Sibress FlexoControl 3D Plus: Innowacyjne, precyzyjne urządzenie pomiarowe do kontroli jakości płyt fleksograficznychPoprzedni artykuł 

Interfejs z podzielonym ekranem urządzenia FlexoControl 3D Plus
Interfejs z podzielonym ekranem urządzenia FlexoControl 3D Plus

Sibress, producent ze Starnbergu w Niemczech systemów pomiarowo-analitycznych służących do zapewnienia jakości fleksodruku i druku opakowań wypuścił na rynek mobilne i innowacyjne urządzenie FlexoControl 3D Plus służące do pomiaru płyt oraz analizy parametrów produkcyjnych obowiązujących przy produkcji płyt fleksograficznych. Ten łatwy w obsłudze system z możliwością stosowania w różnych miejscach jest w stanie mierzyć raster z dokładnością między 30 i 85/cm (80-216 lpi).

FlexoControl 3D Plus posiada nowego rodzaju system optyczny o podwyższonym powiększeniu optycznym, co pozwala na lepsze i szczególnie dokładne rejestrowanie widoku punktów rastrowych na widokach bocznych i na flankach. Rozbudowane zostało również, narzędzie pomiarowe do pomiaru głębokości reliefów, kątów flanek oraz - co szczególnie ważne - podstawy (powierzchni dennej) drukowanych punktów.

Szczególnie ostra i wysokiej rozdzielczości rejestracja obrazów w celu dokładnej analizy płyt
Sibress FlexoControl 3D Plus jest jedynym na świecie przyrządem kontrolno-pomiarowym do fleksografii, które rejestruje jednocześnie powierzchnię oraz głębiej położone partie punktów rastrowych i ich podstawy z boku. Dwie kamery wykonują zdjęcia powierzchni i flank punktów rastrowych, przy czym za pomocą kamery bocznej i dzięki nowo opracowanej metody całe pole widzenia może zostać zbadane punkt po punkcie z niezwykłą rozdzielczością. Dodatkowo, nowe sterowanie przesłonowe pozwala kamerze bocznej na odpowiednie dopasowaniu się do warunków oświetleniowych, względnie do wymagań różnych materiałów płyt i rastrów. Wspólnie, obie funkcje spełniają warunek polegający na zobrazowaniu każdego miejsca w sposób szczególnie ostry, na rozdzieleniu najdrobniejszych szczegółów i osiągnięciu wysokiej dokładności pomiarowej.

Dokładna analiza wszystkich ważnych parametrów
Zarejestrowane zostaję wszystkie punkty rastrowe znajdujące się w aktywnym polu pomiarowym i poddane analizie i ocenie przez oprogramowanie Versatile@flex. Dzięki sprawdzonemu trybowi podzielonego ekranu (splitscreen) można porównywać obrazy ze sobą umieszczając je obok siebie. Użytkownik widzi z jednej strony analizę parametrów jak wartość odcieni rastra, wielkość rastra, średnica punktu oraz obwód punktu. W oknie obok został pokazany z boku punkt rastra, który będzie można ocenić pod względem wymiarów geometrycznych zaawansowanym narzędziem badawczym. Kolejnymi funkcjami są m.in. pomiar natężenia barw, analizy CMYK, statystyki, zapisanie krzywych pomiarowych lub automatyczne sporządzanie protokołów pomiarowych z grafiką w formacie PDF.

Oprócz tego, oprogramowanie prezentuje w przejrzystej formie wyniki serii pomiarowych, a także wykresy charakterystyk. Zarejestrowane obrazy i prezentacje graficzne wyników pomiarowych można zarchiwizować i później ponownie załadować do przeprowadzenia pogłębionych analiz lub statystyk.

Zawsze z dokładnością za pan brat
Kolejną nadzwyczajną cechą FlexoControl 3D Plus jest autokalibracja. Razem z opcjonalnym kalibrowaniem laserowym, również i w pełni zautomatyzowana kalibracja zapewnia dokładność pomiarów. Jest w szczególności wymagane przez firmy, które prowadzą regularną politykę zarządzania jakością oraz kalibrację urządzeń techniki pomiarowej. Optyka kamery bocznej jest fabrycznie kalibrowana w osi X, Y oraz Z, przy czym kalibracja w osi Z jest dodatkowo zestrajana przez wynalezioną przez technikę za pomocą specjalnego mikroskopu.

Mobilny lub stacjonarny w akcji
FlexoControl 3D Plus w wersji mobilnej składa się z urządzenia pomiarowego i zespołu światła przechodzącego, a także jest dostępny w wersji mobilnej. W przypadku wersji stacjonarnej, miernik ten prowadzony jest na ramieniu wsporczym i w razie obniżenia natychmiast trafia do wybranej pozycji pomiarowej. Dzięki prostemu odblokowaniu ramienia prowadzącego, można urządzenie używać z osobnym zespołem światła, jak i również jako wersję mobilną. Ponieważ urządzenie dysponuje długim kablem USB, można wygodnie i na całej powierzchni mierzyć również i duże płyty.

Niebawem, dla wersji stacjonarnej FlexoControl 3D Plus założone będzie przyłącze mikrometru, zatem również będzie można dokładnie mierzyć grubość płyt. Oprócz tego, Sibress wprowadza kolejne użyteczne funkcje oprogramowania oraz sprzęt do pomiaru rękawów za pomocą FlexoControl 3D Plus. Dalsze informacje na temat FlexoControl 3D Plus i całego portfolio wyrobów firmy Sibress znajdują się na www.sibress.com.

Na podstawie informacji firmy Sibress

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności