recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Firma Model Opakowania wsparła plener malarskiPoprzedni artykuł 

Schronisko Turystyczne przy „Starej Szkole” w Górecku Starym po raz 6. było miejscem organizacji pleneru malarskiego. Plener odbył się w pierwszym tygodniu lipca br., uczestniczyły w nim 22 osoby w różnym przedziale wiekowym. Zajęcia prowadziła mgr sztuki Honorata Świderska. Pasjonaci rysunku podczas pleneru wykonali łączni ok. 50 obrazów o różnej tematyce w technice olejnej lub akrylowej.

Obok zajęć warsztatowych na uczestników czekała też wycieczka na trasie Górecko Stare – Zwierzyniec – Szczebrzeszyn – Klemensów. – Cieszy fakt, że kolejny raz możemy spotkać się w miejscu gdzie „nawet ptaki śpiewają inaczej”, a zarówno dzieci, jak i dorośli mogą się rozwijać swoje zdolności, pasje i zainteresowania w cieniu szkolnej lipy i roztoczańskich sosen – mówi Marian Kusztykiewicz, organizator pleneru ze Schroniska Turystycznego. Jak dodaje przyszłość współczesnej wsi zależy od lokalnej społeczności, która świadoma zachodzących zmian powinna wyjść im naprzeciw.

- Ważne jest, aby na obszarach wiejskich podtrzymywać takie działania, które przyczynią się do wszechstronnego rozwoju lokalnych wspólnot, ożywią lokalne środowiska, odkryją przy tym i wykorzystają lokalne zasoby – zarówno te materialne, jak i kulturowe. Takim właśnie działaniem jest plener malarski w Górecku Starym – podkreśla pan Kusztykiewicz.

W ostatni dzień pleneru nastąpiło podsumowanie połączone z prezentacją prac i wymianą zdobytych doświadczeń i spostrzeżeń.
Plener został zorganizowany przy wsparciu finansowym firmy Model Opakowania.

Na podstawie informacji firmy Model Opakowania

Dodane 21.07.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności