recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Artemis zaprasza na targi RemaDays 2018Poprzedni artykuł 

Artemis zaprasza na targi RemaDays 2018
Artemis zaprasza na targi RemaDays 2018

Marka Artemis zdobyła uznanie polskich użytkowników łącząc dwie (ponoć) sprzeczne wymagania: „dobre” i „niedrogie”. Kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z tymi urządzeniami do druku wielkoformatowego, będzie miał okazję już w lutym podczas targów RemaDays.

Na stoisku firmy Atrium Centrum Ploterowe, polskiego dystrybutora marki Artemis, można będzie zobaczyć 3 szerokoformatowe plotery tej marki: Artemis Vector, Artemis Pulsar i Artemis KM 32xx.

Nowość: Artemis Vector

Vector to nowy, super szybki ploter solwentowy, którego produktywność przekracza 200 m²/h. Ploter wyposażony jest w zależności od konfiguracji w 4 lub 8 przemysłowych głowic Konica Minolta 1024, generujących 42-pikolitrową kroplę. Za precyzyjne prowadzenie materiału odpowiada ciężki i stabilny system rolowy.

Artemis Vector znajdzie zastosowanie w agencjach reklamowych oraz drukarniach wielkoformatowych, zarówno w jednorazowych produkcjach „na żądanie” jak i wielotysięcznych nakładach.

Bestseller: Artemis KM 32xx

Drugim przedstawicielem solwentowych drukarek wielkoformatowych na targach RemaDays będzie Artemis KM serii 32xx.

Ploter można skonfigurować w zależności od wymagań w różne zestawy głowic, co ma przełożenie na wydajność. Przykładowo oparty o 8 głowic Konica Minolta 1024, drukuje z realną prędkość do 160 m2/h. W konfiguracji z 8 głowicami 512i maszyna ta osiąga produktywność na poziomie 260 m²/h! Nie są to prędkości marketingowe a rzeczywiste.

Dodatkowymi atutami ploterów serii KM 32xx są wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, niespotykana na rynku stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów. Dowodem jest blisko 200 instalacji w Polsce.

Plotery serii KM mają możliwość zadruku roli o szerokości 320 cm jak również 2 lub 3 węższych rolek równolegle. Drukują one w palecie CMYK atramentami twardo- lub eko-solwentowymi (do wyboru w zależności od charakteru produkcji).

Drukarki serii KM cechują się łatwą obsługa i konserwacją. W ploter wbudowana jest stacja robocza z panelem sterowania. Za obsługę odpowiada oprogramowanie PhotoPrint.

Technologia przyszłości: Artemis Pulsar

Artemis Pulsar to ciężki ploter produkcyjny o szerokości 3.20 metra. Przeznaczony jest do precyzyjnego druku w jakości fotograficznej materiałów do wewnątrz, takich jak popularne podświetlane membrany (tzw. soft film), podświetlane elastyczne backlity, itd. Ploter może drukować także w trybie produkcyjnym 24/7 w wysokiej prędkości grafikę zewnętrzną na „klasycznych” nośnikach jak banery, plakaty, itd.

W karetce urządzenia, znajdują się nowoczesne głowice Konica Minolta 1024i drukujące w rozdzielczości do 2880 dpi. W zależności od potrzeb, klient może zamówić głowice z 9 lub 14 pikolitrową kroplą. Artemis Pulsar charakteryzuje produktywność na poziomie 150 m²/h!

Jesteśmy świadkami rozwoju technologii LED-UV, która to jest kolejnym etapem ewolucji „tradycyjnej” technologii UV. Dzięki nowoczesnym atramentom możliwe jest już zadrukowywanie nie tylko płaskich nośników ale i miękkich, delikatnych materiałów jak na przykład podświetlane backlity i membrany czy coraz częściej, klasyczne banery. Coraz częściej wydruki w tej technice wypierają grafiki powstające na ploterach eko-solwentowych i solwentowych.

Za przyszłością tego rozwiązania przemawia po pierwsze brak potrzeby suszenia wydruków, bowiem atrament jest utrwalony w momencie zadruku za pomocą lamp LED-UV. Rozciągliwość i elastyczność tuszu, brak pęknięć, możliwość składania i łączenia wydruków to kolejne atuty. Dzięki wydrukom gotowym do użytku po ściągnięciu z plotera oszczędzamy także czas a co za tym idzie koszty.

Atramenty LED-UV stosowane w Pulsarze są także w pełni ekologiczne, bezzapachowe, cechują się brakiem lotnych związków organicznych, nie generują ozonu. Sama technologia jest także ekonomiczna gdyż lampy LED-UV pobierają znikome ilości energii i charakteryzują się wydłużoną żywotnością, przez co wielokrotnie rzadziej się je wymienia.

Najciekawszym nośnikiem do jakiego warto wykorzystać ten ploter to tzw. „membrany” czyli elastyczne, wytrzymałe i lekkie nośniki przypominające folię lub canvas z możliwością podświetlenia. Jest to materiał bardzo rzadko wykorzystywany w kraju, kiedy to na kontynencie azjatyckim jest dominujący. Jego atutami są duża szerokość (do 3.20 m), możliwość, składania, łączenia, łatwy transport, atrakcyjna cena i aspekt wizualny.

Artemis Pulsar, charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem jakości do ceny. Inwestycja dokonana przez klienta końcowego szybko mu się zwraca, gdyż pozwala drukować produktywnie, ekonomicznie i co najważniejsze wejść w nowe sektory druku jak np. podświetlane sufity czy ścianki. Śmiało można powiedzieć, że jest to technologia przyszłości, przygotowana na nadchodzące zmiany i trendy.

W ostatnich miesiącach Artemis Pulsar znalazł w Polsce kolejnych nabywców. Jest to dowodem na to, że technologia LED jest coraz bardziej dostępna i biznesowo uzasadniona w codziennej pracy drukarni wielkoformatowych i zakładach produkcyjnych.

Artemis w Polsce i za granicą

Z roku na rok zainteresowanie ploterami z portfolio Artemis na rynku krajowym i międzynarodowym rośnie. Od lat maszyny naszej marki są używane w Polsce a przez to sprawdzone i doceniane w działalności produkcyjnej. Z uwagi atrakcyjną cenę plotery Artemis trafiają na wiele rynków wschodzących, jak Bałkany, Europa Południowa czy Afryka, ale i także na wymagające rynki Europy Zachodniej.

Wybierając urządzenia Artemis do naszego portfolio, dobieraliśmy je pod kątem konkurowania jakością wydruków z maszynami europejskimi. Drugim istotnym dla nas czynnikiem była znacząca atrakcyjność cenowa. Wbrew pozorom niemożliwe, ale udało nam się to połączyć.

Plotery Artemis zdobyły liczne nagrody na targach w kraju, m.in. RemaDays i Festiwal Druku.

www.atrium.com.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności