Model sponsorem Centrum Grafiki Komputerowej w BiłgorajuPoprzedni artykuł 

LO im. ONZ w Biłgoraju od kilku lat promuje wśród dzieci i młodzieży sposoby aktywnego i ciekawego poszerzania wiedzy z zakresu technologii informacyjnej, a w szczególności grafiki komputerowej. Od 2014 r. uczniowie mogą uczyć się grafiki komputerowej, zarówno na zajęciach lekcyjnych, jak i warsztatach pozalekcyjnych organizowanych dla wszystkich chętnych.

Ponadto w szkole realizowany jest autorski program „Świat jest obrazem. Program do zajęć z grafiki komputerowej”, który uzyskał pozytywną opinię Kuratorium Oświaty w Lublinie jako innowacja pedagogiczna. Następnym krokiem było stworzenie Centrum Grafiki Komputerowej – miejsca dla młodych, utalentowanych ludzi, którzy mogą rozwijać tu swoja pasję. - Grafika komputerowa cieszy się w szkole dużym zainteresowaniem, uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach, są laureatami i finalistami licznych konkursów z grafiki komputerowej na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym – podkreśla Anna Dobraczyńska, pomysłodawczyni centrum.

W pracowni prowadzone będą także kursy oraz warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu biłgorajskiego. Grafika komputerowa promowana jest także wśród młodych ludzi z całej Polski dzięki organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Wyraź to w PIXEL-Ach!”. - Planujemy wernisaże prac, spotkania z twórcami i grafikami. Chcemy, by miejsce to „żyło” i przyciągało młodych ludzi – dodaje pani Ania. Jak podkreślał podczas otwarcia dyrektor placówki Marian Klecha, sala grafiki jest pewnym ewenementem. - Dajemy szansę młodzieży na rozwijanie swoich umiejętności w ważnym aspekcie dzisiejszego świata jakim jest grafika komputerowa. Nie byłoby to jednak możliwe bez naszych darczyńców - którym serdecznie dziękujemy - zaznaczył dyrektor Klecha. Wśród sponsorów Centrum Grafiki Komputerowej znalazła się spółka Model Opakowania.

Na podstawie informacji firmy Model Opakowania

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności