recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

IKONOS OpenDay pełen premier [relacja]Poprzedni artykuł 

IKONOS OpenDay pełen premier [relacja]
IKONOS OpenDay pełen premier [relacja]
IKONOS OpenDay pełen premier [relacja]
IKONOS OpenDay pełen premier [relacja]

7 lipca odbył się tradycyjny, co miesięczny OpenDay firmy IKONOS. Oprócz szerokiej oferty, zaprezentowano kilka ciekawych premierowych nośników.

To ni był „zwykły” dzień w IKONOS. Podczas ostatnich Dni Otwartych w Opolu, goszczący fabrykę IKONOS mogli zapoznać się z kilkoma unikalnymi rozwiązaniami.

Płyty do sublimacji = szeroki gamut barw i trwałość

Chyba najciekawszym nośnikiem tego dnia w portfolio IKONOS były specjalne płyty aluminiowe (i nie tylko) do sublimacji. Nadruki wykonane w tej technologii cechują się spektakularnie szerokim gamutem barw i znajdą zastosowanie w fotografii, wyposażeniu wnętrz galerii, sklepów, salonów, restauracji, hoteli, itd.

Oprócz żywych kolorów, drugą ważną cechą jest wyjątkowa trwałość grafiki i odporność na chemikalia. Płyty dostępne są w wielu gotowych dużych rozmiarach jak i „małych” formatkach (A4, A5, itp.) jak również z zaokrąglonymi rogami, przez co sprawdzą się np. w zakładach fotograficznych.

Lekkie i sztywne płyty kompozytowe

Wprowadziliśmy do oferty nową linię płyt kartonowo-piankowych, które idealnie nadają się do zadruku cyfrowego. Co więcej, można je obrabiać również cyfrowo np. z użyciem ploterów CNC. Nowe kompozyty w ofercie IKONOS wpisują się w aktualne trendy w wystawiennictwie, architekturze i reklamie. Dzięki łatwej obróbce mechanicznej i możliwości zadruku cyfrowego w różnych technikach (LED, UV czy sitodruk) można w łatwy sposób wyróżnić się z pośród tłumu.

Płyty IKOBOARD, IKOPLAST, IKOSPRINT i IKOFOAM, bo o nich mowa to lekkie i sztywne kompozyty dające nowe możliwości w zadruku cyfrowym takim jak LED-UV.

IKOBOARD to lekki panel kompozytowy z rdzeniem tekturowym o sztywnej strukturze komorowej i obustronną warstwą wierzchnią z papieru w kolorze białym. Jego standardowy rozmiar wynosi 2.03 x 3.05 metra a grubość do wyboru 10, 15, lub 19 mm. IKOBOARD wpisuje się w aktualny trend ekologiczny. Dzięki wysokiej sztywności i jednocześnie niskiej wadze można za jego pomocą wyprodukować różnego rodzaju standy, meble tekturowe, wyposażenie promocyjne POS, itd.

IKOPLAST to lekka płyta kompozytowa z wewnętrznym rdzeniem z wytłaczanego polistyrenu (XPS) w kolorze białym. Zewnętrzne, śnieżnobiałe okładziny wykonane są PVC. Cechą szczególną tego materiału jest zdolność do formowania. Można z niej, więc wykonać nie tylko płaskie, graficzne formy a także przestrzenne, sztywne bryły 3D. IKOPLAST produkowany jest w 2 wymiarach: 2.03 x 3.05 m oraz 2.03 x 4.05 m i aż w 3 grubościach: 5, 10, 19 mm! Wystarczy uruchomić wyobraźnię.

IKOSPRINT z kolei to lekka płyta kompozytowa z wewnętrznym rdzeniem z wytłaczanego polistyrenu (XPS) w kolorze białym powleczona białym lub czarnym papierem. Jej zastosowanie to przede wszystkim laminowana fotografia, reklamy, dekoracje, szyldy, POS. Czarny wariant może nadać dodatkowo luksusowego charakteru. IKOSPRINT proponowany jest w 3 grubościach (5, 10 i 19 mm) oraz 2 standardowych rozmiarach 1.53 x 3.05 oraz 2.03 x 3.05 m.

IKOFOAM to lekka płyta warstwowa z dwustronną powierzchnią twardego białego PVC i wypełniona rdzeniem polistyrenowym. Lekka i wyjątkowo sztywna. Powłoka wierzchnia PVC odporna jest na działanie promieni UV i cechuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacji cieplnej. Standardowe rozmiary tej płyty kompozytowej to 1.53 i 2.03 na 3.05 m oraz 2.03 na 4.05 m. Grubości podobnie jak w pozostałych produktach tej serii: 10, 15 i 19 mm.

Warto wspomnieć, że dystrybutor posiada linię do formatyzacji wspomnianych nowych płyt a także płyt PVC, kompozytowych czy PMMA na dowolny wymiar.

UltraVision - atramenty klasy premium

Podczas Dni Otwartych, drukowało na mediach IKONOS kilkanaście maszyn, wiele z nich pracowało na atramentach klasy premium – UltraVision.

W ostatnim czasie poszerzyliśmy gamę dostępnych atramentów. W naszym portfolio posiadamy atramenty do ploterów wszystkich marek: eko, LED, UV i sublimacyjnych.

Warto zwrócić uwagę na pewien trend. Nowatorskie atramenty żywiczne UMS jak i alternatywne tusze premium – UltraVision coraz częściej wybierane są w workach, czyli hermetycznym, bezpiecznym dla użytkownika i plotera sposobie dystrybucji.

Polska produkcja

Przypomnijmy. Ikonos to pierwszy i jedyny, polski producent materiałów do druku wielkoformatowego. Linia produkcyjna zlokalizowana jest w Opolu, gdzie znajduję się także siedziba i zarząd przedsiębiorstwa. Od 25 lat oferta kierowana jest do branży poligraficznej ze szczególnym uwzględnieniem druku wielkoformatowego. Długoletnie doświadczenie, stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników, optymalizowanie oferty, poszukiwanie nowych trendów i ich wyznaczanie oraz ukierunkowanie na klienta są naszymi głównymi atutami.

Firma dysponuje zaawansowanym parkiem maszynowym wyspecjalizowanym w produkcji materiałów powlekanych i samoprzylepnych dedykowanych do druku, dekoracji i laminacji. Hala produkcyjna wraz z magazynem wysokiego składowania to obszar przeszło 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, które gwarantują stałą dostępność materiałów dla naszych najbardziej wymagających klientów.

Dostawcami surowców produkcyjnych są światowi liderzy tacy jak BASF, HENKEL czy LOPAREX. Komponenty używane do produkcji mają pochodzenie europejskie i są zgodne z wszystkimi Dyrektywami UE, szczególnie z tymi z zakresu bezpieczeństwa użytkowania takimi jak REACH lub ROHS.

IKONOS współpracując z liderami branż ma dostęp do surowców o najwyższej jakości i najnowocześniejszej technologii, dzięki czemu produkty są często nagradzane na targach i wystawach w kraju i zagranicą, a sama marka IKONOS szybko zdobyła uznanie wśród odbiorców na całym świecie.

Początkowo oferta firmy kierowana była jedynie na obszar Polski. Z czasem udało się z powodzeniem wprowadzić produkty na rynek europejski, gdzie są już obecne od przeszło 8 lat. Ponadto za duży sukces należy uznać szybko rozwijającą się współpracę z rynkiem azjatyckim i afrykańskim. Aktualnie firma IKONOS prowadzi sprzedaż do przeszło 40 krajów na całym świecie.

Oprócz rozwoju technologii, Ikonos inwestuje także w ochronę środowiska. Zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa zawsze był i będzie powiązany z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz szeroko rozumianą ekologią, dlatego kilka lat temu wyposażyliśmy naszą linię produkcyjną w regeneracyjny dopalacz termiczny.

Dynamika, innowacyjność, jakość, wyznaczanie nowych trendów, zaspokajanie potrzeb klientów, szybkość reakcji, wiedza i doświadczenie to atuty, które definiują markę IKONOS.

Na kolejne Dni Otwarte IKONOS zaprasza pod koniec sierpnia. Polskim dystrybutorem materiałów IKONOS jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl
www.ikonos.pl

Dodane 12.07.2017 r. przez Paweł Stania, Atrium Centrum Ploterowe.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności