recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Opakowanie wykonane na bazie kartonu CKB firmy Stora Enso z nagrodą szwedzkich producentów żywności – Matverk 2017Poprzedni artykuł 

Opakowanie „Slaktarens Hemlighet” („Tajemnica rzeźnika”) wykonane na bazie stworzonego przez Stora Enso kartonu CKB otrzymało nagrodę Matverk za rok 2017, przyznawaną przez szwedzkich producentów żywności. Jury konkursowe doceniło je za naturalny wygląd i szczególne walory dotykowe.

Nagrody Matverk są dorocznie przyznawane produktom żywnościowym oferującym najlepszy smak i jakość, posiadającym wysokiej klasy opakowanie oraz niosącym ze sobą ciekawą historię. „Slaktarens Hemlinghet” to produkt mięsny, pochodzący ze szwedzkiego regionu Ångermanland. Bazuje on na hiszpańskiej wędlinie delikatesowej secreto, tu dodatkowo specjalnie wędzonej i doprawionej. Oprócz głównej nagrody tego ogólnokrajowego konkursu, opakowanie uzyskało też specjalne wyróżnienie od jury marketingowego Matverk. W uzasadnieniu napisano m.in.: „Koncepcja tego produktu jest bliska ideałowi. Odpowiednio zapakowany, jest swego rodzaju pretekstem do opowiedzenia przy tym ciekawej historii. Mimo, że nowy – sprawia wrażenie znanego od dawna. To produkt rzemieślniczy najwyższej klasy. Na jego znakomity smak, zapach i walory dotykowe nie pozostaną obojętne nawet najbardziej wymagające osoby. Zdecydowany faworyt do zajęcia miejsca wśród klasycznych produktów żywnościowych z tego regionu Szwecji”.

Zwycięskie opakowanie zostało wykonane z odnawialnego, bazującego na włóknach pierwotnych kartonu CKB o gramaturze 220 g/m2. Zapewnia on odpowiednie bezpieczeństwo przy kontakcie z żywnością, będąc jednocześnie atrakcyjnym podłożem dla projektanta. Nadruk zamieszczony na tylnej, brązowej części kartonu nadaje finalnemu produktowi odpowiednią naturalność, zarówno pod względem wizualnym jak i dotykowym. Podkreślona została tym regionalność oraz autentyczność znajdującego się wewnątrz wyrobu wędliniarskiego.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

Dodane 12.06.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności