API Group przenosi produkcję z zakładów Rednitzhembach do Holandii i PolskiPoprzedni artykuł 

API Group poinformowała o częściowej restrukturyzacji sieci dystrybucyjnej na obszarze Europy, a w konsekwencji – o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Rednitzhembach w Niemczech. Realizowana tam działalność zostanie – jeszcze przed końcem tego roku – przeniesiona do dwóch lokalizacji: w Amsterdamie oraz podwarszawskim Piasecznie (gdzie swoją siedzibę i zakład konfekcjonowania podłoży ma firma API Folie Polska).

Jak wynika z informacji API Group, planowana restrukturyzacja to efekt wnikliwej analizy wewnętrznej europejskich struktur produkcyjnych i handlowych firmy. Jej celem jest zapewnienie klientom jeszcze wyższego poziomu obsługi. Z tego względu zarówno realizowana w Rednitzhembach działalność w zakresie konfekcjonowania, jak też dział obsługi klienta zostaną przeniesione do dwóch innych jednostek wchodzących w skład API Group. Część produkcji związana z cięciem i konfekcjonowaniem wszystkich folii graficznych i wybranych folii wykorzystywanych przy wytwarzaniu tablic rejestracyjnych trafi do zakładu w Amsterdamie. Z kolei do Piaseczna zostanie przeniesiona cała działalność związana z finalną obróbką folii pigmentowych.

Po przejęciu od Amsterdam Metallized Products w 2016 roku, w holenderskim zakładzie API, dysponującym liczną kadrą pracowniczą i dużą powierzchnią magazynową, poczyniono znaczące inwestycje w jego rozbudowę, przede wszystkim w zakresie cięcia folii. Systematyczny rozwój ma miejsce także w podwarszawskim zakładzie API Folie Polska. Już teraz zajmuje się on konfekcjonowaniem zwojów z foliami pigmentowymi, które trafiają stąd na większość rynków obsługiwanych przez API Group. Inwestycja w część związaną z cięciem jest kolejnym, naturalnym krokiem i pozwoli polskiemu oddziałowi na szybsze reagowanie wobec zmieniających się potrzeb klientów. Mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska: „Przeniesienie do Piaseczna znaczącej części działalności związanej z foliami pigmentowymi traktujemy jako formę uznania naszego lokalnego oddziału za jednostkę, która w całych strukturach API Group staje się swego rodzaju „dźwignią” biznesową. Obszar, jaki przyjdzie nam obsługiwać, zarówno od strony bieżących kontaktów i wsparcia dla klientów, jak też pod względem realizowanych dostaw, staje się bardzo duży. Rozszerza się bowiem o tak ważne rynki jak niemiecki, austriacki czy szwajcarski, na których działają strategiczni dla nas odbiorcy, a przy tym duzi gracze globalni. Folie pigmentowe są wykorzystywane nie tylko do zastosowań graficznych, ale też do szeroko rozumianych aplikacji przemysłowych, m.in. w branżach takich jak motoryzacyjna, farmaceutyczna czy spożywcza. Z tego względu z myślą o klientach z całego obsługiwanego przez nas regionu w Polsce powstanie – na wzór innych oddziałów API Group – tzw. „Center of Excellence”. Jesteśmy przekonani, że inwestycja ta przyniesie wymierne korzyści zarówno naszym obecnym jak i przyszłym klientom z różnych gałęzi przemysłu”.

Wskutek zamknięcia fabryki w Rednitzhembach pracę straci około 12 osób. Zatrudnienie utrzymają pracownicy działów handlowego i serwisu technicznego API Germany – będą oni w dalszym ciągu obsługiwać i wspierać klientów firmy z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. API Group deklaruje pomoc wszystkim osobom, z którymi rozwiązane zostaną kontrakty, m.in. przy poszukiwaniu nowego pracodawcy. Firma zapowiada też bliską współpracę z klientami obecnie obsługiwanymi przez niemiecki zakład, do których dostawy już wkrótce będą realizowane z Holandii i Polski.

„Decyzja o zamknięciu zakładów w Rednitzhembach nie była dla nas łatwa. Chciałbym podkreślić, że nie stoją za nią żadne zastrzeżenia wobec jakości realizowanej tu produkcji, ani też kwalifikacji i zaangażowania jej pracowników – podkreśla Dino Kiriakopoulos, prezes i CEO firmy API Group. – Wierzymy, że koncentracja na działalności w Holandii i Polsce umożliwi nam jeszcze lepszą obsługę klientów oraz systematyczne zwiększanie realizowanej sprzedaży”.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności