recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Reorganizacja Zarządu firmy Heidelberg – Rainer Hundsdörfer nowym Prezesem ZarząduPoprzedni artykuł 

Rainer Hundsdörfer, nowy Prezes Zarządu Heidelberger Druckmaschinen AG.
Rainer Hundsdörfer, nowy Prezes Zarządu Heidelberger Druckmaschinen AG.

Rada Nadzorcza firmy Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) zmieniła skład Zarządu firmy powołując Rainera Hundsdörfera (59 l.) na stanowisko Prezesa Zarządu oraz dra Ulricha Hermanna (49 l.) na Członka Zarządu. 14 listopada Pan Rainer Hundsdörfer będący międzynarodowym ekspertem w branży zastąpi dra Gerolda Linzbacha, który jak wcześniej informowano opuszcza firmę na własną prośbę.   

„Szczerze dziękujemy Geroldowi Linzbachowi za zmiany jakich dokonał w firmie. Heidelberg jest na właściwej drodze.” powiedział dr Siegfried Jaschinski, Przewodniczący Rady Nadzorczej. „Cieszymy się z pozyskania Pana Rainera Hundsdörfera mającego  międzynarodowe doświadczenie na stanowiskach kierowniczych do dalszego prowadzenia zmian w firmie. Przez wiele lat pracując w globalnych firmach będących technologicznymi liderami Pan Hundsdörfer zdobył specjalistyczne kompetencje, które pozwolą umocnić drogę prowadzącą w kierunku cyfrowej przyszłości Heidelberga.”

Rainer Hundsdörfer zarządzał wieloma firmami będącymi liderami technologicznymi w przemyśle, ostatnio jako Prezes Zarządu firmy ebm-papst będącej wiodącym światowym producentem wentylatorów i silników.  Wcześniej był szefem działu przemysłowego oraz Członkiem Zarządu w firmie Schaeffler. Po ukończeniu studiów w zakresie zarządzania Pan  Hundsdörfer rozpoczął pracę w firmie Trumpf z siedzibą w Ditzingen, w której piastował wiele stanowisk kierowniczych zagranicą. Następnie powołany został na stanowisko Prezesa Zarządu w firmie Weinig AG w Tauberbischofsheim, Badenia-Württembergia, która jest producentem maszyn i systemów do obróbki drewna.

„Heidelberg staje się firmą zorientowaną na klienta pod względem technologii i usług co odpowiada zmieniającemu się otoczeniu rynkowemu,” mówi Rainer Hundsdörfer. „Musimy obecnie maksymalnie wykorzystać możliwości jakie niesie ze sobą cyfryzacja.”

Dr Ulrich Hermann Członkiem Zarządu firmy 

Właśnie z myślą o rozszerzaniu modeli biznesowych wykorzystujących cyfryzację przez Heidelberga z dniem 14 listopada dr Ulrich Hermann zostanie Członkiem Zarządu firmy. Jako ekspert z zakresu cyfryzacji ma on kwalifikacje, aby pokierować dalszą cyfrową transformacją firmy.

„W swojej karierze zawodowej dr Hermann z powodzeniem zajmował się przekształcaniem tradycyjnych modeli biznesowych. Firma Heidelberg skorzysta z jego doświadczenia w tym zakresie,” mówi dr Jaschinski.

Ostatnio dr Hermann był Prezesem Zarządu w wydawnictwie Wolters Kluwer w Niemczech i Dyrektorem Zarządzającym w Wolters Kluwer regionu Europy Środkowej. Wcześniej był Członkiem Zarządu w wydawnictwie Süddeutscher Verlag Hüthig Fachinformation. Po ukończeniu studiów inżynierskich w 1996 roku uzyskał tytuł doktora ekonomii w St. Gallen. Karierę zawodową rozpoczął w 1997 piastując wiele kierowniczych stanowisk w wydawnictwie Bertelsmann AG. 

Obecny Członek Zarządu odpowiedzialny za Dział Usług, Harald Weimer, ustąpi ze stanowiska na własną prośbę z dniem 13 listopada 2016 i będzie czuwał aby wszystko przebiegało w sposób zorganizowany w okresie przejściowym do końca marca 2017.

Rada Nadzorcza bardzo dziękuje Panu Weimerowi za jego zaangażowanie w pracy na stanowisku Członka Zarządu.

Pan Stephan Plenz pozostaje na stanowisku Członka Zarządu na okres kolejnych trzech lat. 

Z dniem 14 listopada 2016 Zarząd firmy Heidelberger Druckmaschinen AG składać się będzie z następujących członków:

  • Rainer Hundsdörfer (59 l.), Prezes Zarządu 
  • Dirk Kaliebe (50 l.), Członek Zarządu 
  • Stephan Plenz (51 l.), Członek Zarządu
  • Dr. Ulrich Hermann (49 l.), Członek Zarządu

Na podstawie informacji firmy Heidelberg Polska Sp. z o.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności