Nowe folie dekoracyjne z fabryki IKONOSPoprzedni artykuł 

Nowe folie dekoracyjne z fabryki IKONOS
Nowe folie dekoracyjne z fabryki IKONOS

Polski producent – IKONOS – wprowadził na rynek nowa serię folii, dedykowanych do dekoracji szkła. Wystarczy przykleić, aby odmienić wnętrze.

Z mieszczącej się w Opolu, linii produkcyjnej IKONOS, nie schodzą tylko typowe „białe” nośniki do zadruku wielkoformatowego. Jak się okazuje, producent dobrze radzi sobie także, z gotowymi do użycia materiałami dekoracyjnymi.

Wystarczy przykleić i gotowe!

Seria IKONOS Profiflex Deco ART jest rodziną 8 materiałów samoprzylepnych dedykowanych do dekoracji szkła, bazujących na foliach PET.

Ta linia produktów zawiera wyłącznie ekologiczne materiały „PVC Free”, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem do wewnętrznych zastosowań długoterminowych.

Nowe materiały charakteryzują się ciekawym i eleganckim wzornictwem opartym na powtarzalnych liniach, kwadratach lub kropkach. Występują one dodatkowo w różnych wariantach kolorystycznych: jasno srebrnym, ciemno srebrnym i białym.

Skąd pomysł na taki materiał? Najczęściej do dekoracji szyb i przeszkleń stosuje się folie z efektem mrożonego szkła, które zresztą od wielu lat produkujemy i są lubiane przez naszych odbiorców.
Zauważyliśmy, że częstszym zastosowaniem tych folii, jest wycinanie różnego rodzaju pasów czy też powielanych kształtów, mających na celu wprowadzenie efektu znanego z folii One Way Vision. Nowe folie Ikonos Deco Art mają już gotowe, zaproponowane wzory, naniesione na bezbarwną folię samoprzylepną. Żadnego wycinania, obierania, przenoszenia. Wystarczy przykleić i gotowe.

Dzięki zastosowaniu ultra-transparentnego kleju, seria Ikonos Deco ART nadaje się do wymagających aplikacji, takich jak: szklane ściany, witryny, przeszklenia w kuchniach i łazienkach, okna. Szeroka gama kolorów i wzorów stwarza interesujące i unikatowe możliwości dekoracyjne w hotelach, biurach, szpitalach czy też mieszkaniach.

Folie Profiflex Deco Art bazują na folii o grubości 38 mikronów. Długość materiału w nawoju wynosi 30 metrów. Należy pamiętać, że IKONOS może dostosować fabrycznie długości nawojów do indywidualnych potrzeb odbiorców.

Ikonos na początek wprowadził 8 następujących wzorów:

• Ikonos PPT LS38+ no. 1 – jasno srebrne pasy 5 mm i 35 mm
• Ikonos PPT LW38+ no. 2 – biały pasy 18 mm
• Ikonos PPT LS38+ no. 3 – ciemno srebrne pasy 10 mm
• Ikonos PPT LS38+ no. 4 – jasno srebrne pasy 44 mm
• Ikonos PPT LS38+ no. 5 – jasno srebrne pasy 18 mm
• Ikonos PPT QW38+ no. 6 – białe kwadraty 36 mm
• Ikonos PPT QW38+ no. 7 – białe kwadraty 40 mm mieszane z romboidami różnej wielkości
• Ikonos PPT PW38+ no. 8 – białe kropki 1.3 mm

O fabryce IKONOS

Ikonos to pierwszy i jedyny, polski producent materiałów do druku wielkoformatowego. Linia produkcyjna zlokalizowana jest w Opolu, gdzie znajduję się także siedziba i zarząd przedsiębiorstwa. Od 25 lat oferta kierowana jest do branży poligraficznej ze szczególnym uwzględnieniem druku wielkoformatowego. Długoletnie doświadczenie, stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników, optymalizowanie oferty, poszukiwanie nowych trendów i ich wyznaczanie oraz ukierunkowanie na klienta są naszymi głównymi atutami.

Firma dysponuje zaawansowanym parkiem maszynowym wyspecjalizowanym w produkcji materiałów powlekanych i samoprzylepnych dedykowanych do druku, dekoracji i laminacji. Hala produkcyjna wraz z magazynem wysokiego składowania to obszar przeszło 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, które gwarantują stałą dostępność materiałów dla naszych najbardziej wymagających klientów.

Dostawcami surowców produkcyjnych są światowi liderzy tacy jak BASF, HENKEL czy LOPAREX. Komponenty używane do produkcji mają pochodzenie europejskie i są zgodne z wszystkimi Dyrektywami UE, szczególnie z tymi z zakresu bezpieczeństwa użytkowania takimi jak REACH lub ROHS.

IKONOS współpracując z liderami branż ma dostęp do surowców o najwyższej jakości i najnowocześniejszej technologii, dzięki czemu produkty są często nagradzane na targach i wystawach w kraju i zagranicą, a sama marka IKONOS szybko zdobyła uznanie wśród odbiorców na całym świecie.

Początkowo oferta firmy kierowana była jedynie na obszar Polski. Z czasem udało się z powodzeniem wprowadzić produkty na rynek europejski, gdzie są już obecne od przeszło 8 lat. Ponadto za duży sukces należy uznać szybko rozwijającą się współpracę z rynkiem azjatyckim i afrykańskim. Aktualnie firma IKONOS prowadzi sprzedaż do przeszło 40 krajów na całym świecie.

Oprócz rozwoju technologii, Ikonos inwestuje także w ochronę środowiska. Zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa zawsze był i będzie powiązany z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz szeroko rozumianą ekologią, dlatego kilka lat temu wyposażyliśmy naszą linię produkcyjną w regeneracyjny dopalacz termiczny.

Dynamika, innowacyjność, jakość, wyznaczanie nowych trendów, zaspokajanie potrzeb klientów, szybkość reakcji, wiedza i doświadczenie to atuty, które definiują markę IKONOS.

Dystrybutorem materiałów IKONOS w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.ikonos.pl

Dodane 10.04.2017 r. przez Paweł Stania, Atrium Centrum Ploterowe.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności