Nowość swissQprint: wielkoformatowe plotery LEDPoprzedni artykuł 

Podczas tegorocznych targów FESPA 2017, firma swissQprint zaprezentowała przedstawicielom branży poligraficznej swoje nowe rozwiązanie – plotery wielkoformatowe z utrwalaniem LED. Dzięki zastosowaniu udoskonalonej, niezwykle stabilnej konstrukcji oraz nowego typu lamp, debiutujące modele – Nyala i Impala LED – są jeszcze bardziej precyzyjne, uniwersalne, rentowne i przyjazne dla środowiska.

„Nowe modele Impala i Nyala LED to nie tylko zmiana technologii utrwalania druku” mówił podczas targów FESPA 2017 manadżer produktu swissQprint, Maurus Zeller, który zwrócił uwagę także na mechaniczne udoskonalenie konstrukcji drukarek. Jak twierdzi: „Dzięki stabilnej podstawie urządzenia, technologia LED zapewnia nam jeszcze większą precyzję”.

Utrwalanie lampami LED zużywa o wiele mniej energii. Ponadto, mniejsze nagromadzanie się ciepła umożliwia zadruk większej ilości materiałów, co wzbogaca wachlarz zastosowań urządzenia. System lamp LED nie wymaga konserwacji ani wymiany, co całkowicie eliminuje związane z nimi przestoje. „Nowe maszyny są wysoce rentowne, precyzyjne i ekologiczne”, podsumowuje Zeller.

Jeszcze lepsze wyniki

Drukarki wielkoformatowe swissQprint są znane z najwyższej jakości druku, ale szwajcarski producent nie ustaje w dążeniu do maksymalnej optymalizacji swoich produktów, wprowadzając coraz to nowsze udoskonalenia. Z myślą o jeszcze lepszej stabilności, najnowsze modele Nyala i Impala LED zostały wyposażone w belkę nośną o specjalnej architekturze oraz idealnie wypoziomowany na całej powierzchni stół, który został skalibrowany laserowo z dokładnością do grubości ludzkiego włosa (± 0,02 µm). Wprowadzenie tych zmian pozwoliło stworzyć idealne warunki do precyzyjnego umieszczania kropelek i tworzenia jednorodnego obrazu, przy jednoczesnym zachowaniu niezwykle wysokiej wydajności urządzenia (Nyala LED: 206 m2/h, Impala LED: 180 m2/h).

Opcja druku z roli na rolę

Drukarki swissQprint oferują opcję druku z roli na rolę, która w nowych rozwiązaniach szwajcarskiego producenta także została udoskonalona. Dzięki nowemu elementowi do prowadzenia materiałów rolowych, nie występuje przesuw podłoża, co z kolei zapewnia nieskazitelny zadruk. Ponadto, zastosowanie technologii LED umożliwia drukowanie na materiałach wrażliwych na ciepło bez generowania zmarszczeń i innych defektów.

Uniwersalne tusze

Utrwalanie LED umożliwia zadruk większej różnorodności materiałów: folii, papieru, tektury oraz tkanin, przy czym nie ma konieczności stosowania specjalnych tuszy UV LED, bowiem standardowe tusze UV oferowane przez swissQprint doskonale nadają się do utrwalania zarówno lampami rtęciowymi, jak i LED. W tym drugim przypadku oprogramowanie maszyny automatycznie dostosuje moc lamp w zależności od rodzaju podłoża oraz szybkości druku, co pomaga osiągnąć optymalne wyniki utrwalania.

Konfiguracja 4x4

Na początku 2017 roku, swissQprint wprowadziło do oferty nową konfigurację ploterów wielkoformatowych – 4x4. Rozwiązanie to można zastosować zarówno w Impali, jak i Nyali LED, wyposażając je w poczwórne kolory CMYK, co pozwala osiągnąć najwyższej jakości wydruki w bardzo krótkim czasie. Ponadto, niezwykle żywa kolorystyka sprawia, że konfiguracja 4x4 jest szczególnie przydatna przy produkcji reklam podświetlanych i typu display, banerów oraz materiałów POS/POP, gdzie liczy się szybkość wykonania oraz intensywność nadruku.

Wydajnie i ekologicznie

Zapotrzebowanie elektryczne Nyali LED w odniesieniu do jej gabarytów i możliwości zastosowań jest zaskakująco niskie. W porównaniu z dotychczasowym odpowiednikiem tego modelu – Nyalą 2, nowy model LED zużywa dwa razy mniej energii. Co więcej: lampy LED nie tracą na mocy, a ich żywotność wynosi tyle, co żywotność samej drukarki. Maurus Zeller zapewnia: „Lampy w ploterach LED działają z jednakową mocą przez cały okres użytkowania. Nie tylko oszczędzają energię, ale nie wytwarzają także żadnych szkodliwych odpadów”. Ponadto, nie wymagają nagrzewania ani chłodzenia, dzięki czemu ploter jest gotowy do użycia w każdym momencie.

Już niebawem ploter Nyala LED będzie dostępny w naszym demo. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych klientów do umówienia się na prezentację.

Na podstawie informacji firmy SCORPIO Sp. z o.o.

Dodane 07.06.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności