recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Nowa maszyna do produkcji opakowań przestrzennych CE1000-2 z firmy Heiber & Schröder w PolscePoprzedni artykuł 

Po gorącym okresie wakacyjnym, kiedy to firma Technograph dokonała czterech kompletnych relokacji drukarń, przyszedł czas na wdrożenie do produkcji nowej technologii. Mówiąc bardziej szczegółowo dostarczyliśmy kolejną maszynę do produkcji opakowań przestrzennych, typ CE 1000 - 2, której producentem jest firma Heiber & Schröder z Niemiec.

Jest to urządzenie wspomagające produkcję opakowań z kartonu i tektury falistej takich jak:

  • Tacki cztero-narożnikowe, z kłaponami wywiniętymi na zewnątrz, lub do wewnątrz,
  • Tacki typu Leak Proof, pokryte wewnętrznie folią barierową PE,
  • Tacki cztero-narożnikowe z wieczkiem,
  • Clam Shell, przeznaczone do pakowania hamburgerów, itp.,
  • Chip Scoops, przeznaczone do pakowania frytek, itp.,
  • Take - away trays, przeznaczone do pakowania posiłków np. Chinese Food, itp.
  • I wiele innych, nieszablonowych, które można zobaczyć na naszej stornie internetowej www.technograph.pl, pod zakładką Automaty do Opakowań Przestrzennych.

Przedmiotowe rozwiązanie jest oparte o koncepcję budowy modułowej, co oznacza nie mniej nie więcej jak możliwość rozbudowywania konfiguracji do wymagań stawianych drukarniom przez rynek "just on time"!

Maszyna może pracować z wykorzystanie kleju zimnego podawanego z koła, lub z dyszy bezkontaktowej / kontaktowej, jak również kleju gorącego, czy PUR. Opracowana przez H&S technologia szybkiego narządzania, z wykorzystaniem systemu "Teach in" na podajniku, systemu łańcuchowego transportującego wykroje, oraz specjalnie zaprojektowanego modułu złamującego, opartego o technologię serwo pozwala na szybki narząd lub przezbrojenie.

Fundamentem tego projektu, który ma swój jeszcze w latach 90-tych, była, jest i będzie mocna konstrukcja, i stabilna praca pozwalająca osiągać wydajności dochodzące nawet do 54,000 sklejonych na gotowo opakowań. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety w/w rozwiązania użytkownik posiada jedną kompaktową konstrukcję, a w zamian otrzymuje szeroki wachlarz możliwości generowania marży, daleko wykraczający poza zakres możliwości innych maszyn wspomagających wytwarzanie gotowych opakowań.

Wracając do początku ostatnio zainstalowany przez nas automat do produkcji opakowań przestrzennych, znalazła swoje miejsce w jednej z dużych drukarń ulokowanych w centralnej Polsce.

Niezwłocznie po rozruchu przystąpiliśmy do szkolenia operatorów, i wykonania realnej, bardzo skomplikowanej produkcji. Całość działań zakończyła się sukcesem, i pozyskaniem nowego klienta przez drukarnię!

Wszystkich zainteresowanych technologiami produkcji opakowań z tektury litej, falistej, czy materiałów trudno wsiąkliwych z roli na rolę zapraszamy do rozmowy z naszymi fachowcami.

Na podstawie informacji firmy Technograph

Dodane 22.09.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności