recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Stora Enso zwiększa zakres gramatur kartonu Performa BrilliancePoprzedni artykuł 

Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty kartonu Performa Brilliance o podwyższonej gramaturze – 370 g/m2. Jest on przeznaczony na rynki wysokiej jakości pudełek składanych oraz produktów graficznych, takich jak kalendarze, karty czy displeje.

Wprowadzony na rynek przed trzema laty karton Performa Brilliance wyznaczył – jak zapewnia Stora Enso – nowe standardy w zakresie jasności, gładkości i atrakcyjności wizualnej w obszarze rozwiązań typu FBB (folding boxboard). Jest on zdaniem firmy optymalnym materiałem, znajdującym zastosowanie przy produkcji opakowań na kosmetyki, zapachy, perfumy, środki do pielęgnacji ciała i włosów, jak również na różne dobra luksusowe, takie jak: biżuteria, zegarki, szampan i inne wykwintne alkohole. Wśród aplikacji graficznych, do jakich jest wykorzystywany, znajdują się karty okolicznościowe, okładki książkowe, kalendarze i kupony loteryjne.

„Performa Brilliance oferuje najwyższy poziom białości (zarówno po stronie zewnętrznej jak i wewnętrznej) spośród wszystkich wyrobów typu FBB dostępnych na rynku. Cechują go także niezwykle wysoka jasność i pulchność – mówi Eva Lundqvist, menedżer produktu w firmie Stora Enso. – Nowa, bazowa gramatura umożliwi naszym klientom z rynków opakowaniowego i poligraficznego rozszerzyć zastosowanie kartonu Performa Brilliance o nowe aplikacje, zwłaszcza te, gdzie wymagany jest wyższy poziom grubości”.
Wszystkie kartony z serii Performa Brilliance posiadają certyfikaty FSC, PEFC oraz EU Ecolabel (ten ostatni oznacza, że spełniają one wymagania Komisji Europejskiej względem przyjazności papierów i kartonów graficznych dla środowiska naturalnego). Pełna ich gama uwzględnia obecnie gramatury: 180, 200, 215, 230, 245, 260, 280, 300, 320, 345 i 370 g/m2. Opcjonalnie karton Performa Brilliance jest dostępny w wersji ze specjalnym wytłoczeniem, co zwiększa jego walory wizualne i dotykowe.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej pai.info.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności