recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Program studencki Canon podczas festiwalu fotografii reportażowej Visa pour l’imagePoprzedni artykuł 

Canon zaprasza wszystkich studentów fotografii oraz kierunków artystycznych do udziału w międzynarodowym festiwalu fotografii reportażowej Visa pour l’image. W ramach programu studenckiego Canon, dla dziesięciu najlepszych studentów z Polski, którzy do 21 maja wypełnią formularz zgłoszeniowy i prześlą swoje portfolio,

Canon przygotował specjalny pakiet festiwalowy obejmujący udział w 3-dniowych warsztatach i spotkaniach networkingowych, przelot, zakwaterowanie oraz wyżywienie na miejscu wydarzenia. W ramach warsztatów odbędzie się m.in. przegląd portfolio uczestników pod okiem fotografów z renomowanych agencji fotograficznych oraz ambasadorów Canon.

To już II edycja programu studenckiego Canon. W ramach pierwszej odsłony w 2017 roku w programie uczestniczyli studenci Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Wydziału Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w eliminacjach do programu studenckiego Canon należy dokonać zgłoszenia poprzez stronę www.canon-europe.com/student. Mogą w nich uczestniczyć studenci w wieku od 18 do 27 lat, kształcący się na kierunkach fotograficznych uczelni artystycznych w Polsce. W ramach zgłoszenia kandydat powinien przesłać maksymalnie dwa portfolio, na które powinno złożyć się od 6 do 10 zdjęć (z opisami) oraz streszczenie lub opis projektu (ok. 200 słów). Do każdego zgłoszenia należy dołączyć także krótki biogram kandydata oraz list motywacyjny, a także opinię i rekomendację studenta do programu, wydaną przez jego nauczyciela-opiekuna z uczelni, która jednocześnie będzie potwierdzeniem posiadania przez kandydata statusu studenta. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, dlatego zgłaszający się powinni posiadać znajomość tego języka w stopniu komunikatywnym. W ramach eliminacji wyłonionych zostanie 10 studentów z Polski, którzy zostaną zaproszeni na festiwal Visa pour l’Image.

„Już w ubiegłym roku, w ramach pierwszej edycji naszego programu studenckiego, byliśmy pod ogromnym wrażeniem wysokiego poziomu zgłaszanych prac. Dlatego też z ogromną ciekawością czekamy na tegoroczne portfolio młodych pasjonatów fotografii z rodzimych uczelni, którzy są przecież naszymi naturalnymi ambasadorami w międzynarodowym środowisku twórców sztuki fotograficznej” – przyznaje Joanna Stankiewicz, Corporate & Marketing Communications Manager, Corporate Communication & Marketing Services w Canon Polska. „To właśnie podczas takich wydarzeń, jak Visa pour l’image, młodzi adepci sztuki fotograficznej mają niepowtarzalną możliwość bezpośrednich spotkań z ikonami fotografii reportażowej, zadania nurtujących pytań fotoedytorom najlepszych pism na świecie, w których wiele miejsca poświęca się fotoreportażowi, zainspirowania się rozmowami z twórcami wymagających projektów fotograficznych. Ale udział w wydarzeniu to także okazja do wymiany opinii z ponad 200 rówieśnikami z całej Europy, którzy dzięki programowi studenckiemu Canon będą obecni na miejscu w tym samym czasie. To niezwykłe doświadczenie”.

Unikatowe wydarzenie

Festiwal Visa pour l’image potrwa trzy tygodnie. Od 3 do 8 września odbywać się będzie Tydzień Profesjonalny – to właśnie w tym okresie, przez 3 dni, dziesięciu najlepszych studentów z Polski wyłonionych w eliminacjach zawita do Perpignan w ramach programu studenckiego Canon. Spotkają się tam wtedy światowe gwiazdy branży prasowej i fotoreporterskiej, aby podczas paneli, wykładów i przeglądów portfolio zaprezentować swoje projekty i porozmawiać o trendach i wyzwaniach branży. Będzie to doskonała okazja, aby budować relacje z międzynarodowym środowiskiem fotografów, ale też okazja do nawiązania relacji z obecnymi tam przedstawicielami firm komercyjnych, m.in. producentach sprzętu foto/wideo.

Aplikacje należy przesyłać do 21 maja 2018 r. Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem strony www.canon-europe.com/student. Dokładne daty wizyty studentów na Festiwalu zostaną podane w nadchodzących tygodniach.

Na podstawie informacji firmy Canon Polska Sp. z o.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności