recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Lektury dla profesjonalisty

Klienci na całym świecie korzystają z wszechstronności nowej maszyny Speedmaster CX 75Poprzedni artykuł 

Speedmaster CX 75 będzie pierwszą maszyną drukującą dla Zhengguo Lai (po lewej) i Yuanbao Lai (po prawej), współzałożycieli Yuhua Playing Cards Co. Ltd. w Guangzhou, w Chinach. Obaj byli pod wrażeniem wysokiej jakości drukowania oraz stabilności produkcji.
Speedmaster CX 75 będzie pierwszą maszyną drukującą dla Zhengguo Lai (po lewej) i Yuanbao Lai (po prawej), współzałożycieli Yuhua Playing Cards Co. Ltd. w Guangzhou, w Chinach. Obaj byli pod wrażeniem wysokiej jakości drukowania oraz stabilności produkcji.

„To jest dokładnie taka maszyna jakiej potrzebujemy dla naszych zastosowań”, potwierdzają Zhengguo Lai i Yuanbao Lai, współzałożyciele chińskiej firmy Yuhua Playing Cards Co. Ltd. w Guangzhou. Obaj odwiedzili w maju br. targi China Print w Pekinie, na których Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) po raz pierwszy zaprezentował nową maszynę Speedmaster CX 75.

Pomimo, że Yuhua Playing Cards nie miała dotychczas zainstalowanej żadnej maszyny drukującej, właściciele natychmiast dostrzegli potencjał tej wszechstronnej maszyny i zamówili ją od razu na targach, podobnie jak wielu innych klientów. Przekonały ich wysoka jakość drukowania, szerokie spektrum zastosowań i dobry stosunek ceny do wydajności tej maszyny.

Yuhua Playing Cards zatrudnia 50 pracowników i specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju kart do gry i kart dla kasyn, które dostarcza klientom z całego świata. Zlecenia druku były dotychczas realizowane przez firmę zewnętrzną. „Firma ta drukuje na maszynach firmy Heidelberg i nasi klienci byli bardzo zadowoleni z jakości druku i terminów realizacji zleceń”, potwierdzają Zhengguo Lai i Yuanbao Lai. Dzięki zakupowi czterokolorowej maszyny Speedmaster CX 75, firma tworzy wartość dodaną u siebie, zapewniając poza korzyściami finansowym również lepszą kontrolę jakości oraz szybsze terminy dostaw. Przy produkcji kart maszyna ta oferuje szybko reagujący i stabilny zespół farbowy-wodny nawet przy minimalnym zużyciu farby, co zapewnia minimalną ilość makulatury. Dzięki opcjonalnie dostępnemu większemu formatowi arkusza i powierzchni zadruku, na jednym arkuszu można rozmieścić cały zestaw kart.

To co najlepsze z dwóch światów z wieloma udoskonaleniami

Speedmaster CX 75 jest połączeniem innowacyjnej platformy maszyn Speedmaster XL 75 o najwyższej wydajności (Peak Performance) oraz podzespołów Speedmastera SX 74. Powstała dzięki temu kompaktowa, elastyczna i ekonomiczna maszyna do drukowania jednostronnego dla rozwijających się drukarni. Sprzedaż na świecie rozpoczęła się bardzo dobrze i produkcja w Wiesloch-Walldorf zwiększyła się jeszcze przed rozpoczęciem dostaw. Zgodnie z planem pierwsze maszyny będą dostarczone do klientów na całym świecie na początku listopada.

Jednym z pierwszych klientów jest niemiecka drukarnia Druckerei Bairle GmbH z Dischingen w Jurze Szwabskiej. Jej właściciel Tobias Bairle razem ze swoim drukarzem odwiedził testową drukarnię Werbedruck Petzold w Gernsheim, w której zaledwie od dwóch tygodni pracował Speedmaster CX 75. „Program testowy przebiegł doskonale i byliśmy zachwyceni znaczącym skróceniem czasu narządu pomiędzy zleceniami”, podsumowuje swoje wrażenia Bairle. Drukarnia Bairle zatrudniająca ponad 45 pracowników oferuje pełen zakres druku akcydensowego offsetowego i cyfrowego. W hali maszyn pracują już trzy maszyny z serii Speedmaster w formatach 35x50, 50x70 i 70x100 cm. Obróbka introligatorska odbywa się na trzech złamywarkach Stahlfolder, krajarkach Polar oraz na linii do szycia drutem. Płyty drukowe pochodzą z rodziny Saphira.

„Dostaliśmy kuszącą ofertę od innego niemieckiego producenta, ale pokaz na żywo na maszynie Speedmaster CX 75 przekonał nas”, mówi Tobias Bairle. „Dlatego polegamy nadal na naszych zaufanych partnerach z firmy Heidelberg w zakresie sprzedaży i serwisu, z dobrze rozwiniętą siecią techników, również z optymalnym serwisem w formacie 50x70 cm.” Drukarnia Bairle zamówiła pięciokolorowego Speedmastera CX 75 z zespołem lakierującym, dzięki któremu możliwa będzie elastyczna produkcja. „Maszyna bazuje na sprawdzonej platformie Speedmastera XL 75, która ma wiele instalacji na całym świecie. Dzięki cylindrowi o podwójnej średnicy i ustawieniom wstępnym maszyna może zadrukowywać różne podłoża przy dużych prędkościach produkcyjnych i dzięki temu jest optymalna dla naszej firmy”, mówi Bairle ciesząc się już na instalację, która ma się odbyć pod koniec roku.

Pierwszy Speedmaster CX 75 z technologią LE UV umożliwiającą natychmiastową obróbkę introligatorską trafi do Anglii

Angielska drukarnia Vale Press z Willersey, Gloucestershire, otrzyma pierwszą maszynę Speedmaster CX 75 z energooszczędnymi suszarkami LE UV. Pasuje to doskonale do filozofii firmy, która kładzie ogromny nacisk na zrównoważony rozwój. „Na nowej maszynie będziemy produkowali stale rosnące ilości materiałów reklamowych oraz zlecenia z zakresu web-to-print. Dzięki suszeniu LE UV arkusze wychodzą z maszyny suche i mogą trafić bezpośrednio do obróbki introligatorskiej, co znacząco skraca czas dostawy”, wyjaśnia dyrektor zarządzający Tom Stowe. „Z firmą Heidelberg wiąże nas długoletnie partnerstwo i zawsze inwestujemy w odpowiednią technologię, aby dostarczać naszym klientom optymalne produkty drukowane. Dzięki temu możemy zaoferować przede wszystkim producentom artykułów markowych wysoką jakość i wspierać ich w lepszej sprzedaży ich produktów.” Vale Press jest drukarnią typu full service, która wykorzystuje rozwiązania Heidelberga w przygotowali, w zakresie druku i obróbki introligatorskiej, a procesy w całej drukarni zintegrowała z workflow Prinect. „Czterokolorowa maszyna Speedmaster CX 75 LE UV idealnie pasuje do naszego modelu biznesowego, a jej dużą zaletą jest mała ilość zajmowanego miejsca, która jest mniejsza niż dla Speedmastera SX 74, którego właśnie zastąpi”, mówi Stowe. W drukarni nadal będą pracować maszyny pięciokolorowe Speedmaster XL 75 i Speedmaster SX 52 do druku konwencjonalnego.

Klienci, którzy są zainteresowani maszyną Speedmaster CX 75, mają tej jesieni od razu dwie możliwości zobaczenia jej w trakcie pokazów na żywo: po pierwsze na europejskiej premierze w trakcie dni otwartych Commercial Day (18 października) w Wiesloch-Walldorf oraz podczas Smart Print Shop Days w Print Media Center w Qingpu blisko Szanghaju. Tam też będzie można zapoznać się z całym portfolio w formacie 50x70 cm, które obejmuje odpowiednią maszynę dla każdej aplikacji – od znanych na całym świecie maszyn Speedmaster SX 74 i innowacyjnego Speedmastera XL 75 po nowego Speedmastera CX 75.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg Polska Sp. z o.o.

Dodane 22.09.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2017 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności