recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Ricoh prezentuje Pro™ T7210 i wchodzi na rynek wielkoformatowych urządzeń przemysłowychPoprzedni artykuł 

Pro™ T7210 to pierwsze wielkoformatowe urządzenie drukujące UV typu flatbed w ofercie Ricoh. Premierowy model zapewnia wysoką elastyczność oraz niezawodność produkcji.

Stworzone z myślą o druku dekoracyjnym w przemyśle, Ricoh Pro™ T7210 oferuje wysoką jakość obrazu oraz wysoki poziom wydajności. Urządzenie drukuje z prędkością 50 m2 na godzinę (tryb standardowy) lub 100 m2 na godzinę w trybie wysokiej wydajności.

Nowy model charakteryzuje szeroki wachlarz realizowanych prac, a możliwość druku na bardzo sztywnych powierzchniach dodatkowo poszerza spektrum jego zastosowań. Druk bezpośrednio na szkle, drewnie, aluminiowych płytach kompozytowych i metalu daje szansę tworzenia kreatywnych prac, których produkcja dotychczas była niemożliwa bądź trudna w wykonaniu.

Ricoh kontynuuje pracę nad innowacyjnymi rozwiązaniami w technologii druku atramentowego” – powiedział Graham Kennedy Head of Commercial Inkjet Business, Commercial and Industrial Printing w Ricoh Europe. „Urządzenie Pro™ T7210 zapewnia wysoką produktywność i możliwość druku na praktycznie wszystkich sztywnych nośnikach. Ten model wyznacza nowe standardy w dziedzinie jakości druku, wszechstronności zastosowań i niezawodności.”

Pro™ T7210 wykorzystuje autorską technologię przetwarzania obrazu firmy Ricoh, wyposażono je również w 12 wytrzymałych i niezawodnych głowic drukujących Ricoh MH54, które są zoptymalizowane pod kątem atramentu UV firmy Ricoh. Jego cechą szczególną są wysokie właściwości adhezyjne w stosunku do wyżej wymienionych materiałów przemysłowych.

Maksymalna wielkość wydruku na urządzeniu wynosi 2,1 x 3,2 m. Pro™ T7210 może drukować na jednej płycie lub wielu wstępnie przyciętych panelach o grubości do 110 mm. Dzięki temu drukarnie przemysłowe i producenci będą mogli w jednym czasie zadrukowywać materiały różnych typów.

Ricoh Pro™ T7210 zostanie wprowadzone do sprzedaży w regionie EMEA w 2018 r. Wcześniej można je obejrzeć na targach VISCOM Italia 2017 w Mediolanie (12-14 października, hala 8 stanowisko L18).

Na podstawie informacji firmy Ricoh Polska Sp. z o.o.

Dodane 03.10.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności