Pawie Pióra rozdane po raz XVIPoprzedni artykuł 

11 kwietnia laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o Nagrodę Pawiego Pióra odebrali nagrody i wyróżnienia. Konkurs organizuje Zespół Szkół Poligraficzno – Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie. Uczestnicy mogą zaprezentować swoje ulubione książki i ulubionych autorów, a przy okazji także własne umiejętności literackie.

W tym roku najlepsze prace to prezentacje takich autorów jak m.in. W.Kuczok, J.Ćwiek, K.Czajka, M.Gołkowski, J.Malecki. Rozdaniu nagród towarzyszy zawsze spotkanie z twórcą, tym razem było to dość niezwykłe zetknięcie się z Julianem Kornhauserem – poprzez obecność syna poety – literata, wykładowcy i tłumacza Jakuba Kornhausera, który przedstawił sylwetkę twórczą swojego Taty, jednego z czołowych przedstawicieli Nowej Fali. Młodzież z Zespołu Szkół Chemicznych z Krakowa zaprezentowała bardzo ciekawe zestawienie fragmentów dziennika Juliana Kornhausera z zapisami dziennikowymi takich twórców jak Gombrowicz, Pilch, Myśliwski, Masłowska, Szymborska, Gretkowska; czytano również wiersze poety.

A potem były pytania uczniów, np. o to, czy trudno jest mając takiego ojca pójść własną drogą twórczą i jaka była reakcja Juliana Kornhausera na dokonania literackie syna; młodzi początkujący poeci nieśmiało pytali, czy mogą liczyć na ocenę ich, pisanych do szuflady, wierszy. Zwłaszcza, że w kontekście dzienników rozmawiano o tym, że potrzeba uwieczniania chwili (w przeróżnej formie) jest w nas ciągle bardzo mocno obecna, a może nawet zdominowała współczesny facebookowo-instagramowy świat.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności