FLEXOR zaprezentował swoje rozwiązania dla branży fleksograficznej na targach LabelExpo 2017 w BrukseliPoprzedni artykuł 

FLEXOR już po raz piąty z rzędu zaprezentował swoje rozwiązania dla branży fleksograficznej na targach LabelExpo 2017 w Brukseli. Tym razem dotychczasowe rozwiązania zostały uzupełnione m.in. przez najnowszą serię maszyn FLEXOR xCUT zaprojektowanych specjalnie pod kątem druku cyfrowego.

Bardzo dziękujemy wszystkim Klientom, Partnerom i Przyjaciołom za wizytę na naszym stoisku podczas tegorocznych targów LabelExpo w Brukseli. Z ogromną przyjemnością gościliśmy wszystkich mając jednocześnie możliwość zaprezentowania naszych maszyn FLEXOR. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy spotkać się ze wszystkimi osobiście, a nasz nowy design stoiska przyczynił się do jeszcze bardziej efektywnych i efektownych rozmów. Ta edycja targów LabelExpo 2017 była dla nas ogromnym sukcesem pod kątem liczby gości, prowadzonych rozmów i uruchomionych projektów. FLEXOR jest rozpoznawalny na wszystkich kontynentach i zawsze cieszy się najlepszymi opiniami użytkowników, przez co wiele wizyt na naszym stoisku było serdecznymi spotkaniami klientów, którzy w ciągu lat stali się naszymi przyjaciółmi.” – Adam Robak, International Sales Director w EMIS.

Szczególne zainteresowanie wzbudzała maszyna FLEXOR xCUT Pro - kompaktowa maszyna do wykańczania etykiet zadrukowanych cyfrowo o szerokości roboczej do 330mm wyposażona w odwijak, prowadzenie krawędzi wstęgi ze zintegrowanym stołem połączeniowym, laminator, sztancę semi-rotacyjną do wykrawania po druku cyfrowym, cięcie wzdłużne, nawijak ażuru i nawijak produktu z napędem serwo i osią rozprężną. W czasie targów zademonstrowane zostało wykańczanie zadrukowanej cyfrowo wstęgi przy prędkości roboczej do 55 m/min.

Drugą z serii prezentowanych maszyn cyfrowych była maszyna FLEXOR xCUT skonfigurowana do jednoczesnego druku cyfrowego, laminacji, sztancowania semi-rotacyjnego i cięcia wzdłużnego w jednym przebiegu, in-line z drukarką cyfrową typu MEMJET. Maszyna umożliwia ekonomiczną produkcję małych partii etykiet, dzięki czemu wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród klientów nie posiadających dotychczas możliwości samodzielnego drukowania i konfekcjonowania etykiet samoprzylepnych bezpośrednio po otrzymaniu zlecenia.

Oprócz serii xCut została też przedstawiona najnowsza maszyna inspekcyjna FLEXOR 440IS ze zintegrowaną kamerą BST Tubescan, zapewniająca krótki przebieg wstęgi (6 metrów) i prędkość przewijania do 200 m/min. Nowa generacja maszyny FLEXOR 440 IS charakteryzuje się krótką drogą hamowania, a dodatkowo zapewnia najlepszą ergonomię i szybkość obsługi dla operatora.

Jak co roku, największe wrażenie na zwiedzających zrobiła maszyna wyposażona w podwójną sztancę rotacyjną FLEXOR 380 2C – maszyna sztancowała etykiety białe przy prędkościach do 250 m/min.! Osobne serwo napędy napędzające główną oś ciągnącą oraz każdy z nawijaków produktu kontrolują prędkość, pozycję oraz moment. To pozwala na niezwykle płynną i dokładną regulację naciągu oraz bardzo szybką reakcję na zmianę prędkości, co w przypadku krótkich prezentacji podczas targów (przyspieszanie do 250 m/min.!) robiło na każdym wrażenie.

Uzupełnieniem prezentowanych rozwiązań był automatyczny nawijak rewolwerowy typu TURRET FLEXOR 410 TRW - czteroosiowy nawijak ciął wzdłużnie wstęgę, nanosił automatycznie klej na gorąco na gilzy, nawijał i zaklejał rolki nanosząc klej na koniec nawijanej wstęgi. Maszyna była obsługiwana przez specjalnie skonstruowanego robota, który nakładał puste gilzy na osie rozprężne i zdejmował z nich gotowe, nawinięte role.

Pracę operatorów ułatwiał podnośnik roli FLEXI ROLL LIFT 800L, który znajdował uznanie nawet u najbardziej wymagających gości odwiedzających stoisko FLEXOR.

Na podstawie informacji firmy EMIS Sp. z o.o.

Dodane 10.10.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności