recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Epson Zaprasza na 20. Festiwal Filmów KultowychPoprzedni artykuł 

Na Festiwalu Filmów Kultowych, który po raz pierwszy odbywa się w Gdańsku legendarne obrazy wyświetlane będą z projektorów Epson.

9 czerwca startuje dwudziesta edycja Festiwalu Filmów Kultowych. To cykliczne wydarzenie, które od 1998 do ubiegłego roku odbywało się w Katowicach, po raz pierwszy odbędzie się w Gdańsku.

Teren historycznej Stoczni Gdańskiej zamieni się w wielkie kino, które przez kilka dni będzie prezentować najciekawsze filmy, uznane za kultowe z całego świata. W klubie B90, na Soundrive Stage, w halach W4, B64, w Studiu Luks Sfera, w budynku WL4, a także w Europejskim Centrum Solidarności i w plenerach zobaczyć będzie można kilkadziesiąt doskonale znanych i zupełnie zapomnianych filmów gatunkowych z całego świata. Będą to zarówno wielkie przeboje sprzed lat, nowe kino alternatywne, jak i perełki kina klasy B. Wszystkie te dzieła łączy unikalny rys autodystansu do kreowanych światów i sytuacji, który pozwala im zdobyć grono wiernych fanów

Poza projekcjami uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów o zapomnianych epizodach z historii kina, a także wziąć udział w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi i wydarzeniach towarzyszących.

Firma Epson jest oficjalnym sponsorem imprezy i udostępni na jej potrzeby zestaw najwyższej klasy jasnych projektorów w technologii 3LCD. Za jakość obrazu podczas seansów odpowiadać będą między innymi urządzenia takie jak: EB-915W, EB-1945W, EB-1985WU oraz projektor instalacyjny EB-Z8050W.

“Prezentacja obrazów filmowych w niecodziennym otoczeniu industrialnym jest nie lada wyzwaniem, niezależnie od tego czy chodzi o stosunkowo nową cyfrową produkcję czy o obraz kręcony przed laty na taśmie analogowej. Dlatego, będąc ekspertami w dziedzinie projekcji obrazu w nietypowych zastosowaniach, ze zrozumieniem przyjęliśmy prośbę organizatorów FFK o zapewnienie odpowiedniego zaplecza sprzętowego.” mówi Andrzej Bieniek, Business Account Manager z firmy Epson. “W celu uzyskani odpowiednich rezultatów potrzebne są projektory, które nie tylko zapewnią odpowiednią jasność lecz również, zgodne z intencją twórców, nasycenie kolorów, które w kinie alternatywnym grają kluczową rolę. Obecnie nie ma pod tym względem lepszego sprzętu niż projektory Epson oferujące równe natężenie światła kolorowego i białego, dzięki czemu kolory są doskonałej jakości, żywe, a obraz właśnie taki jaki chciał zaprezentować twórca filmu. Dlatego z przyjemnością oddaliśmy na potrzeby festiwalu zestaw naszych urządzeń. Dzięki nim widzowie, poza wrażeniami artystycznymi, cieszyć się będą mogli także najwyższą jakością.”

Festiwal trwa osiem dni, od 9 do 17 czerwca.
Więcej informacji oraz zakup karnetów i biletów na stronie: http://filmykultowe.pl.

Na podstawie informacji firmy Epson

Dodane 09.06.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności