Xeikon rozszerza portfolio o hybrydowe maszyny drukujące i konwertującePoprzedni artykuł 

Drukarki hybrydowe można zdefiniować jako drukarki do etykiet , które zawierają dwa lub więcej procesów drukowania (cyfrowego i konwencjonalnego) w linii z jednostkami wykańczającymi (lakierowanie, drukowanie w kolorze spotowym , cięcie , sztancowanie i różne techniki zdobienia). Rozwiązania hybrydowe przynoszą korzyści drukarce i konwerterowi etykiet przy średnich i dużych nakładach przy ograniczonej zmienności przetwarzania (sztancowanie, cięcie) i/lub potrzebie dodania konwencjonalnie wytwarzanych elementów, np . lakieru punktowego, folii na zimno.

Obecnie samodzielne drukarki cyfrowe i samodzielna linia do przetwarzania są przeznaczone dla największej części rynku. Aby zwiększyć potencjał wzrostu cyfryzacji, potrzebne są nowe rozwiązania. Nieuchronnie spowoduje to przekształcenie tradycyjnego druku w produkcję cyfrową poprzez optymalizację kosztów. Pomyśl o większych ilościach SKU o tym samym wykrojniku, pracach w pełnym kolorze, które zawierają statyczny element upiększający. Można je wydrukować bardziej efektywnie w konwencjonalnym procesie, a następnie wzbogacić cyfrowym drukiem pełnokolorowym. Trendy na rynku wskazują, że luksusowe marki czerpią korzyści z tego, co oferuje ich dostawca druku; krótsze nakłady, więcej wersji i odmian, zmienny tekst lub grafika oraz możliwość personalizacji znacznie większa swoboda kreatywności. Mimo to nie chcą ulegać tożsamości marki, którą można zwizualizować poprzez elementy upiększające . Podobnie jak marki luksusowe, marki promocyjne również szukają lepszych sposoby łączenia się z konsumentami poprzez wykorzystanie handlu elektronicznego.

Dzisiaj Xeikon wprowadza na rynek w pełni cyfrowe rozwiązanie hybrydowe oparte na (1) cyfrowej maszynie drukarskiej (seria Cheetah lub Panther), niedawno opracowanej (2) jednostce konwertującej etykiety (LCU) Xeikon oraz (3) cyfrowym interfejsie użytkownika X-800 firmy Xeikon. To rozwiązanie może być skonfigurowane zgodnie z potrzebami przetwórcy i staje się potężnym systemem produkcyjnym, umożliwiającym przetwórcom etykiet zwiększenie wydajności przy jednoczesnym zachowaniu pełnej elastyczności dla wszystkich potrzeb swoich klientów.

Główne wartości naszego rozwiązania w zakresie etykiet hybrydowych to:

  • Od podłoża do gotowej etykiety: kompletny, jednoprzebiegowy przebieg procesu produkcyjnego
  • Eliminuje szereg etapów produkcji, co skutkuje wyższą produktywnością
  • Zmniejsza ilość odpadów i czas konfiguracji
  • Otwiera nowe możliwości biznesowe

„W Xeikon poważnie traktujemy opinie klientów. Nasze rozwiązania są połączone z chmurą, co zapewnia nam wiele danych o działaniu sprzętu. Skutkuje to możliwością zapewnienia większej automatyzacji w łączeniu serii produkcyjnych w celu zwiększenia wydajności”, wyjaśnia Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu firmy Xeikon, „Dlatego wraz z maszynami opracowujemy w pełni cyfrowe produkty do przetwarzania i zdobienia, takie jak Xeikon. LCU, które można skonfigurować w hybrydowe rozwiązania do drukowania i konwersji”.

Rozwiązania hybrydowe Xeikon mogą obsługiwać zarówno technologie Xeikon Cheetah (suchy toner), jak i Panther (druki atramentowe UV), dlatego w ramach tej oferty można zająć się wszystkimi zastosowaniami końcowymi.

Dry-toner to sprawdzona technologia do wszystkich zastosowań wymagających przestrzegania wysokich standardów bezpieczeństwa żywności przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej, matowej jakości i osiąganiu wysokiej jakości na standardowych naturalnych podłożach papierowych (wino i alkohole). Obecnie technologia Cheetah drugiej generacji jest wykorzystywana w obecnych maszynach cyfrowych Xeikon z suchym tonerem.

Technologia Panther do drukarek atramentowych UV firmy Xeikon została wprowadzona w 2017 r., ze szczególnym uwzględnieniem etykiet w branżach wymagających wysokiej trwałości, w tym na rynku zdrowia i urody. Zastosowania te wykorzystują kluczowe zalety unikalnych cech drukarek atramentowych UV, takich jak odporność na zarysowania, zarysowania i ścieranie.

„Niektórzy z naszych klientów nazywają rozwiązanie hybrydowe najlepszym z obu światów”, kontynuuje Filip Weymans , „Wszystkie zmiany w Xeikon wpisują się w naszą mantrę cyfryzacji produkcji etykiet w celu umożliwienia przetwórcom etykiet rozwijania rentownego i zrównoważonego biznesu ”.

Przyjdź i zobacz nową maszynę hybrydową Xeikon na Labelexpo Americas

Nowe rozwiązanie do druku hybrydowego, oparte na Xeikon PX3300 (Panther), zostanie zaprezentowane podczas Labelexpo Americas, 13-15 września, Rosemont, IL. Dołącz do Xeikon w hali F, stoisko 5703, aby zobaczyć tę i całą najnowszą technologię drukowania etykiet.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności