Graw wyłącznym polskim dystrybutorem chemikaliów ABC/Allied do druku fleksograficznegoPoprzedni artykuł 

Od lewej: Ole Emmert Andersen (ABC/Allied Pressroom Products Europe), Michał Brendzel, Olga Opawska-Gawęda (oboje Graw), Konrad Lewandowski (ABC/Allied Pressroom Products Europe), Robert Drozd oraz Marek Wielemborek (obaj Graw)
Od lewej: Ole Emmert Andersen (ABC/Allied Pressroom Products Europe), Michał Brendzel, Olga Opawska-Gawęda (oboje Graw), Konrad Lewandowski (ABC/Allied Pressroom Products Europe), Robert Drozd oraz Marek Wielemborek (obaj Graw)

Z początkiem br. firma Graw stała się wyłącznym polskim dystrybutorem chemikaliów produkowanych przez ABC/Allied Pressroom Products Europe, przeznaczonych do druku fleksograficznego. W efekcie jej portfolio zostało rozszerzone o dedykowane temu segmentowi nowe rozwiązania w zakresie mycia i czyszczenia. Porozumienie zawarte między obiema firmami zakłada też m.in. wzajemne wsparcie techniczne, wspólne wizyty u klientów oraz działania marketingowe.

ABC/Allied Pressroom Products Europe rozpoczęła produkcję i dostawy chemikaliów do druku fleksograficznego na początku ub.r. Jak zapewnia Konrad Lewandowski – jej współwłaściciel, pierwsze wdrożenia u polskich użytkowników, wśród których znalazły się czołowe drukarnie opakowań i etykiet, zakończyły się sukcesem: „Jako producent chemikaliów, koncentrujący się na ich wytwarzaniu i konfekcjonowaniu, zaczęliśmy szukać partnera handlowego, który przejąłby całą część związaną ze sprzedażą rozwiązań ABC/Allied dla fleksografii. Wybór padł na firmę Graw – doświadczonego dostawcę, działającego na tym rynku od ponad 20 lat, dysponującego bogatym i ciekawym portfolio produktów oraz rozbudowaną bazą klientów. Już po wstępnych rozmowach okazało się, że nasze środki myjące znakomicie wkomponowują się w jej portfolio, stanowiąc jego właściwe uzupełnienie”.
Michał Brendzel – dyrektor handlowy firmy Graw potwierdza: „Dzięki pojawieniu się rozwiązań ABC/Allied w naszej ofercie możemy zaproponować drukarniom fleksograficznym kompleksową obsługę w zakresie chemii myjącej. Są one komplementarne do już proponowanych przez nas rozwiązań, oferują jednocześnie wysoką wydajność i jakość. Pierwsze testy i wdrożenia wybranych produktów ABC/Allied spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony ich użytkowników. Z częścią z nich wkrótce potem podpisane zostały długoterminowe umowy na dostawę środków myjących. U kolejnych przeprowadzane są próby i testy. Jednym słowem – mimo niedługiej obecności na rynku – rozwiązania ABC/Allied dla fleksografii już udowadniają swoją wartość i przydatność”.

Obecnie w ofercie firmy Graw znajduje się kilka rozwiązań z zakresu chemii myjacej, wytwarzanych w warszawskim zakładzie ABC/Allied Pressroom Products Europe. Jak zapewnia producent, są one bezpieczne w użytkowaniu, nie zawierają substancji powodujących korozję, spełniają też restrykcyjne wymagania unijne w kontekście aplikacji, do jakich są wykorzystywane. Poza wersją gotową do użycia, są również dostępne w postaci super koncentratu, stosowanego w proporcjach 1:20.
„Umowa zakłada, że sukcesywnie będziemy włączać do naszej oferty kolejne produkty marki ABC/Allied – kontynuuje Michał Brendzel. – Wspólnie z firmą ABC/Allied Pressroom Products Europe pracujemy nad ich recepturowaniem i udoskonalaniem, tak by wprowadzone na rynek rozwiązanie cechowało się najwyższą jakością i niezawodnością”.
Konrad Lewandowski uzupełnia: „Poza przekazaniem niemal wszystkich działań handlowych firmie Graw, nasza współpraca obejmuje też szereg innych aktywności: wspólne wizyty techników u klienta czy testowanie nowych i udoskonalanie obecnych produktów. W planie mamy również szereg działań o charakterze marketingowym, m.in. udział w wydarzeniach branżowych dedykowanych drukowi fleksograficznemu”.

Mówi Marek Wielemborek, właściciel firmy Graw: „Cieszymy się, że w naszej ofercie znalazły się zaawansowane rozwiązania ABC/Allied Pressroom Products Europe – firmy, która ma już uznaną markę na rynku drukarń offsetowych. Wspólnie będziemy się starać, by jej produkty niebawem były równie mocno rozpoznawane i doceniane przez przedsiębiorstwa bazujące na technice fleksograficznej. Zapraszamy do współpracy i do kontaktu z nami wszystkie drukarnie, zainteresowane profesjonalną i kompleksową obsługą”.
Konrad Lewandowski podsumowuje: „Rok 2018 ma szansę być przełomowym dla naszej firmy. Obecnie jesteśmy na etapie przeprowadzki do nowej siedziby i uruchamiania w niej większego niż dotychczasowy zakładu wytwórczego, co wiąże się z przeniesieniem produkcji części chemikaliów ABC/Allied z Chin do naszego kraju. To siłą rzeczy oznacza znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych oraz konfekcyjnych. Dotyczy to także działu ABC/Allied Pressroom Products Europe zajmującego się produktami dla druku fleksograficznego, dlatego w kategoriach sukcesu i ważnego wydarzenia traktujemy podpisanie umowy z firmą Graw. Liczymy na owocną i długofalową współpracę”.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności