API Group w nowej siedzibiePoprzedni artykuł 

Czerwiec br. oznacza dla API Group przenosiny do nowej siedziby, zlokalizowanej w prestiżowym biurowcu Voyager, niedaleko międzynarodowego lotniska w Manchesterze. Swoje miejsce znalazło tu także nowe Centrum Projektowania, stworzone z myślą o klientach. Zmiany te wpisują się w ścieżkę systematycznego rozwoju, jaką podąża API Group oraz w strategię firmy, zakładającą wprowadzanie na rynek zaawansowanych, a przy tym coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań.

Globalny zasięg działania API Group stale rośnie – w efekcie zwiększa się też grupa klientów, korzystających z rozwiązań oferowanych przez tę firmę. Zdaniem jej kierownictwa tworzenie, prezentowanie oraz wdrażanie nowych pomysłów wymagało nowego otoczenia, adekwatnego do pozycji API na światowym rynku. Z tego względu nowa siedziba została zaprojektowana zgodnie z przyświecającą firmie ideą kreatywności i innowacyjności. Odpowiednio zaaranżowane przestrzenie – jak podkreśla firma – mają umożliwić właściwą interakcję z odwiedzającymi ją klientami i dostawcami. Dodatkowym atutem jest lokalizacja – biurowiec Voyager znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Manchester, tuż obok magazynów przeładunkowych i zaledwie kilka minut od terminali pasażerskich. Dzięki temu goście z całego świata będą mogli dotrzeć pieszo do nowej siedziby API Group. Dodatkową zaletą tej lokalizacji jest bliskość sieci autostrad. W rezultacie jest ona idealnym – zdaniem kierownictwa firmy – punktem startowym, niezależnie od rodzaju transportu. Od centrum Manchesteru dzieli ją zaledwie 17 minut drogi.

Nowa siedziba API Group liczy sobie ponad 300 m2. W skład tej powierzchni wchodzą m.in. sale konferencyjne oraz tzw. „pokoje innowacji”. Tu również będzie na co dzień rezydować zarząd API; kierownictwo firmy przenosi się tu z obecnej lokalizacji – w zakładzie produkcyjnym API Laminates w Poynton.

Mówi Dino Kiriakopoulos – CEO i prezes zarządu API Group: „Rosnące zapotrzebowanie na większą interakcję i zaangażowanie w ramach całego łańcucha dostaw niejako wymusiło na nas przenosiny do nowej siedziby, zapewniającej więcej przestrzeni i właściwe otoczenie biznesowe dla naszych gości. Znajduje się ona w idealnym miejscu, tak pod względem działań w obszarze kreacji, jak też projektowania. Umożliwia tym samym dalszy rozwój naszego biznesu i gwarantuje, że API pozostanie światowym liderem w dziedzinie rozwiązań zwiększających wartość marki, z korzyścią dla naszych klientów z branży dóbr konsumpcyjnych oraz mediów drukowanych”.
David Fowlds, szef działu zarządzania zasobami w firmie MAG Property, dodaje: „API Group to kolejna międzynarodowa firma, która zdecydowała się na przeniesienie swojej siedziby w okolice portu lotniczego Manchester, zyskując tym samym niepodważalny atut w postaci łączności z całym światem. Naszym celem jest oferowanie nieruchomości i lokalizacji, dopasowanych do indywidualnych potrzeb poszczególnych firm. Jestem przekonany, że API będzie w pełni korzystać z tego, że jej nowa siedziba znajduje się w jednej z najlepszych lokalizacji biznesowych w północno-zachodniej Anglii, będąc impulsem do jej dalszego rozwoju, zarówno w kontekście regionalnym jak i globalnym”.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

Dodane 26.06.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności