recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

SILBO Innowatorem Śląska 2016Poprzedni artykuł 

Zwycięzcą IX edycji Konkursu oraz Laureatem Nagrody Specjalnej Prezesa Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o., została firma SILBO. To polski producent wysokiej jakości opakowań, głównie dla branży spożywczej, z blisko 20-letnim doświadczeniem na rynku. Siedziba firmy mieści się w Żorach, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej domeną są ekologiczne, nowatorskie produkty, rewolucjonizujące branżę opakowań.

Nagrodzonym przez GAPR rozwiązaniem jest innowacyjne opakowanie biodegradowalne, zbudowane z papieru powlekanego PLA. Jego niekwestionowaną zaletą jest kompostowalność, dzięki czemu jest ono przyjazne środowisku naturalnemu. Ponadto atutem opakowania jest zmniejszenie zużycia tworzyw sztucznych w produkcji.

Opakowanie Silbo jest zatem odpowiedzią na oczekiwania klientów i rosnące zainteresowanie ekologicznymi produktami.

Jest ono wydajne pod kątem pakowania na maszynach pakujących, a także stwarza bardzo dobre warunki dla przechowywanych produktów, pozwalając na wydłużenie terminu ich przydatności do spożycia. Produkt przeznaczony jest dla wyrobów spożywczych, zwłaszcza do pakowania świeżych owoców i warzyw.

Do produkcji opakowań SILBO wykorzystuje wyłącznie przyjazne środowisku surowce i komponenty od certyfikowanych dostawców. W 2016 roku spółka całkowicie wycofała ze swojej produkcji technologie oparte na rozpuszczalnikach. Na wszystkich przetwarzanych przez SILBO materiałach druk odbywa się z wykorzystaniem farb wodnych, a laminacja z użyciem klejów na bazie wody.

Duże możliwości produkcyjne SILBO zapewnia nowoczesny park maszynowy, który jest wciąż rozwijany o najbardziej energooszczędne maszyny i urządzenia dostępne na rynku. Fabryka SILBO jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w branży. Spółka jest autorem wielu własnych rozwiązań opakowaniowych, do produkcji których stosuje wysoce zaawansowaną technologię.

Konkurs Innowator Śląska ma na celu promowanie innowacji wprowadzanych przez firmy z regionu, a także pokazanie dobrych praktyk oraz zachęcanie do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych. Jest także inspiracją dla innych do podejmowania innowacyjnych działań.

Na podstawie informacji firmy SILBO

Dodane 20.11.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności