint i możliwość stałej palety kolorów, firma nie tylko skraca długie zmiany zadań w czasie, ale jest również w stanie zmniejszyć zapasy atramentów z kolorami dodatkowymi dla prasy drukarskiej. Sebastian Spitzer dodał: „Zastępowanie kolorów dodatkowych rozszerzoną przestrzenią kolorów to proces, który podlega ciągłej optymalizacji. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znaleźliśmy partnera w Asahi, który będzie nam towarzyszył na tej drodze i aktywnie nas wspierał”.

Ponadto firma Löseke zainwestowała w nowy sprzęt do produkcji płyt fleksograficznych , mając na celu wprowadzenie produkcji płyt we własnym zakresie. Proces ten był w przeszłości zlecany na zewnątrz, a transformacja technologiczna umożliwiła im wytwarzanie płyt dokładnie na czas i generowanie mniejszej ilości odpadów w prasowni dzięki praktycznie wyeliminowaniu konieczności zatrzymania prasy w celu czyszczenia płyt.

„Byliśmy pod wrażeniem jakości i produktywności, które widzieliśmy podczas poszukiwania najlepszych rozwiązań”, mówi Sebastian Spitzer, „a także faktu, że Asahi współpracuje na rzecz rozwoju z ESKO, innym uznanym liderem w branży. W miarę zdobywania większego doświadczenia z tą technologią mamy nadzieję, że będziemy mogli przenieść część naszej pracy z innych technologii, takich jak rotograwiura, do tego bardziej zrównoważonego procesu fleksograficznego”.

Wprowadzenie produkcji płyt fleksograficznych w firmie umożliwia lepszą kontrolę nad czasem dostawy i jakością płyt dla Arwed Loseke. „Nawet jeśli musimy wymienić płytę w trakcie drukowania”, mówi Spitzer, „możemy wyprodukować nową w mniej niż godzinę, znacznie szybciej niż w przypadku zleconego na zewnątrz wytwarzania płyt rozpuszczalnikowych. Przekazaliśmy wszystkie te propozycje wartości naszym klientom, a oni bardzo doceniają rodzaje inwestycji, które realizujemy w ich imieniu”.

Pani Löseke podsumowuje: „Największą zaletą tych inwestycji dla mnie jako właściciela firmy jest zrównoważony rozwój płyt do mycia wodą AWP ™ -DEW. Ponadto systemy oparte na rozpuszczalnikach wymagają więcej miejsca, ponieważ wymagają systemów ekstrakcji do radzenia sobie z LZO. To sprawia, że przeniesienie systemu jest praktycznie niemożliwe i bardzo kosztowne. Dzięki naszemu nowemu systemowi Asahi mamy tę dodatkową elastyczność na wypadek, gdybyśmy musieli przenieść sprzęt”.

„Z przyjemnością witamy Arwed Löseke jako klient Asahi” – powiedział Martin Schreil , przedstawiciel handlowy DACH, Asahi Photoproducts. „Zawsze jest przyjemnością pracować z firmami myślącymi przyszłościowo, które chcą zabezpieczyć swoją działalność na przyszłość, mając na uwadze zrównoważony rozwój jako kluczową siłę napędową. Wierzymy, że nasze partnerstwo jest dobrym krokiem w tym kierunku i nie możemy się doczekać dalszej współpracy”.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności