recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Studenci Zakładu Technologii Poligraficznych z wizytą w firmach poligraficznychPoprzedni artykuł 

W maju b.r. studenci semestru 6 kierunku Papiernictwo i Poligrafia odwiedzili Drukarnię Ellert, gdzie mieli możliwość poznania od strony praktycznej procesów produkcyjnych opakowań z tektury litej i falistej oraz standów reklamowych.

Pod koniec maja b.r. firma Mark Andy Europe zaprosiła do swojego Centrum Demonstracyjnego w Warszawie studentów Zakładu Technologii Poligraficznych. Podczas warsztatów studenci mieli okazję zapoznać się maszynami wąskowstęgowymi tego amerykańskiego producenta. Partnerami wydarzenia były firmy Flint Group, DuPont oraz przygotowalnia fleksograficzna Flexmar.
Studenci zaprojektowali własne wzory etykiet, które zostały wykonane na dwóch rodzajach form drukowych DuPont w rozdzielczości 175 lpi (45 DPR, 45 ESX) przez firmę Flexmar.
Następnie etykiety zostały wydrukowane kolejno na trzech maszynach: analogowej maszynie fleksograficznej drugiej generacji – Performance Series P7 oraz dwóch maszynach cyfrowych: Digital Series, pracującej w technice inkjet UV oraz Digital One – hybrydowej maszynie stworzonej do drukowania etykiet w niskich nakładach. Na koniec studenci mogli zapoznać się także z wysokowydajną przewijarką Rotoflex VSI.

Na początku czerwca b.r. grupa studentów kier. Papiernictwo i Poligrafia PW gościła w firmie Saueressig Polska, Oddział w Duchnowie - największego producenta cylindrów wklęsłodrukowych w Polsce. Studenci i wykładowcy zapoznali się z całym procesem przygotowania form drukowych do rotograwiury.

Na podstawie informacji ZTP WIP PW

Dodane 13.06.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności