recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Oprogramowanie RIP pomaga wykorzystywać maksimum potencjału drukarek do tekstyliów od EpsonPoprzedni artykuł 

Epson wprowadza oprogramowanie Edge Print RIP dołączane do drukarek do tekstyliów z serii F. Będzie ono udostępniane w zestawie z nowymi drukarkami, co pozwoli użytkownikom osiągać najlepsze rezultaty druku. Ponadto współpracując z silnikiem programu Adobe Photoshop, nowy software zapewni użytkownikom szybkość i wysoką wydajność w przetwarzaniu danych Post Script dla różnego formatu plików.

Edge Print RIP jest zgodne z systemem Windows, a jego konfiguracja jest prosta i nie wymaga klucza sprzętowego. Umożliwia użytkownikom zarządzanie nawet czterema drukarkami oraz korzystanie z prostej konfiguracji, łatwego zarządzania plikami, sterowania kolorem, rastrowania, wykorzystywania powtarzalnego wzorca i nestingu.

Epson Edge Print pozwala uzyskiwać najlepszą możliwą jakość dzięki technologii Precision Dot, która dobiera optymalny dla realizowanego zadania rozmiar kropel atramentu oraz wzory rastrowania. Łączy trzy kluczowe technologie firmy Epson: moduł półtonowy, LUT (Look-up Tables) oraz Micro Weave. W połączeniu z szerokim profilem gamutu barwnego opracowanym przez firmę Epson w celu maksymalnego rozszerzenia palety kolorów, tworzy płynne gradacje, kolory są spójne w różnych warunkach oświetleniowych, a ich ziarnistość zredukowana.

Edge Print harmonijnie współpracuje także z innymi narzędziami Epson, w tym z narzędziem kalkulacyjnym LFP Accounting Tool. Współpracując z panelem Epson Control Dashboard wbudowanym w oprogramowanie, informuje użytkownika o statusie drukarki oraz umożliwia pobieranie z biblioteki Epson predefiniowanych konfiguracji druku dla danego nośnika i wysyła ją bezpośrednio do drukarki.

„Warunkiem uzyskania wydruków wysokiej jakości jest ustawienie przez użytkownika właściwych parametrów druku. By to usprawnić, Epson przygotował zatwierdzone ustawienia wstępne Edge Print, w tym profile ICC, które można pobrać z chmury” - powiedział Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP w Epson. „Ponadto narzędzie Epson LFP Accounting Tool pomaga wycenić każdy wydruk na podstawie atramentu i zużycia papieru, dzięki czemu zyskuje się lepszą przejrzystość i kontrolę. To kompleksowe rozwiązanie zapewnia powtarzalność wysokiej jakości i precyzji, redukuje ilość odpadów i pozwala skalować zakres produkcji, co przekłada się na szybszy rozwój firmy i przyspieszenie produkcji”.

W pierwszej kolejności oprogramowanie zostało wprowadzone w modelu SC-F9300. Kolejna, uaktualniona wersja zostanie opublikowana w marcu i będzie obsługiwać drukarki sublimacyjne firmy Epson (SC-F6200, SC-F7200 SC-F9200). Dołączona będzie do każdej nowej drukarki. Dla obecnych posiadaczy dostępna będzie jako opcja. Epson Edge Print będzie dostępne od marca 2018 r.

Na podstawie informacji firmy Epson Polska

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności