ACTEGA wzmacnia przywództwo w zakresie zrównoważonego rozwoju dzięki nominacji Dennisa SiepmannaPoprzedni artykuł 

Dennis Siepmann
Dennis Siepmann

ACTEGA, producent specjalistycznych powłok, atramentów, klejów i mas uszczelniających dla przemysłu drukarskiego i opakowaniowego, ogłosiła dzisiaj, że wyznaczyła Dennisa Siepmanna na nowo utworzoną rolę Globalnego Szefa Zrównoważonego Rozwoju. Ta nominacja podkreśla silne zaangażowanie firmy w dalsze realizowanie programu ESG.

Dennis Siepmann będzie kierował ciągłym rozwojem i realizacją inicjatyw ACTEGA w zakresie zrównoważonego rozwoju i ESG, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki o obiegu zamkniętym, zrównoważonych rozwiązań i celów ALTANA, aby stać się neutralnym dla klimatu do 2025 roku. Dennis będzie odpowiedzialny za kierowanie działaniami ACTEGA na rzecz zrównoważonego rozwoju i ich integracją technologie i działania firmy. Posiadając dyplom z chemii i udokumentowane doświadczenie w opracowywaniu przyjaznych dla środowiska rozwiązań dla branży medycznej i dóbr konsumpcyjnych, Dennis wnosi odpowiedni zestaw umiejętności, aby przewodzić inicjatywom firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju i pomagać firmie ACTEGA w realizacji jej celów środowiskowych, społecznych i finansowych.

Dennis jest związany z ACTEGA od ponad dziesięciu lat, zaczynając jako Business Development Manager w zakładzie ACTEGA w Bremie w Niemczech, a ostatnio jako Globalny Szef Segmentu Specjalistycznych Dóbr Konsumpcyjnych.

Komentując swoją nową rolę, Dennis powiedział: „Jestem zaszczycony, mogąc objąć tę rolę w tak ekscytującym czasie dla ACTEGA i bardzo nie mogę się doczekać współpracy z naszymi zespołami na całym świecie, aby znaleźć nowe sposoby na zmniejszenie naszego wpływu na środowisko wnoszenie pozytywnego wkładu w obszary, w których działamy. Zrównoważony rozwój jest kluczowym priorytetem dla naszej firmy i tematem, który mnie niesamowicie pasjonuje. Moje poprzednie role dały mi szerokie zrozumienie zrównoważonego rozwoju i chcę wnieść z mojego doświadczenia, aby zająć się tematami zrównoważonego rozwoju w naszej firmie i w branży opakowaniowej”.

W trakcie swojej kariery w ACTEGA, Dennis odegrał kluczową rolę w pomyślnej realizacji kilku projektów, których celem było osiągnięcie zrównoważonego rozwoju. Obejmują one opracowywanie przyjaznych dla środowiska i wolnych od PCW materiałów do zastosowań medycznych lub termoplastycznych elastomerów do zastosowań higieny osobistej o ulepszonych właściwościach przetwórczych.

Dennis będzie podlegał bezpośrednio Thorstenowi Kröllerowi , Prezesowi Dywizji ACTEGA , na swoim nowym stanowisku.

Thorsten Kröller skomentował: „Bardzo się cieszę, że mianuję Dennisa naszym globalnym szefem ds. zrównoważonego rozwoju. Dennis jest z nami od 12 lat i zna naszą firmę od podszewki. Przywództwo firmy ACTEGA w zakresie zrównoważonego rozwoju we wszystkich naszych firmach. Ta nominacja jest wyraźnym sygnałem naszego wieloletniego zaangażowania w zrównoważony rozwój, dodawania wartości firmie, naszym klientom i całej branży. Jestem przekonany, że pod jego kierownictwem dokonamy wielkich postępów w budowaniu zrównoważona przyszłość nie tylko dla naszej firmy, ale także dla naszej branży.”

ACTEGA ma udokumentowane osiągnięcia w stawianiu zrównoważonego rozwoju na czele swojej strategii, zdobywając do tej pory wiele nagród, certyfikatów i akredytacji za swoje produkty i praktyki biznesowe. Najnowszym krokiem naprzód na drodze firmy do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju jest członkostwo w sojuszu 4evergreen . Zespół ACTEGA dołączy do podobnie myślących firm w całym łańcuchu wartości, dążąc do wspólnego celu optymalizacji obiegu opakowań włóknistych i zachowania klimatu.

Więcej informacji na temat najnowszych celów, strategii i osiągnięć firmy ACTEGA w zakresie zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stronie www.actega.com/sustainability.

Na podstawie informacji firmy ACTEGA

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności