Grupa August Faller rezerwuje jeden z pierwszych systemów cyfrowych Heidelberg Primefire 106 do produkcji opakowań farmaceutycznychPoprzedni artykuł 

Primefire 106 otwiera nowe możliwości przez zastosowanie druku zmiennego oraz indywidualizację. Siedmiokolorowy system inkjetowy zapewnia ogromną przestrzeń barw dla optymalnej symulacji kolorów specjalnych i oferuje jakość drukowania identyczną z offsetem.
Primefire 106 otwiera nowe możliwości przez zastosowanie druku zmiennego oraz indywidualizację. Siedmiokolorowy system inkjetowy zapewnia ogromną przestrzeń barw dla optymalnej symulacji kolorów specjalnych i oferuje jakość drukowania identyczną z offsetem.

Rynek farmaceutyczny i ochrony zdrowia coraz bardziej rozwija się w kierunku wyspecjalizowanych produktów medycznych. Dlatego też nakłady opakowań dla tych specjalnie opracowanych leków stają się coraz mniejsze, a czasy dostawy coraz krótsze. Drukarnia August Faller GmbH & Co. KG (August Faller) z siedzibą w Waldkirch niedaleko Freiburga zdecydowała się podążać za tym trendem składając zamówienie na cyfrowy system drukowania Primefire 106 firmy Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg), aby w 2018 roku otrzymać jedną z pierwszych takich maszyn na świecie.

„Specjalizujemy się w produkcji zewnętrznych opakowań dla przemysłu farmaceutycznego i ochrony zdrowia oraz widzimy siebie jako partnera w łańcuchu dostaw dla naszych klientów”, wyjaśnia Dyrektor Zarządzający dr Michael Faller. „Różnorodność technologii Primefire stworzy nowe możliwość w produkcji opakowań, która coraz bardziej idzie w kierunku produkcji na indywidualne zamówienie, serializacji i cyfryzacji.”

Primefire gwarantuje wysokie standardy bezpieczeństwa oraz zrównoważony rozwój

Produkty wytwarzane przez August Faller Group – pudełka składane, wkładki do opakowań, etykiety samoprzylepne, jak również produkty złożone i usługi pakowania – wymagają dużej dostępności oraz elastyczności maszyn, jak również najwyższej jakości i bezbłędnej produkcji. „Z Primefire możemy zagwarantować bardzo wysoki standard bezpieczeństwa dla przemysłu farmaceutycznego i ochrony zdrowia, nawet w przypadku drukowania małych nakładów i danych zmiennych”, mówi z przekonaniem Peter Ganter, Dyrektor PharmaServiceCenter Opakowań Składanych w Waldkirch. „Dla nas jako specjalisty w dziedzinie drukowania offsetowego, wysoka jakość obrazu jest najważniejsza. Nasze testy drukowania na maszynie Primefire wykazały 95% odwzorowania przestrzeni barw Pantone. Ponadto wynik osiągnięty na stosowanych przez nas podłożach był identyczny z drukowaniem offsetowym. Klienci końcowi nie byliby w stanie zauważyć na pierwszy rzut oka żadnej różnicy porównując wynik z konwencjonalnym offsetem.”

Technologia Primefire oferuje również inne ważne korzyści dla firmy August Faller jako przedsiębiorstwa działającego w sposób zrównoważony: farby wodne stosowane w technologii inkjetowej podlegają recyklingowi, czyniąc opakowanie kartonowe jeszcze bardziej przyjaznym dla środowiska. Oszczędza się również podłoża drukowe dzięki małej ilości makulatury, co jest jednym z celów zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do efektywnego wykorzystywania zasobów.

Cyfryzacja przynosi korzyści klientom

„Heidelberg jest dla nas idealnym partnerem ze względu na swoją wiedzę o procesach w łańcuchu wartości dodanej. Współpraca ta odgrywa dla nas ważną rolę, abyśmy mogli oferować naszym klientom nowe opcje produkcji konkurencyjnych i atrakcyjnych opakowań”, wyjaśnia dr Michael Faller. „Co więcej, nasi pracownicy cieszą się już na wykorzystanie atrakcyjnych możliwości oferowanych przez druk cyfrowy i podnoszenie swoich kwalifikacji.”

August Faller od dziesięcioleci współpracuje z Heidelbergiem, a partnerstwo to wzmacniane jest przez liczne testy oraz rozwój produktów. Obecnie w Waldkirch i w Łodzi pracuje dziesięć maszyn arkuszowych Heidelberga w formacie 50 x 70 cm, które dzięki cyfrowym procesom odznaczają się wysoką produktywnością. W introligatorni zainstalowane są dwie sztance i dziewięć składarko-sklejarek marki Heidelberg.

Grupa August Faller cały czas pracuje nad swoją strategią cyfryzacji. „Drukowanie cyfrowe jest ważnym elementem cyfryzacji naszych procesów administracyjnych i produkcyjnych. Przez zsieciowanie drukowania cyfrowego z naszymi procesami przygotowania prac do drukowania oraz cyfrowym systemem przyjmowania i obróbki zleceń, zwiększymy rentowność i elastyczność naszych procesów w długim okresie i w ten sposób również wygenerujemy korzyści dla klientów”, wyjaśnia Jörg Frischkorn, Szef Operacji Europejskich firmy Faller.

Maszyna Primefire 106 została zaprezentowana na targach drupa 2016 i jest ona pierwszym przemysłowym systemem drukowania cyfrowego w formacie B1. Niedawno ruszyła pierwsza maszyna testowa u klienta, a kolejny test ma się rozpocząć pod koniec bieżącego roku. Heidelberg wprowadza maszynę na rynek zgodnie z planem, a popyt ze strony klientów wykracza poza możliwości produkcyjne firmy.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg Polska Sp. z o.o.

Dodane 17.07.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności