HP przedstawia maszynę HP PageWide C550 do produkcji opakowań z tektury falistejPoprzedni artykuł 

HP wprowadza na rynek HP PageWide C550 nowoczesną, wysokonakładową maszynę do druku na tekturze falistej. Ta zaawansowana jednoprzebiegowa platforma ma pomóc przetwórcom w optymalizacji kosztów produkcji i zwiększeniu wydajności operacyjnej w procesie wytwarzania opakowań z tektury falistej.

Oparty na wielokrotnie nagradzanej oraz sprawdzonej w praktyce maszynie do druku cyfrowego C500, model C550 oferuje zwiększoną wydajność i wartość dla przemysłowej branży opakowań. Wykorzystuje on technologię HP Thermal Inkjet i atramenty na bazie wody, aby zapewnić spójną jakość druku offsetowego przy dużych prędkościach produkcyjnych, jednocześnie wspierając cele przetwórców opakowań związane z gospodarką obiegu zamkniętego.

Dzięki prędkości 90 metrów liniowych na minutę, maszyna C550 jest w stanie produkować wysokiej jakości kartony z zastosowaniem techniki fleksograficznej lub litograficznej bez spowolnień. Wspiera ona również przetwórców w optymalizacji zapasów i przyspieszaniu czasu realizacji dzięki technologii druku cyfrowego.

Zapewniając ulepszoną ekonomię, zwiększoną wszechstronność produkcji i wdrożenie bardziej zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań, maszyna do druku cyfrowego C550 daje ogromną szansę na rozwój biznesu przetwórcom zmagającym się z rosnącą presją łańcucha dostaw. Pozwala im zmierzyć się z zadaniami wymagającymi elastyczności, którą można osiągnąć tylko dzięki produkcji cyfrowej.

David Tomer, Dyrektor Generalny HP w zakresie rozwiązań dla druku tektury falistej, powiedział: „HP kontynuuje swoje inwestycje na rynku opakowań, tworząc nowe możliwości dla przetwórców opakowań i marek, które mogą skorzystać na przemianie procesów analogowych w cyfrowe. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, mogąc dostarczyć maszynę do druku cyfrowego C550 na rynek tektury falistej. Została ona zbudowana na sprawdzonym w praktyce modelu C500 i pozwala przetwórcom na jeszcze bardziej ekonomiczną produkcję kartonów Flexo i Litho z dużą prędkością. Nieustannie pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które nie tylko poprawiają stabilność i produktywność druku, ale także spełniają wymagania marek w zakresie jakości i elastyczności opakowań.”

Nowa maszyna będzie dostępna w Polsce już w tym roku. Pracując ze stałą prędkością 90 ml/min, zapewni wyjątkową jakość druku, zwiększy wydajność zakładu i pomoże obniżyć koszty produkcji opakowań z tektury falistej.

Firma specjalizująca się w dziedzinie opakowań z tektury falistej, Saica Group, zamówiła maszynę C550 na potrzeby działalności swoich zakładów w hiszpańskim mieście Viana. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na mniejsze i niestandardowe nakłady, firma angażuje się w cyfrową transformację i wykorzystanie innowacyjnych technologii. Maszyna zostanie zainstalowana w bieżącym roku i zapewni wsparcie w zwiększaniu wydajności zakładów w zakresie produkcji opakowań z tektury falistej.

Aby umożliwić łatwe przeniesienie grafiki z formatów Litho i Flexo HP nawiązało niedawno współpracę z HYBRID Software w zakresie procesów przygotowawczych do druku opakowań. HYBRID PackZ zapewnia wyjątkowe połączenie zautomatyzowanych działań i dedykowanych narzędzi do wstępnej obróbki druku. Profesjonalny edytor PDF sprawia, że projekty są gotowe do każdego procesu drukowania, wzbogacając je o oddzielny priming i finishing, obsługę zestawów farbowych i sitodruku opartego na obiektach, a także stosowanie trappingu oraz generowanie dynamicznych znaczników i paneli. HYBRID PackZ umożliwi przetwórcom opakowań korzystającym z C550 sprawne przygotowanie plików i redukcję błędów, dzięki czemu proces obróbki wstępnej będzie prostszy i wydajniejszy.

W dniach 14-16 marca br. HP zaprezentuje się na targach CCE International 2023 w Messe München na stoisku #2528, a pierwszego dnia wydarzenia w hali wystawowej przedstawi oficjalnie nowy model maszyny do druku cyfrowego (PageWide C550).

Na podstawie informacji firmy HP

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności