Konkurs na opakowanie bezodpadowe: Better with Less – Design ChallengePoprzedni artykuł 

Better with Less - Design Challenge 2022 zaprasza projektantów z całego świata do opracowywania bezodpadowych opakowań przyszłości. Światowej klasy jury, złożone z uznanych specjalistów w zakresie projektowania opakowań będzie poszukiwać lżejszych, lepiej skonstruowanych i obiegowych rozwiązań dla typowych opakowań konsumenckich. Konkurs organizuje czołowy europejski producent tektury - Metsa Board, spółka należąca do Metsa Group.

W przyszłości gospodarka obiegowa będzie dominującym motywem zainteresowań konsumenckich. Zapotrzebowanie na opakowania wciąż wzrasta, a poszanowanie zasobów naszej planety wymaga jeszcze bardziej innowacyjnego podejścia do możliwości dostępnych w procesie projektowania. Potrzebne jest uwzględnianie całego cyklu życia opakowania - od efektywnego projektowania do łatwego recyklingu i przemyślanego ponownego wykorzystania, co w rezultacie daje brak odpadów. Jest to duża odpowiedzialność, ale jednocześnie świetna okazja do innowacji.

Konkurs Better with Less - Design Challenge zaprasza projektantów do zaprezentowania rozwiązań, które wykorzystują nadające się do recyklingu materiały, pochodzące z odnawialnych źródeł. Poszukujemy projektów, które są atrakcyjne dla użytkowników, a jednocześnie oszczędnie korzystają z surowców i ograniczają ilość odpadów. W skład światowej klasy jury konkursu wchodzą uznani eksperci w dziedzinie projektowania opakowań:

  • Andrew Gibbs, założyciel i redaktor naczelny, The Dieline
  • Brandi Parker, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju, Pearlfisher
  • Brian Collins, dyrektor kreatywny, Collins
  • Carin Blidholm Svensson, dyrektor kreatywny i założyciel, BVD
  • Jennifer Patrick, globalna dyrektor ds. opakowań i brandingu, Patagonia
  • Sian Sutherland, współzałożyciel, Plastic Planet
  • Ilkka Harju, dyrektor ds. usług opakowaniowych, Metsa Board

„Faktem jest, że potrzebujemy opakowań, które chronią zawartość i zapobiegają marnotrawstwu. Musimy jednak wykorzystywać wszystkie nasze umiejętności, aby projektować opakowania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, które sprzyjają gospodarce obiegowej. Oczekuję, że w tym konkursie zobaczę wiele innowacyjnych i ułatwiających recykling projektów opakowań” -powiedział przewodniczący jury konkursu Better with Less - Design Challenge Ilkka Harju, Packaging Services Director, w Metsa Board odpowiedzialny za regiony EMEA i APAC.

Jury przyzna trzem najlepszym projektantom opakowań bezodpadowych nagrody w wysokości 10 000, 3000 i 2000 euro. Dla uczestników konkursu, którzy studiują projektowanie, przewidziana jest nagroda dodatkowa w postaci stażu w Centrum Doskonałości w Finlandii. Termin składania zgłoszeń upływa 1 grudnia 2022 r.

Better with Less - Design Challenge to inicjatywa mająca na celu inspirowanie projektantów na całym świecie do tworzenia opakowań, które są bardzo atrakcyjne, a jednocześnie mniej uciążliwe dla środowiska naturalnego. W poprzedniej edycji Better with Less - Design Challenge zgłoszono prace z 28 krajów.

Więcej informacji i możliwość zgłoszenia udziału w konkursie: www.betterwithless.org

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności