recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

EDALE - brytyjskie maszyny do specjalnych zadańPoprzedni artykuł 

http://www.hkm.pl/
http://www.hkm.pl/
http://www.hkm.pl/
http://www.hkm.pl/

Większość drukarzy pamięta doskonale pierwsze zachodnie maszyny w Polsce, sprowadzane na potęgę - Edale mod. 180 i 250. To nie był przypadek, były solidne, proste i dostępne cenowo. Większość tych maszyn działa do dziś i mają swoich zagorzałych fanów. Co tu dużo mówić, była to najczęściej kopiowana maszyna na świecie. To mówi samo za siebie.

Dzisiaj, po ponad 60 latach zbierania doświadczeń w produkcji maszyn fleksograficznych i po instalacji ponad 1000 maszyn, maszyny EDALE, to synonim perfekcji i prestiżu. Jest to wyniki nie tylko historii brytyjskiej firmy, lecz bardzo przemyślanej polityki firmy Edale opartej o zamówienia niszowe. Takich, które nie kupi się z półki, lecz zamawia, aby rozwiązać konkretne problemy i stworzyć przewagę techniczno – jakościową.

Obecnie fabryka jest potężnym biurem projektowym, które projektuje maszyny głównie pod specjalne zamówienie. Klienci, którym zależy na wejściu we własną nisze rynkową, chcą mieć maszyny, która w ich niszy, będzie najlepsza. Najlepsza, to nie tylko najbardziej efektywna i kompleksowa, lecz również bezpieczna – to znaczy nie ulegająca awarii. Poważne kontrakty, na bardzo duże nakłady, skomplikowane technicznie produkty o wyśrubowanych parametrach, bardzo potrzebują bezpieczeństwa. Nie ma tu miejsca na niedoróbki lub nieprzemyślane rozwiązania. Maszyn Edala to precyzja, doskonałość i efektywność nie do pobicia.

Efektywność wykonania zadania, nie trzeba nikomu tłumaczyć, jest podstawą wygrania wyścigu z konkurencją. Często chodzi , o i tak, już bardzo okrojone marże. Zatem im maszyna bardziej efektywna – potrzebuje mniej czasu na produkcję i obsługę, - tym więcej możemy na tym zleceniu zarobić, a co ważniejsze, nie dajemy konkurencji szansy na zarobienie.

Dokładnie w tym, - optymalizacji procesu- specjalizuje się Edale. Tak komponuje moduły maszyny, aby zlecenie mogło być wykonane szybciej, łatwiej i prze mniejszą ilość osób. Minimalizujemy ilość operacji i dbamy o to, aby wszystko było wykonane w jednym przebiegu, - mówią projektanci Edale. Np. opakowania dla farmacji na kartonie otrzymujemy gotowe, wydrukowane i wycięte w jednym przebiegu. Szczególnie jest to ważne w niewielkich, za to potrzebnych niejako „ od ręki” partiach. Edale to expert w dziedzinie opakowań kartonowych.

Najcieńsze folie, najgrubsze kartony, niestandardowe podkłady. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest perfekcyjne prowadzenie podłoża, tam maszyny EDALE są niezastąpione. 40% produkcji fabryki Edale to kooperacja z najbardziej znanymi firmami świata np. ABG, AGFA, FFEI, FUJIFILM, HP, INCA, SPG PRINTS, XAAR. Główną część produkcji Edale sprzedaje do obsługi przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Tam gdzie jakość musi być absolutnie topowa, a do tego etykieta czy opakowanie, jest extremalnie uszlachetnione. Podłoża aluminiowe lub nietypowe filmy, to specjalność maszyny FL3. Bardzo grube podłoża, gdzie trzeba zastosować specjalne większe cylindry to domena FL 5.

Takie rozwiązania, jak ; zmiana koloru w biegu, (set up on-the-fly), czy zrobienie testu siły nacisku cylindra drukowego i nafarbienia, na stojącym podkładzie (strike), to oczywisty standard. Unikatowe jest rozwiązanie UniPrin – stałe, 90 stopniowe , ustawienie cylindra dociskowego do cylindra drukowego – niezależnie od wielkości tego ostatniego. Daje to absolutną dokładność prawidłowego odcisku na podkładzie, a tym samym absolutną jakość druku. Zastosowanie lamp UV Nitrogenowych pozwala na zastosowanie farb niskomigracyjnych i dopuszczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością . Maszyny Edale, to najbardziej innowacyjne i efektywne maszyny do druku. Szczególnie potrzebne, jeżeli chcemy być lepsi i szybsi od konkurencji.

Zbigniew Karapuda
Dyrektor Sprzedaży
HKM Sp. z o.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności