recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Małogabarytowe, luksusowe opakowania kartonowe w niewielkich nakładach dostępne już dziśPoprzedni artykuł 

Podczas tegorocznych targów Warsaw Pack 2018 w Nadarzynie firma Avargraf zaprezentuje na swoim stoisku (D6 hala E) wiele nowości ze swojej oferty a wśród nich linię do produkcji luksusowych opakowań włoskiego producenta – IML Machinery s.r.l.. Wytwarzane dzięki tym maszynom opakowania kartonowe pokryte okleiną znajdują zastosowanie m.in. jako opakowania na prezenty i artykuły luksusowe, osobiste upominki lub też jako opakowania na artykuły biurowe.

Opakowania kartonowe pokryte okleiną oferują stabilność, a z powodu swojej wartości tworzą optymalne warunki do prezentowania np. wysokowartościowych towarów luksusowych. Produkcja opakowań luksusowych w małych nakładach wymaga odpowiednio wysokiego udziału pracy ręcznej lub zastosowania specjalistycznych linii produkcyjnych dedykowanych w pierwszym rzędzie do wykonywania średnich i dużych nakładów. Firma IML Machinery s.r.l. mieszcząca się w pobliżu Mediolanu znalazła

właściwe rozwiązanie tego problemu – stworzyła maszyny służące do wykonywania niewielkich nakładów tego typu produktów.

Przejrzysty i modułowy proces produkcyjny

Podstawowym materiałem do wykonania opakowania jest tektura szara, która w nacinarce DC 120 otrzymuje po dwa podłużne i poprzeczne nacięcia o kształcie litery V w miejscach późniejszych krawędzi pudelka. Aby przygotować cztery ścianki boczne pudełka, rogi nacię tej szarej tektury zostają wysztancowane przy pomocy urządzenia DA 910. Następnie za pomocą urządzenia DA 902 metodą zgrzewania na gorąco na krawędziach ścianek bocznych pudelka są naniesione paski taśmy klejącej, dzięki czemu następuje uformowanie kształtu pudełka czyli wykonany jego półfabrykat.

W kolejnym etapie okleina zostaje przycięta na wymiar w wycinarce laserowej DA 906 z możliwością uzyskania maksymalnego formatu do 50 x 70 cm. Odpowiednie oprogramowanie wspomaga wykonanie schematu tegoż przycięcia. Materiał powlekający zostaje przycięty tak, że na krawędziach pozostają konieczne naddatki, dzięki temu tektura szara jest całkowicie pokryta okleiną. Po naniesieniu kleju na okleinę w urządzeniu DA 152 półfabrykat pudełka jest pozycjonowany na tejże okleinie ręcznie.

„Sercem” całego procesu produkcyjnego jest półautomat DA 900, w którym następuje pokrycie okleiną półfabrykatu, czyli „surowego” pudełka w tym zagięcie na niej naddatków. Przy jego pomocy można wykonywać pudełka o powierzchni od 6 x 6 cm do 36 x 43 cm i wysokości od 1 do 12 cm.

Wszystkie maszyny mogą być gotowe do wykonywania produkcji w wyniku niewielu ręcznych czynności podczas narządzania. Oprócz tego sam nośnik konieczny do wykonania półfabrykatu, czyli formy pudełka bez okleiny można wykonać automatycznie stosując druk 3D. Ten nośnik jest konieczny do obłożenia półproduktu pudełka materiałem okleiny.

Różne zastosowania

Oprócz wykonywania pudełek z wieczkiem wspomniana modułowa koncepcja produkcji oferuje wielką różnorodność wariantów. Z połączenia pudełka tradycyjnego z wieczkiem i okładki książkowej można wyprodukować pudełko książkowe, na życzenie z tasiemką zamykającą. Właściwym wyborem do realizacji tego rozwiązania jest ploter na klej gorący nanoszący paski kleju na okładkę książki lub aplikator taśmy dwustronnie klejącej np. oferowany przez firmę Avargraf model włoskiego producenta Athos Plus. Alternatywnym rozwiązaniem do tasiemki zamykającej jest czteroczęściowa okładka książki. Przez włożenie magnesów w okładkę książki i pudełko można wykonać niewidoczne zamknięcie. W przypadku pudełka z szyjką moż na włożyć jedno pudełko w drugie, które są uzupełnione o wieczko. Możliwe jest również wykonywanie pudełek z płaskim wieczkiem uzupełnionym w tym przypadku o wkładkę dokładnie pasującą do kształtu samego pudełka. Dwa pudełka mogą być także wyposażone w zawiasy i zamknięcie; a ewentualnie jeszcze dodatkowo uzupełnione o uchwyt walizkowy. Sam materiał na okleinę posiada szeroki asortyment opcji; możliwe są okleiny zadrukowane, a także okleiny o aksamitnych powierzchniach.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów Warsaw Pack 2018. Nieustannie staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom każdego nawet najbardziej wymagającego klienta dlatego też w dalszym ciągu poszerzamy swoją ofertę o nowe ciekawe rozwiązania. W trakcie targów zaprezentujemy wiele interesujących nowości z naszej oferty a wśród nich rozwiązanie przeznaczone dla niskonakładowej produkcji luksusowych opakowań włoskiej firmy IML Machinery s.r.l. Jesteśmy przekonani, że spotka się ona z dużym zainteresowaniem gości.” - mówi Sławomir Kugaudo prezes firmy Avargraf.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności