recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Lektury dla profesjonalisty

Olympus Print Group: kolejne udane wdrożenie folii do tłoczeń firmy APIPoprzedni artykuł 

Brytyjska drukarnia etykietowa Olympus Print Group to kolejny użytkownik zaawansowanych folii do tłoczenia na zimno – TA, których producentem jest API Group. Ich zastosowanie znacząco wpłynęło tu na prędkość produkcji i jakość zleceń realizowanych z udziałem tego materiału. Kierownictwo firmy Olympus Print Group wybrało rozwiązanie zaproponowane przez API po długim i intensywnym procesie poszukiwania optymalnej pod wieloma względami folii do uszlachetniania. Efekty uzyskiwane dzięki jej wdrożeniu spotkały się z uznaniem zarówno przedstawicieli drukarni, jak też jej klientów.

„Folia TA firmy API umożliwiła nam zwiększenie wydajności procesu realizowanego z jej udziałem o ponad 50%, co jest fantastycznym wynikiem – przyznaje Steve Makin, Business Improvement Manager w Olympus Print Group. – Jednocześnie zaś znacząco poprawiła się dzięki niej jakości finalnego produktu”.
W przypadku tej brytyjskiej drukarni folia TA jest aplikowana w jednej z linii przetwórczych w procesie tłoczenia na zimno, z wykorzystaniem złotych i srebrnych materiałów wykonanych z polipropylenu i polietylenu. Jak podają przedstawiciele firmy Olympus Print Group, po jej wdrożeniu prędkość realizowanych tu zamówień (w których stosuje się tłoczenie folią) wzrosła z 8-10 do 25-30 metrów na minutę.
„Gdy zaczynaliśmy rozmowy z przedstawicielami Olympus Print Group na temat prędkości uzyskiwanej w maszynie, w której aplikowana była dotychczas używana tu folia, byliśmy przekonani, że – przy odpowiednim wsparciu technicznym z naszej strony – uda się osiągnąć lepsze rezultaty pod względem wydajności – dodaje Phil Clarkson, Account Manager w firmie API, blisko współpracujący z Olympus Print Group podczas całego projektu. – W efekcie udało nam się nie tylko znacząco zwiększyć prędkość wykonywanej tu produkcji, ale też jakość realizowanych podczas niej zleceń”.

Olympus Print Group, z siedzibą w West Yorkshire, specjalizuje się w produkcji etykiet samoprzylepnych oraz wielkoformatowym druku cyfrowym. Jej klientami są przedsiębiorstwa z różnych branż. Folia TA jest tu aplikowana w linii wykańczającej ABG Digicon 3 przy udziale dedykowanego kleju do tłoczeń na zimno marki Sericol.
„Oprócz wysokojakościowej folii, firma API oferuje nam najwyższej klasy wsparcie techniczne; jest też niezwykle proaktywna w całym, realizowanym wspólnie przedsięwzięciu – dodaje Steve Makin. – Nasza współpraca jest obecnie rozbudowywana o podobny projekt, zakładający uzyskanie specjalnego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb odcienia kolorystycznego dla jednego z naszych klientów z branży środków higieny osobistej”.

Folie do tłoczenia na zimno z serii TA pojawiły się w portfolio API Group w ubiegłym roku. Zdaniem producenta jest to najbardziej wszechstronny materiał w swojej klasie produktów, skierowany na rynek etykiet i opakowań. Pozwalają na precyzyjne odwzorowanie detali (m.in. 3-punktowego fontu), właściwe pokrywanie dużych tint, jak również osiąganie wysokiego połysku zarówno przy nanoszeniu na warstwy tekstową jak i graficzną. Dostępne w 11 różnych odcieniach, stanowią efekt 3-letnich prac badawczo-rozwojowych realizowanych przez API Group, mających na celu wprowadzanie na rynek rozwiązań w obszarze folii i laminatów, wzbogacających i zwiększających atrakcyjność opakowań i etykiet.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

Dodane 02.08.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności