SILBO Innowatorem Śląska 2016Poprzedni artykuł 

Zwycięzcą IX edycji Konkursu oraz Laureatem Nagrody Specjalnej Prezesa Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o., została firma SILBO. To polski producent wysokiej jakości opakowań, głównie dla branży spożywczej, z blisko 20-letnim doświadczeniem na rynku. Siedziba firmy mieści się w Żorach, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej domeną są ekologiczne, nowatorskie produkty, rewolucjonizujące branżę opakowań.

Nagrodzonym przez GAPR rozwiązaniem jest innowacyjne opakowanie biodegradowalne, zbudowane z papieru powlekanego PLA. Jego niekwestionowaną zaletą jest kompostowalność, dzięki czemu jest ono przyjazne środowisku naturalnemu. Ponadto atutem opakowania jest zmniejszenie zużycia tworzyw sztucznych w produkcji.

Opakowanie Silbo jest zatem odpowiedzią na oczekiwania klientów i rosnące zainteresowanie ekologicznymi produktami.

Jest ono wydajne pod kątem pakowania na maszynach pakujących, a także stwarza bardzo dobre warunki dla przechowywanych produktów, pozwalając na wydłużenie terminu ich przydatności do spożycia. Produkt przeznaczony jest dla wyrobów spożywczych, zwłaszcza do pakowania świeżych owoców i warzyw.

Do produkcji opakowań SILBO wykorzystuje wyłącznie przyjazne środowisku surowce i komponenty od certyfikowanych dostawców. W 2016 roku spółka całkowicie wycofała ze swojej produkcji technologie oparte na rozpuszczalnikach. Na wszystkich przetwarzanych przez SILBO materiałach druk odbywa się z wykorzystaniem farb wodnych, a laminacja z użyciem klejów na bazie wody.

Duże możliwości produkcyjne SILBO zapewnia nowoczesny park maszynowy, który jest wciąż rozwijany o najbardziej energooszczędne maszyny i urządzenia dostępne na rynku. Fabryka SILBO jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w branży. Spółka jest autorem wielu własnych rozwiązań opakowaniowych, do produkcji których stosuje wysoce zaawansowaną technologię.

Konkurs Innowator Śląska ma na celu promowanie innowacji wprowadzanych przez firmy z regionu, a także pokazanie dobrych praktyk oraz zachęcanie do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych. Jest także inspiracją dla innych do podejmowania innowacyjnych działań.

Na podstawie informacji firmy SILBO

 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności