Coraz więcej Coron od firmy TechnographPoprzedni artykuł 

Zimowo-wiosenne miesiące były bogate w instalacje systemów Vetaphone do aktywacji koronowej.

Obróbka wysoko uszlachetnionych materiałów plastikowych nie byłaby możliwa bez tych, wydawałoby się małoznaczących urządzeń. Patrząc na samą konstrukcję stacji koronującej można odnieść mylne wrażenie, że jej znaczenie w procesie technologicznym jest równie małe, jak gabaryt. Jednak cały system to złożony układ mechaniczno- elektroniczny, oparty na zaawansowanym algorytmie, który steruje skomplikowanym procesem fizyko– chemicznym, w obrębie szerokiego spektrum materiałów poddawanych obróbce. Takie kompletne urządzenie wyposażone w szereg zabezpieczeń daje pełne bezpieczeństwo użytkowania 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Ostatnio dostarczane przez nas systemy zostały wykorzystane do wielu różnorodnych aplikacji.

Jedna z nich to wąsko wstęgowy druk fleksograficzny, gdzie nasza Corona VE1A-A(C4)410 zastąpiła nieefektywny system zamontowany na maszynie Nilpeter . Współpraca z naszym klientem, globalnym producentem etykiet samoprzylepnych trwa już od wielu lat, stąd ostatnio dostarczony system jest już kolejnym rozwiązaniem firmy Vetaphone zamontowanym w tej drukarni.

Kolejne, nieco mniej standardowe rozwiązanie, zastosowano na linii ekstruzyjnej do produkcji osłonek poliamidowych na wędliny. W tym wypadku materiał w formie rękawa o maksymalnej szerokości 450 mm jest aktywowany wewnętrznie przez układ specjalnych wałków, gdzie jeden spełnia rolę elektrody. Materiał przechodząc między wałkami ma wciąż nieco powietrza, wewnątrz co powoduje aktywację odpowiedniej, czyli wewnętrznej strony. W tym wypadku nasz klient zamówił od razu dwa identyczne systemy wyposażone w 1,5 kW generator i stację TU4(R)055 H. Mieliśmy pewność, co do skuteczności działania tej technologii, gdyż była to już kolejna dostawa do tego producenta.

Nie sposób byłoby pominąć innego przykładu, gdzie system Vetaphone znalazł zastosowanie, a mianowicie na liniach ekstruzyjno-drukujących do produkcji worków na mrożonki oraz odpady. Zwykle produkowana wstęga ma szerokość 500 mm, jednak linia może produkować materiał znacznie szerszy, bo do 1200 mm. Stąd, aby zapewnić pełną elastyczność stacja koronująca ma szerokość 1410 mm i jest wyposażona w elektrody segmentowe PF2-10, o s szerokości segmentów 10 mm każdy. To pozwala użytkownikowi na wykorzystanie linii w pełnym zakresie przy obecnej, jak i przyszłej produkcji. Szczególnie cieszy nas fakt dostarczenia aż czterech stacji VE1B-A(PF2-10)1520, wraz z pełnym wyposażeniem do naszego klienta oraz kontynuacja rozmów na temat instalacji kolejnych jeszcze w tym roku.

Technologia Vetaphone dobiera moc elektrod automatycznie do prędkości liniowej maszyny zapewniając równomierną aktywacje powierzchni materiału na całej jego szerokości bez względu na prędkość. Jest to szczególnie istotne w przypadku materiałów cienkich takich jak woreczki, gdyż zbyt duża moc mogłaby punktowo przepalić materiał. W przypadku aktywacji bardzo wymagających materiałów istnieje również możliwość manualnej regulacji urządzenia. A to oznacza, że przy minimalnej prędkości liniowej maszyny, system może koronować z maksymalną wydajnością. Taki stan rzeczy pozwala wykonać kompleksowe uszlachetnianie, w jednym przelocie.

Na podstawie informacji firmy Technograph S.C.

Dodane 18.07.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności