Produkty XSYS nyloprint® zostały objęte podwyżką cen w 2023 rokuPoprzedni artykuł 

W związku z ciągłym gwałtownym wzrostem kosztów surowców i dopłat pobieranych przez dostawców, firma XSYS jest zmuszona podnieść ceny swoich płyt typograficznych nyloprint®. Firma wystosowała oficjalne zawiadomienie do klientów, informując ich, że od 1 stycznia 2023 r. do cen podstawowych produktów nyloprint® zostanie zastosowany wzrost od 8% do 16%.

Chociaż XSYS był w stanie zrekompensować część niedawnych i trwających wzrostów kosztów różnymi środkami zwiększającymi wydajność i optymalizacją procesów, teraz konieczne stało się rozłożenie części obciążeń finansowych. Ta decyzja wesprze ciągły rozwój rynku i zapewni niezawodne dostawy płyt do druku typograficznego nyloprint®.

„XSYS zobowiązuje się dostarczać najlepsze w swojej klasie produkty wszystkim klientom, pomimo bezprecedensowej presji kosztowej i trudnej sytuacji w łańcuchu dostaw” — powiedział Friedrich von Rechteren, wiceprezes ds. handlu globalnego w XSYS. „Jednak podczas zabezpieczania warunków kontraktu na 2023 r. ponownie zaobserwowaliśmy znaczne podwyżki cen podstawowych od naszych dostawców, które mają szczególny wpływ na portfolio XSYS nyloprint®. Surowce użyte do produkcji tego konkretnego asortymentu mają wyższy udział specjalnie pozyskiwanych komponentów, a przy bardzo ograniczonej liczbie alternatywnych dostawców nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko zaakceptować te koszty wraz z coraz większymi dopłatami”.

Oprócz wyżej wymienionych podwyżek cen, stałym wyzwaniem okazało się zapewnienie transportu tych specjalnych materiałów z opóźnieniami, które negatywnie wpływają na harmonogramy produkcji i czas realizacji. Ponadto ogólny koszt energii pozostaje na stale zawyżonym poziomie, co ma wpływ nie tylko na transport, ale także na magazynowanie i inne działania związane z magazynowaniem.

Pan von Rechteren podsumował: „To niezwykle trudny czas dla branży, ponieważ zarówno dostawcy, jak i przetwórcy zmagają się z pozyskiwaniem materiałów i dostarczaniem produktów, co oczywiście wpływa na cały łańcuch wartości. Niestety, musieliśmy podjąć takie działania, ale to naprawdę ostateczność i chcę zapewnić naszych klientów, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć wpływ poprzez ścisłą współpracę i wsparcie”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności