Rok wzrostu w Grupie ModelPoprzedni artykuł 

Grupa Model, działająca w branży opakowań z tektury litej i falistej, odnotowała w roku obrotowym 2016 skonsolidowaną sprzedaż na poziomie Grupy wynoszącą 874 miliony franków szwajcarskich. Stanowi to wzrost o 42% w stosunku do roku poprzedniego.

W ciągu roku sprawozdawczego Grupa zatrudniała średnio nieco ponad 4200 pracowników, o blisko tysiąc więcej niż w roku 2015. 22% udziału w zatrudnieniu przypada Szwajcarii mającej ponad 900 pracowników. Główną przyczyną wzrostu jest transakcja nabycia i proces integracji przez Model GmbH byłej Grupy P-Well w Niemczech, który to projekt postępuje zgodnie z harmonogramem. Ekspansja rynków geograficznych zwiększyła liczbę klientów europejskiej grupy, dzięki czemu ważne rynki krajowe takie jak Czechy, Polska, kraje Beneluksu i Szwajcaria były w stanie przyczynić się do trajektorii wzrostu o ponad 4%. 88 milionów franków szwajcarskich zostało zainwestowanych w projekty innowacyjności, modernizacji i rozbudowy.

Dobry wolumen sprzedaży / nowy zakład w Polsce

Grupa Model sprzedała blisko 1200 km2 tektury w opakowaniach tekturowych i arkuszach tektury falistej i ponad 26.000 ton opakowań kartonowych na swoich rynkach w Szwajcarii, Niemczech, Polsce, Czechach, krajach Beneluksu, Francji, Austrii, Słowacji i Chorwacji. Łącznie, dwie szwajcarskie fabryki tektury w Weinfelden i Niedergösgen wyprodukowały 383.000 ton (2015: 375.000) tektury falistej z odzyskanego materiału.Nowa fabryka w Nowej Soli - trzeci zakład Model w Polsce, rozpoczęła produkcję zatrudniając około 60 pracowników i dysponując bardzo nowoczesnymi maszynami przetwórczymi.

Spojrzenie w przyszłość: innowacyjne projekty planowane w Szwajcarii

Nieznaczne ożywienie gospodarcze w Europie, w połączeniu z innowacyjnymi projektami Grupy, powinny przyczynić się częściowo do zrekompensowania negatywnego wpływu silnego kursu franka szwajcarskiego. W ciągu miesiąca rozpoczną się w Weinfelden pierwsze testy nowego systemu przygotowywania materiału, który będzie w stanie przetwarzać włókna papierowe dobrej jakości, do tej pory w większości utylizowane termicznie. Ponadto, w bieżącym roku rozpoczęte zostaną inwestycje zmierzające do poprawy logistyki i wydajności.

Na podstawie informacji firmy Model AG

Dodane 20.02.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności